Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397370 alkalommal)

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #165 Dátum: 2010. Április 11. - 12:22:31 »
Tudom mire gondolsz,de szerintem nem olyan gáz...ez a vazelin vagy valami olajszármazék ami rá volt kenve anno.Enyém nem bűzlik,de a kedvedért megszagoltam és érződik rajta,bár én a nagyját már át"keféltem" és políroztam...nyelet is,tehát csak a nyél belső oldalán lehet ebből a valamiből...a használat során majd "lekopik" róla  ;D ;D ;D
Köszi a kontrollt, sajnos nálam nem ilyen jó a helyzet :-(. Tegnap nagy örömömben megfogtam kézzel, azóta nem tudom lemosni a szagot róla. Már minden féle szappannal, mosogatószerrel próbáltam. Amint elillan a szappan aromája, visszajön ez a büz ...

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #166 Dátum: 2010. Április 11. - 12:24:50 »
Végeztem...nagyjából.A polír még nem a legszebb,de nem akartam erőltetni,hisz többen is írták a fórumon h vigyázni kell a hőmérséklettel.(Jockey az SRP-ről is ezt mondta a videójában)...
ez alatt mit kell érteni? mekkora höfok károsítja? mert akkor tényleg kifözöm, ha az nem árt neki, más ötletem nincs, hogyan szabadulhatnék meg a szagtól meg a maradék trutyitól.

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #167 Dátum: 2010. Április 11. - 12:26:38 »
Nyugodtan főzheted egy adagot, 100 fok meg se kottyan neki. Annyi meg szinte biztos hogy megolvasztja rajta azt a büdös réteget, és utána jó eséllyel le tudod róla törölni viszonylag egyszerűen egy ronggyal.
Magának a fémnek sejtem hogy nem árt a 100 fok, csak az él miatt aggódom, nem tudom, ez a nagyon vékony fémréteg hogyan viseli ...

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #168 Dátum: 2010. Április 11. - 12:40:12 »
én arra gondoltam, hogy alkohollal próbálom majd leszedni, de nem jutottam el még addig (és egy darabig nem is fogok mostanában...). Vmi zsírszerű cucc lehet.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #169 Dátum: 2010. Április 11. - 12:52:33 »
A fôzést viszont mûanyag nyelek nem nagyon szeretik, könnyen eldeformálódhatnak!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #170 Dátum: 2010. Április 11. - 13:00:39 »
A fôzést viszont mûanyag nyelek nem nagyon szeretik, könnyen eldeformálódhatnak!
Azzal meg sem próbálnám. DE! Megvan a tökéletes megoldás, már készen is vagyok. Fözés nélkül. Miközben vegyszereket kerestem, mit tegyek a fözövízbe, kezembe akadt a konyhai "hideg zsíroldó". Ezzel befújtam az egészet, 2-3 perc után leöblítettem hideg vízzel, majd mosogatószeres langyos vízzel megkörömkeféztem. Kívül belül zsírtalan, büztelen.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #171 Dátum: 2010. Április 11. - 13:05:06 »
Klassz nemo! Ez jó húzás volt!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #172 Dátum: 2010. Április 11. - 13:38:44 »
SRP-ről Jockey a videóban emlékeim szerint 200-250 Celsiust említ,de nem tuti. Én konyhán úgy tanultam hogy még langyos vízzel is óvatosan,nemhogy forróval.(szakácskésekről van szó,de szerintem borotvakéseknek sem tesz jót...) Keresek zsíroldót én is,aztán átmegyek rajta...köszi a tippet!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #173 Dátum: 2010. Április 11. - 20:11:31 »
Az a 200-300 °C a megeresztési hőmérséklet lesz, aminél az acél kilágyul. A főzés szerintem sem túl jó ötlet az él miatt, hacsak nem akarod használat előtt megélezni.

A hideg zsíroldó jó ötlet volt, én a tiszta alkoholt akartam javasolni, én is azt használtam/használom (felújítás, élezés után, illetve első használat előtt.)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #174 Dátum: 2010. Április 18. - 02:01:55 »
Üdv!

Lehet, hogy nem ez a legelegánsabb megoldás, de szerintetek ilyen popszegecsből a lapos rész levágásával, lehetne alátétet varázsolni?
Ha jól tudom akkor rézből is gyártanak, persze többféle méretben.


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #175 Dátum: 2010. Április 18. - 09:55:43 »
hmmm... nem rossz ötlet!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #176 Dátum: 2010. Április 18. - 15:19:14 »
A véremet adtam mire szétszedtem.

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #177 Dátum: 2010. Április 18. - 16:47:06 »
Végre kész lettem a dovom csiszatolásával!
120, 240, 600, 800, 1000, 2000-es papírokkal, néhány folt marad de ott túl mély volt a rozsdásodás és sok értelme nem lett volna még több anyagot leszedni róla és már így is féltem, hogy átlyukad a vékonyabb részeknél.








Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #178 Dátum: 2010. Április 18. - 17:04:25 »
szép lett, grat!

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #179 Dátum: 2010. Április 18. - 17:09:22 »
ejha! szép lett!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici