Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 414636 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #210 Dátum: 2010. Április 29. - 07:55:23 »
Szerintem közösen rendelhetnénk is egy-két csomagot. Én benne vagyok.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #211 Dátum: 2010. Április 29. - 08:03:17 »
Én is! 
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #212 Dátum: 2010. Április 29. - 08:31:00 »
csatlakozom :)

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #213 Dátum: 2010. Április 29. - 08:55:21 »
Csak figyeljetek, mert kétféle méret van nekik belöle ;) Meg van ott pár markolat is. Én is minden nap megnézem öket, mert kellene egy 5/8-as markolat, de sajna pont ezekben a méretben nincs olyan ami tetszene  :(

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #214 Dátum: 2010. Április 29. - 08:57:51 »
Nyitottam a közös Revizor készlet beszerzésnek külön topikot:

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=208.msg5606#msg5606
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #215 Dátum: 2010. Április 29. - 16:01:10 »
Csináltam gyorsan pár képet...élőben szebbek nah...azt hiszem szétkapom a nagyot és elkezdem csinosítgatni.Bár elég durva volt a mai nap,lehet csak előkészülök és hétvégén vetem bele magam.

képek:













Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #216 Dátum: 2010. Április 29. - 16:06:24 »
szép darab, lesz vele meló :)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #217 Dátum: 2010. Április 29. - 16:10:29 »
szép darab, lesz vele meló :)

Lesz az biztos...de ráérek nem? :D A nagy vészes csak...a Wester Bros nem annyira gáz,bár lehet annak is muszáj leszek egy fa$za nyelet csinálni,mert kicsit meg van csavarodva a nyél.Tehát most van három késem...nyilván az lesz,ha már belevágok,hogy mindhármat szétkapom és kapnak új nyelet is szépen...

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #218 Dátum: 2010. Április 29. - 21:08:27 »
Azok után, amit fonti a múltkor belinkelt, lennének aggályaim azzal a rozsdafolttal az élnél. Bár lehet hogy élöben nem néz ki olyan vészesnek.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #219 Dátum: 2010. Április 30. - 16:19:48 »
Ma nincs erőm folytatni...tegnapi állapotról tolok be képeket.(előző képsorozatot nem tudom miért törölte a képhost.hu most másikra töltöttem fel) Jah és én annyira nem látom vészesnek a penge részét,bár van elég sok helyen mély cucc(teteje pl.),de azokat max otthagyom és kicsit rusztikusabb lesz.





Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #220 Dátum: 2010. Április 30. - 16:27:02 »
szép példány, a felirat különösen tetszik :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #221 Dátum: 2010. Április 30. - 16:30:52 »
Aha! Nagyon szépen alakul morphin!  ;) A patinához, a mélyebb, de nem zavaró kisebb korróziós árkokhoz vétek hozzányúlni. Klassz lesz! :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #222 Dátum: 2010. Április 30. - 16:32:09 »
szép példány, a felirat különösen tetszik :)

Nekem is amiatt tetszett meg...a felirat alapján nem sok mindent sikerült kinyomoznom sajnos. Peters Brothers és alatta talán "EXTRA" de ebben nem vagyok biztos,az a rész elég halovány. 4$-t bőven megért...végül is ingyen volt,csak a szállítást kellett fizetnem.Nagyon nagyon rendes srácot sikerült most megismernem.Gondolkodom,hogy veszek tőle pamacsot is...ő veszi az alapanyagot http://www.thegoldennib.com/index.php -ról és rakja bele amibe szeretné az ember.Azt mondta ha én akarom magamnak csinálni akkor meg is tanít rá(bár ez felejtős,csak elrontanám)...ritka az ilyen ember.(persze szerencsére ez a fórum tele van vele,de a fórumon kívül... :-\ )

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #223 Dátum: 2010. Május 03. - 11:54:45 »
Kis helyzetjelentés...elviekben végeztem a The Pearl-el...viszont az eredmény nem tetszik...az elején meguntam a vízpapírt mert szinte semmit nem szedett le olyan mély részek is voltak ezért dremel-csiszolókoronggal rámentem(szikrázott mint állat).Az szépen leszedte a nagyját,de akkor még nem látható csíkokat,barázdákat hagyott...P180on nagyon sokat voltam...P320on is.Utána felmentem 400,600,1000,2000,3000...pamut+polír...most még egy kis dremel polírkorong.
Ott tartok,hogy szépen fénylik,viszont tele van a fentebb említett dolgokkal...jó kis teniszkönyököm lett a sok csiszolástól és szomorú vagyok :(,hogy ha nem is csúnya,de messze nem olyan lett mint kéne.Tehát úgy gondolom két lehetőség van...így hagyom és mehet éleztetni,vagy pedig azzal a csiszolókoronggal amivel nekiestem az elején, megpróbálom "letisztázni" az egészet és újra papírokkal nekiesni lépcsőzetesen.Valszeg ez lenne a járható út a tökéletes állapothoz...de újabb sok meló.Ezért most egy ideig ülök a dolgon.Nekiesek a másik késnek(Wester...),most csak vízpapírokkal...az amúgy is szép állapotú...
Visszatérve a nagy késre, véleményem szerint az éle rendben van...az élszalag viszont nagyjából eltűnt a sok csiszolás miatt.Képet már fel sem merek rakni...

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #224 Dátum: 2010. Május 03. - 12:00:41 »
Kis helyzetjelentés...

megmutatod a mostani állapotot?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici