Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 413531 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1500 Dátum: 2012. Március 18. - 12:56:15 »
Laikusként nekem is tetszik ez a "kétszínűség", bár nekem tán úgy lenne 10/10 a nyél, ha állandó vastagságú lenne, tehát ahol vége a nyélnek, ott az ék vastagabb lenne, és így gyakorlatilag egy klasszikus nyélformát kapnánk az egyik végén izgalmas színvilággal :P

Szépen elkészítve szerintem ez is egy mutatós megoldás lehet, viszont a két anyag találkozásánál, az íveknél az "összecsiszolást" nem lehet könnyű kivitelezni.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1501 Dátum: 2012. Március 18. - 22:02:38 »


Péntekig......:



Csak a rétegelt ék miatt, egy másik wade.

Kezdem végre megszokni a G10-et. Vizesen kell csiszolni, onnan, hogy leveszem a P80-as szalagról. Nem lesz karcos, jobban el lehet
csiszolni( legömbölyíteni) az éleket. Lehet nagy lépesekkel haladni a papírok között. Három finomság után jöhet a polírpaszta.

Ja és tiszta öröm az ék készítés, mondjuk az alu ékhez képest.

Kicsit még finomítok itt, ott, aztán a hét közepén fenés.

salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1502 Dátum: 2012. Március 18. - 22:19:43 »
Te aztán haladsz a késekkel...:)

Nagyon szép a kidolgozás!  :borz2:

Az éknél a lemez alumínium? Össze van ragasztva a G10 ékkel?
A szegecset laposra kalapálod, vagy utólag reszeled/csiszolod? Vagy van egy enyhe íve, és csak ebből a szögből tűnik laposnak?

Egy alu ékkel éppen ma fejeztem be a küzdelmet.  :crazy:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1503 Dátum: 2012. Március 18. - 22:59:41 »
Köszi szépen, most nem tudok majd elaludni!  :-\

/Hogy Ti is értsétek, azottan az az én késem, az enyém a drágasssszáááág!/


Péntekig......:



Csak a rétegelt ék miatt, egy másik wade.

Kezdem végre megszokni a G10-et. Vizesen kell csiszolni, onnan, hogy leveszem a P80-as szalagról. Nem lesz karcos, jobban el lehet
csiszolni( legömbölyíteni) az éleket. Lehet nagy lépesekkel haladni a papírok között. Három finomság után jöhet a polírpaszta.

Ja és tiszta öröm az ék készítés, mondjuk az alu ékhez képest.

Kicsit még finomítok itt, ott, aztán a hét közepén fenés.

salmo
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1504 Dátum: 2012. Március 19. - 07:14:34 »
Mázlista!

Köszi szépen, most nem tudok majd elaludni!  :-\

/Hogy Ti is értsétek, azottan az az én késem, az enyém a drágasssszáááág!/

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1505 Dátum: 2012. Március 19. - 10:00:28 »
Melyik bótban? Ha megmondod, má' indulok is oda!
Tranyó! Ne nézegesé' hülye ámerikás oldalakat, mer' nem minden arany, ami fénylik, vagyis ez a hülye amerikai trend, hogy "fényezzük ki a vasat, arra buknak a népek" az egy baromság...hovatovább károkozás...bár erről nehéz lesz meggyőznöm többeket (főleg olyanokat, akik e tevékenységben lelik örömüket  :evil:) Én, ami kifényezett vassal találkoztam, azoknak mindnek volt valami kisebb-nagyobb bibije, vagyis akármilyen óvatosan is políroz a szaki, azért az öreg vas felmelegszik annyira, hogy az anyagszerkezete némileg módosul (főleg az él környékén, ahol vékony). Én ezt a módosulást mind az ilyenek élezésénél, mind a borotválkozási élménynél tapasztaltam. Nincs is má' ilyenem, eladtam mind. Szerintem a kifényezés = gányolás (elkú..ás), de ettől még vegyétek, vigyétek az újrafényezett selejteket, hisz szépen csillognak  ;D (mindaddig, míg monnyuk ecetes lötyi, vagy hasonló nem éri őket)  :o
Dísznek azonban nagyon jók, és SOTD témának is kiválóak  :evil: :evil: :evil:

Na, ez már vélemény! :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1506 Dátum: 2012. Március 19. - 10:02:21 »
Egyébként nagyon csini a kés, úgy ahogy van, viszont éppen fényeztetem a hasonlókat és már nem férne el a polcon :fetreng:

Sheffield-England

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1507 Dátum: 2012. Március 19. - 11:39:38 »
Érdekes feltételezés FBP-től. Összecseng azzal az elmélettel, hogy minőséges kést nem teszünk mosogatógépbe, mert kilágyítja az acélt a meleg - pedig max. 70-80 fok lehet odabent.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1508 Dátum: 2012. Március 19. - 12:34:23 »
A régebbi üvegeket muszáj kézzel mosogatni, mert megeszi őket az üvegrozsda. A mai üvegáru jobban bírja a gépi mosást.
Végülis  hasonló jelenség, mint amit most írtál (amit akár ki is tehetnénk a felújítás topik elejére).

http://www.forum-waschen.de/doc/files/15762/Martinek_Glaskorrosion.pdf


Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1509 Dátum: 2012. Március 19. - 12:50:38 »
A kérdés, hogy mit vettél... Rólad el tudom képzelni, hogy pisztáciafagyit... Télen, -30 fokban, miközben folyt a komoly staub az ausgangok elött... sőt nálam még vásárolnod sem kell, hogy furán nézzek rád!...  ;D :sör:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1510 Dátum: 2012. Március 19. - 12:55:47 »
http://en.wikipedia.org/wiki/Corrosion#Corrosion_of_glasses

A staub magyarul van és cigit jelent (eredetileg por, mármint németül), az ausgangot meg tudhatnád, ha jártál már autópályán (kijárat).  8)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1511 Dátum: 2012. Március 19. - 13:32:24 »
FBP- szerintem vicces... de legalább Rotbart értette. Látod őt nem is cikizem!  :fetreng:  :sör:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1512 Dátum: 2012. Március 19. - 13:33:26 »
Csütörtökön lejátszhatjátok!   :fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1513 Dátum: 2012. Március 19. - 13:34:48 »
Áh! Én szeretem őt!  ;D

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1514 Dátum: 2012. Március 19. - 13:51:50 »
Melyik bótban? Ha megmondod, má' indulok is oda!
Tranyó! Ne nézegesé' hülye ámerikás oldalakat, mer' nem minden arany, ami fénylik, vagyis ez a hülye amerikai trend, hogy "fényezzük ki a vasat, arra buknak a népek" az egy baromság...hovatovább károkozás...bár erről nehéz lesz meggyőznöm többeket (főleg olyanokat, akik e tevékenységben lelik örömüket  :evil:) Én, ami kifényezett vassal találkoztam, azoknak mindnek volt valami kisebb-nagyobb bibije, vagyis akármilyen óvatosan is políroz a szaki, azért az öreg vas felmelegszik annyira, hogy az anyagszerkezete némileg módosul (főleg az él környékén, ahol vékony). Én ezt a módosulást mind az ilyenek élezésénél, mind a borotválkozási élménynél tapasztaltam. Nincs is má' ilyenem, eladtam mind. Szerintem a kifényezés = gányolás (elkú..ás), de ettől még vegyétek, vigyétek az újrafényezett selejteket, hisz szépen csillognak  ;D (mindaddig, míg monnyuk ecetes lötyi, vagy hasonló nem éri őket)  :o
Dísznek azonban nagyon jók, és SOTD témának is kiválóak  :evil: :evil: :evil:

Peti ! Te láttad már élőben hogyan készül egy új kés? Mondjuk lekovácsolt állapotból. Maradjunk annyiban, hogy a vizes köszörülés után
több olyan lépés is van, aminél az általad megfogalmazott "élközeli anyagszerkezet" módosulhat.
Illetve, hogyan lesz felújítva egy régi rozsdás?   :fetreng:  :fetreng:  :fetreng:  :fetreng:  :fetreng:  :fetreng:  :fetreng:

Félre ne érts, nem vettem magamra, nyilván mindenkinek más tetszik, egyszerűen műszaki önámításnak tartom az általad leírtakat.  :sör:  :buek:   :nemtom:  :boldog:

Az, hogy van aki ecetes löttyel kezeli a késeit, az sem a rozsdás, sem a polírozott felületnek nem tesz jót. ( bár van különbség
az ecet hatásában a két eseteben)  :crazy:  :borz1:  :borz2:  :fetreng:  :sör:  :buek:

És egy fontos dolog, ne keverjük az egyenletesen oxidált, matt szürkés  felületeket, az izmos rozsdával, ami felújítás nélkül,
a használat során egy öngerjesztő folyamatként tovább generálja magát. És talán a vita alapját ez adhatja, hogy bevállalom a rohamosabb
állapot romlást, vagy az esetleges - ha van ilyen, élminőség vesztést, egy tartósabb állapotért cserébe......  ;)  ;D   :borotva:  :borotva2:  :borz1:  :fetreng:


Sanyi! Kiváncsi vagyok a véleményedre. ;)  :borz1:  :borz2:  :fetreng:  :sör:  :buek:  :uncsi:  :nemtom:

Az meg hogy Off nem zavar, ha már Peti itt kezdte, remélem átkerül a megfelelő helyre.  :)  ;)  :D  ;D  >:(  :(  8)  ???  ::)  :P

Salmo

módosítás oka : talán ennyi szmájlival hihető, hogy nem vettem magamra  :fetreng:  ( enélkül már nem is lehet írni ????????????????????? )
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici