Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 422349 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #180 Dátum: 2010. Április 18. - 17:16:36 »
Laci, azt hiszem a maximumot kihoztad belôle! Klassz lett! Ez tényleg megérdemel egy szép nyelet, ha már a régi így járt!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #181 Dátum: 2010. Április 18. - 19:22:51 »
Végre kész lettem a dovom csiszatolásával!

Gratulálok, nagyon szép munka!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #182 Dátum: 2010. Április 18. - 19:44:03 »
Grat! Szép lett! :o
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #183 Dátum: 2010. Április 18. - 21:24:09 »
Köszi mindenkinek!

Valamelyik nap elnézek majd a zatikba, hátha találok valami szép anyagot hozzá.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #184 Dátum: 2010. Április 18. - 21:47:46 »
Mikor vásároltam -vagy három éve- a bejárat után vagy tiz méterrel balra voltak az ilyen kis darabok egyenként beárazva. Valami vasfát vagy ébent választanék...:D A wenge nem annyira jól fényezhető...a jatoba annál inkább. Van egy jó módszerem a méhviasszal való telitésre...az orosz késes fórumokról...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #185 Dátum: 2010. Április 18. - 22:03:15 »
....Van egy jó módszerem a méhviasszal való telitésre...az orosz késes fórumokról...

Erre én is kíváncsi lennék!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #186 Dátum: 2010. Április 18. - 22:14:48 »
Nincs benne semmi bonyolult trükk: tiszta méhviaszt vizfürdőn kell olvasztani, a fényezett késnyelet v egyebet bele kell lógatni, hogy szabadon legyen a felülete, és addig kell forralni, mig abbahagyja a buborékolást. (nagyon apró buborékok jönnek ki belőle. ) Ez késmarkolatnál vagy husz perc, de biztos függ a faanyagtól, mérettől. Gondolom a markolatpanelt érdemes párjával osszefogni, hogy nehogy elvetemedjen. Az orosz fórumon a kés rögzitése echte orosz módszer volt: beleb@szta a pengét egy mosogatószivacsba, oszt ugy lógatta a kutyakajás konzervdobozba. :D Ja, méhviasz..én méhészeti boltban vettem műlépet...az tiszta viasz.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #187 Dátum: 2010. Április 18. - 22:38:27 »
Köszi!  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #188 Dátum: 2010. Április 19. - 08:23:57 »
Hello...ezekről mi a vélemény? Én magán a pengén még nem véltem repedést felfedezni,de hátha valakinek jobb a szeme.Nekem nagyon megtetszett a kés(tényleg egy gyöngyszem) Felújítanám...de bizonytalan vagyok.Köszi
Képek:















Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #189 Dátum: 2010. Április 19. - 08:57:39 »
Szerintem menthető! Sok-sok meló, de esélyes. A nyélpanelt meg lehet ragasztani (ha jól látom szaru?), a pengén rengeteget kell csiszolni, új élszalagot kialakítani...
A maratás valszeg felejtős... (és a gyártói pecsét egy része is)

Honnan sikerült "lőni"?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #190 Dátum: 2010. Április 19. - 09:00:21 »
Morphin, szép feladat! :) Maga a penge tényleg épnek néz ki és ezek a sheffieldiek príma anyagból vannak! Kár lenne parlagon hagyni! Mondjuk a nyak-farok részen elég mély a rozsdásodás, de ha lemondsz a kristálytiszta márkajelzésrôl, a korrózió eltûntetése után egy-két alátét technikailag pótolhatja a hiányt. Sajnos a szép antik nyél repedése nemigen javítható szerintem, de épp ezért egy újabb szép feladat a saját, custom nyélre cserélése!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #191 Dátum: 2010. Április 19. - 09:01:34 »
Bocsi, egyszerre írtunk!  :D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #192 Dátum: 2010. Április 19. - 09:06:21 »
Hát igen,elég rozsdás szegény...a nyél egyértelműen kuka.Szerintem megveszem...és lesz ami lesz.Nem egy nagy összeg.Ha nem megy,max felajánlom másnak...írok is az arcnak.

Hogy honnan lőttem? Most legyek olyan jószívű,hogy elárulom?  ;D ;D Na jó... http://www.whippeddog.com/ Ennek a "Junkers" részlegét kutattam,és ott találtam meg...elvileg az árakban benne van a nemzetközi posta is...beszéltem email-en a sráccal.Szval ez a "The Pearl" kb. 4$-ba kerül.Van még sok-sok kés,pamacs amik felújításra várnak,érdemes nézegetni...meg egy olyan az első oldalon,hogy "Poor Man Strop Kit" azt is érdemes megvizslatni.
Na irány horány,én húzok suliba,további kellemes napot mindenkinek...


szerk.: tisztáztam a sráccal pár dolgot végül is...szval minden feltüntetett ár magában foglalja a szállítást,bárhova...tehát amit én most vettem kés 4$ volt szállítással.szerintem van még a Junkers részen egy-két menthető darab, érdemes megnézni.rendes és szimpatikus egy ember.azt mondta, megtehetné,hogy felszórja az eBay-re őket,de inkább olyanoknak adja akik B&B-ről és SRP-ről vannak,akkor tudja hogy jó helyre kerülnek.nézegettem a pamacsokat is...ki mit tud arról,hogy az ilyen szétesett darabokat,hogy lehet helyrehozni??

szerk.2:most jött egy mail,hogy már feladták kb 3 óra körül a csomagot...visszaigazolta a USPS. pedig a pénzt csak most utaltam el neki nemrég.rendes egy csóka nah...és ahogy olvasom az oldalán, a pamacsokat ő megcsinálja...borz kerül mindegyikbe,a nyelet lehet tulképpen választani...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 19. - 17:54:22 írta morphin »

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #193 Dátum: 2010. Április 22. - 18:45:21 »
http://www.youtube.com/watch?v=uurBeF1u83U&feature=related
Ez egy 12 részes videósorozat...(hátha van aki nem látta még) egy rozzant régi,nagy darab kést újít fel.Mindent magában foglaló sorozat.Néha nagyot néztem a módszereken,mert sok újat láttam,de a végén az él tesztnél minden kételyem eloszlott...ez a srác tényleg ért hozzá. Meg persze tele van mindenféle szerszámmal,és gyakorlattal...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #194 Dátum: 2010. Április 25. - 22:07:51 »
A mai délutánt, estémet egy nemrég vásárolt borotva rendbehozására akartam szánni. A délután elmúlt, az este elérkezett, de rá kellett jönnöm, hogy zsákbamacska került hozzám. A képeken ami alapján döntöttem a vásárlásról sajnos nem tudtam érzékelni a mély rozsdanyomokat. Hiába kínlódtam csiszolópapírral, aztán végül Dremellel a rozsdanyomok kezdtek átalakulni szép fényes gödrökké. (1. kép) Mondjuk ez még csak szépséghiiba, de amikor egy alapos, kövön történô élezest kapott -, amit igyekeztem szakszerûen elvégezni - a gyönyörû élszalag közepén egyszerûen már lukak tátongtak, amit a rozsdaszú rágott elôre. Szóval nem zártam sikerélménnyel a napot!  :(
Íme a szomorú tanulság képekben:





H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici