Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 412466 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #195 Dátum: 2010. Április 25. - 22:14:49 »
fonti, átérzem és megértelek... Vigasztaljon, hogy legalább kiváló a makród!   :D

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #196 Dátum: 2010. Április 25. - 22:15:15 »
:(
Milyen kés amúgy?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #197 Dátum: 2010. Április 25. - 22:20:02 »
Nem szeretném fórumtársunkat megsérteni, én vagyok a hibás, hogy romlik a szemem...  :D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #198 Dátum: 2010. Április 25. - 22:22:05 »
fonti, átérzem és megértelek... Vigasztaljon, hogy legalább kiváló a makród!   :D

...kösz Ed, csak a tanulság miatt tettem föl, hogy mennyire oda kell figyelni az öreg kések vásárlásakor.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #199 Dátum: 2010. Április 25. - 22:29:29 »
de hát tudjuk, "aki ilyen kést borotválkozni vesz, az nem normális" :D

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #200 Dátum: 2010. Április 26. - 06:43:54 »
Üdv Fonti!

Én is igy jártam a legutóbb a Vaterán vásárolt "monophol" borotvával. Azon a korrózió ugyan csak mikroszkópal látszik, de pont az élszalagnál van...átnéztem néhány használaton kivüli borotvát ezzel a mikroszkóppal (x120) és megdöbbentően gyakori hiba. Ezeket karbantartás nélkül a legutolsó használat után félretették, és ez az eredmény... :-\

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #201 Dátum: 2010. Április 26. - 13:28:23 »
Sajnos egy internetes vásárlásnál örülhetünk ha legalább egy nagyobb felbontású képet felraknak róla, makróval még nem találkoztam. Így persze minden vásárlás egy zsákba macska, ahogy fonti is mondta  :( .

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #202 Dátum: 2010. Április 26. - 14:07:45 »
Internetes vásárlásnál már én is jártam hasonlóan.  ...ez borotvafórumos vásárlás volt. (Igaz internet közvetítésével.  ;) )
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #203 Dátum: 2010. Április 26. - 19:30:55 »
Fonti, gondolom ez a tőlem vásárolt borotva. Sajnálom hogy így jártál vele,ha tudtam volna ezen hibájáról természetesen nem rakom fel. És természetesem azonnal visszaküldöm a pénzt ha úgy gondolod!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #204 Dátum: 2010. Április 26. - 20:19:10 »
Sly, tudom, hogy nem tudtad és nem volt szándékos. :) Ez így bárkivel elôfordulhatott volna. Azért rendes tôled az ajánlat, de az üzlet az néha kockázattal jár én ezt vállaltam...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #205 Dátum: 2010. Április 28. - 19:18:06 »
Hejhó!
Egy kis helyzetjelentés...elég sz*r napom volt ma :-\.Voltam délelőtt a Váli utcában.Kaptam vizes csiszpapírokat...vettem párat.(volt még itthon is) most egészen P80-tól P3000-ig kisebb nagyobb átmenetekben van minden.A 3 bolt közül egyikben sem tudtak segíteni a többi problémámon.(szegecselés,keményfa...utóbbi marad a Zatik nevű bolt,ha odajutok akkor megyek is venni valami szépet) Szegecselés...ebben tanácsot szeretnék kérni...rezet szeretnék,mert azt könnyebb formálni és nem áll tőlem távol a szín sem.Hol,és mit keressek pontosan?Méretre gondolok...fentebb Conrad nem rossz ötlet,de alátét is kellene még.
Viszont a nap fénypontja fél órával ezelőtt volt...most értem haza és mit hozott a postás...csak nem a kés(eke)t? DE  :D meglepődtem,hogy egyszerre megjött mindkettő.(egyik Wisconsinból,másik Texas...szerintem az izlandi hamu miatt késtek egy hetet és ezért értek ide egyszerre) Nem olyan rossz állapotú a 'The Pearl' mint gondoltam...a nyél persze kuka.(képek fentebb)Jó nagy darab a kés...szerintem valahol 7/8 és 8/8 között lehet.A másik egy Wester Bros. Fraternity 33#...csak foltos,szép állapotú.A fényképező sajnos épp töltőn van,de holnap csinálok egy-két fotót...addig nem szedem szét a nagy dögöt.
Üdv.

ui.: még egy valami eszembe jutott. aki csinált már nyelet házilag,mit tett a nyél aljába (valamilyen csont féleség van általában vagy műanyag) és hol vette? http://www.theinvisibleedge.co.uk/razorscalesandpinkits.html Itt, csak amiről szó van meg külön a szegecsek röhejesen drágák...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #206 Dátum: 2010. Április 28. - 19:51:14 »
Várjuk ám a képeket!  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #207 Dátum: 2010. Április 28. - 20:46:48 »
Szegecselés...ebben tanácsot szeretnék kérni...rezet szeretnék,mert azt könnyebb formálni és nem áll tőlem távol a szín sem.Hol,és mit keressek pontosan?Méretre gondolok...fentebb Conrad nem rossz ötlet,de alátét is kellene még.

Vehetsz réz hegesztőpálcát, de én 2 mm-nél vékonyabbat nem találtam, állítólag van 1,5-es is...
Én végül egy OBI-ban vettem egyszerű sárgaréz szögeket, 1,5 meg valamivel vastagabb méretben, szerintem ez is tökéletesen megfelel.

Az alátét keményebb dió, én rengeteget jártam utána, de 2-esnél kisebbet semmilyen boltban nem találtam... :( Végül a microfasteners.com-ról rendeltünk közösen, jobb megoldást per pillanat nem tudok...

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #208 Dátum: 2010. Április 28. - 21:32:25 »
A napokban futottam bele valahol késekhez való szegecsekbe pár darab volt egy csomagban emberi áron. Most már sajna nem tudom hol volt. Ezen kívül a revisor árul még tartozékokat, többek között szegecseket szerintem egészen türhetö áron (50 db 15 euró), s ha jól láttam valami 4,50 euró a küldés.
Persze nem tudom, hogy ezek mennyire felelnek meg az igényeknek ...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 28. - 21:39:22 írta nemo »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #209 Dátum: 2010. Április 29. - 07:33:23 »
Ez a Revisor szegecs készlet tényleg emberi áron van! :fejtör:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici