Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397298 alkalommal)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #225 Dátum: 2010. Május 03. - 12:04:06 »
Ódzkodva,de akkor rakok fel 1-2képet...pillanat.






Ugye nem szép látvány...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 03. - 12:10:10 írta morphin »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #226 Dátum: 2010. Május 03. - 12:05:30 »
Morphin:

Ez nagyjából normális... (Ezért szoktam mondani, hogy amíg valaki nem teljesen biztos a dolgában, addig ne használjon dremelt... -> én sem szoktam!)

Ami a polírozás menetét illeti:

amikor elkezdesz egy szemcsenagyságú papírral dolgozni, addig csiszold a felületet, míg az előző szemcsenagyságú papír által hagyott karcok el nem tűnnek!
Durvább papíroknál jó módszer, hogy egymásra merőleges karcokat csinálsz, vagyis: Pl. 180-as papírral hosszirányban csiszolod a pengét, majd a következő finomságúval a hosszirányra merőlegesen csiszolsz. Így mindig látod, hogy meddig kell csiszolni (addig, míg a csiszolási irányra merőleges nyomok el nem tűntek!).

Finom papírnál (kb. 1000-től) pedig körkörösen, vagy elliptikusan polírozd a pengét.

Így, ha minden jól megy, nem maradnak "karcok" a pasztás polírozás után.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #227 Dátum: 2010. Május 03. - 12:13:54 »
Kösz Mry (vagy Imi ahogy a többiek szólítanak...remélem nem baj én is átállnék erre) a tanácsokat...van 80as papírom is, lehet lekezdem elölről az egészet azzal...bár az túl merev érzésem szerint...
A Wester Bros késemet most néztem át tüzetesebben...a nyél kicsit megvan csavarodva...szerintetek merjem azt is lecserélni,vagy valahogy megcsinálom és jó lesz úgy? Mert ha szétszedném akkor jobban meg tudnám tisztítani a kést is...csak még egy újabb nyél,sosem fogok végezni szerintem. :D Örülök így is ha még 2-3 hét és minden meglesz hogy összerakjam a másik két kést.

Még valami...a csisz papírt ugye alap esetben nem kell rányomni.Ez így mennyire igaz? Egy kis nyomás sem megengedett,mert ugye a papírnak súlya nem nagyon van...én azért néhány helyen nyomtam kissé,mert az Istennek se akart eredményt produkálni...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #228 Dátum: 2010. Május 03. - 12:49:14 »
Persze, nyugodtan szólíts Iminek (ha már Kedves szüleim ezt a nevet adták nekem... ;D).

Milyen anyagból van az a nyél? Ha szaru/műanyag, akkor simán vissza tudod csavarni (forró gőz fölé tartod, hogy átmelegedjen, úgy könnyebben alakítható akár kézzel is!). Persze, ha nem zavaró (nem kap bele az él és megfelelően csukódik), maradhat így!

Ha lekapod, akkor is vissza tudod csavarni, és "csak szegecselni" kell újra. Ami a tisztítást illeti, ha teljes polírt akarsz csinálni, akkor jobb, ha szétkapod, ha viszont csak kicsit megpolírozod a pengét, akkor nem muszáj szétszedni. Én ilyenkor úgy szoktam, hogy fültisztító pálcikára rakok egy kevés polír pasztát, és azzal takarítom ki a nyélpanelek belső felét. A szegecs környékét pedig fogselyemmel szoktam megtakarítani.

Ami a csiszpapírt illeti, egy minimális nyomás kell neki!

Szerintem a 80-as elég durva, nem kell addig lemenni! Én 180-ast használok első körben. Az is elég, viszont még van annyira rugalmas, hogy ez nem okoz gondot.

Szerk:

Most néztem meg a képeket, nem olyan rossz ez! A dremel által hagyott nyomok jól láthatók, sajnos azt nem tudom megállapítani, hogy milyen mélyek a karcok, de lehet, még a 180-as is sok lesz, kezdheted finomabbal.
Szerintem próbáld meg 400-as körül, kis csisz-csisz, ha nem akarnak eltűnni (halványulni) a nyomok, akkor menj egyel lejjebb, stb...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #229 Dátum: 2010. Május 03. - 13:30:16 »
A csavarodás végül is csak annyiban zavar, hogy ha állítva szeretném tárolni,akkor eldől...nem áll meg a saját lábán.Emiatt valszeg nem szedem szét egyelőre...a nagy kést pedig ahogy mondtad, úgy kezdem el akkor elölről.Bár most túrógombóc projekt van,épp dermed a hűtőben...baja nem lehet,majd később megfőzöm  ;) ;D . Kösz mindent...majd még jelentem az aktuális helyzetet...

Kis frissítés: muszáj voltam lemenni P80ig...viszont szépen leszedte ezeket a dremel csíkokat...kíváncsi leszek mennyire sikerül majd a maratásos oldalt megcsinálni.  :-\
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 03. - 13:54:30 írta morphin »

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #230 Dátum: 2010. Május 03. - 16:55:32 »
Újabb képek...és azthiszem ezzel vége is...nem tökéletes,de többet nem tudok már tenni,ha visszanézitek mi volt a kiindulás,ez ahhoz képest nem rossz...




Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #231 Dátum: 2010. Május 03. - 17:01:04 »
jó ez! Mi volt a legfinomabb papír amit használtál?

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #232 Dátum: 2010. Május 03. - 17:31:24 »
Szerintem is egész jól néz ki. Ha borotválkozáshoz nem is tudnád használni, mindenképp egy szép darab. Én is rendeltem a sráctól kettöt, kíváncsian várom  :D

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #233 Dátum: 2010. Május 03. - 19:52:15 »
Idézet
Én is rendeltem a sráctól kettöt, kíváncsian várom

Larry-től? Junkers részlegről? Mert láttam megfogyatkozott azóta...ugye, hogy rendes arc.Nekem az izlandi hamu miatt késett kicsit.Amúgy megkértem, hogy Gift (ajándék)-ként adja fel...ráadásul még rá is írta, hogy 30$ érték van benne...szal tuti nem bugázzák el a roh*dt postások.(legalábbis kisebb eséllyel)

Idézet
jó ez! Mi volt a legfinomabb papír amit használtál?
P80ig le kellett menni...utána 180, 320, 400, 600, 1000, 2000, és végül 3000. Utána meg valami lakktisztító autó polírral mentem neki.(garázsban találtam) Sajnos csak két körből lett meg...fent írtam miért.

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #234 Dátum: 2010. Május 03. - 20:02:10 »
Larry-től? Junkers részlegről? Mert láttam megfogyatkozott azóta...

Igen, töle, junkers részleg  :).
De a fogyatkozás nem csak miattam van ám, én is láttam, hogy eltünt pár darab. A többi részlegben szerintem az állapotukhoz képest drágák a kések.
Amúgy tényleg rendes arc, részletesen leírta - kérés nélkül - hogy melyiknek mi baja van, és kétszer is figyelmeztetett, hogy ezek nem borotválkozásra vannak szánva, az állapotuk meglehetösen rossz. A leírtak tükrében egyet vissza is mondtam, a pakisztánit nagyon gyenge anygúnak írta le, igy csak kettöt rendeltem 7 dollárért küldéssel együtt. Remélem az egyik azért használható lesz, annak csak a markolata volt eltörve, azt írta, a penge az szép. Rögtön fizettem és még aznap postára is adta.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #235 Dátum: 2010. Május 03. - 20:09:09 »
Detto...fent láthatod,hogy milyen volt amikor vettem, és milyen most...sztem meg lehet csinálni az élét is.Én pamacsot tervezek most venni tőle...azt is leírta, mi hogy müxik...de még vacillálok.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #236 Dátum: 2010. Május 05. - 20:26:29 »
Srácok...a helyzet az, hogy elkezdtem a solingeni Wester Bros kést csiszolgatni,de nagyon kemény anyagból van,lassan haladok...holnap megmutatom.
Nem ezért írok elsősorban, hanem mert holnap terveim szerint délelőtt átugranék budára a Zatik egyik boltjába/telepére nyélhez fa anyagot nézni.Az oldalukon van ez a rész : http://www.zatik.hu/hu/catlist/barkacsaru itt van 1,6-os 1,8-as és 2-es szeg is...első oldalon bognárszeg valahol utánalévő oldalon pedig huzalszeg...szerintetek ezek alkalmasak lehetnek szegecseléshez?Alátétet nem nagyon látok...

szerk.: http://www.zatik.hu/hu/reszletes/hobbyfa/hobbyfa_tropusi/balsa/balsafa_hobby_4x100x1000mm  Ez jó anyag lenne nyélnek? Kapna valamilyen pácot...a szín ettől függ csak...de mint anyag megfelel nem?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 05. - 20:31:41 írta morphin »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #237 Dátum: 2010. Május 05. - 20:33:59 »
A bognárszegnek szerintem kicsi lesz a feje, illetve rozsdásodni fog, ha nem réz, vagy valami jó anyag!

A horganyzott nem lesz jó, mert ha levágod/elkalapálod, megsérül a horgany, és vége!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #238 Dátum: 2010. Május 05. - 20:37:12 »
Akkor tárgytalan...http://www.modell.hu/search.php?mit=h%E9zagol%F3 itt lent pedig alátét van 1,6-os. Mondjuk már folyamatban van a közös beszerzés ugye,nem tudom minek kutatok...csak gondoltam ha már ott vagyok akkor veszek azt is hátha jó...de így elvetem.
Köszi! ;)

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #239 Dátum: 2010. Május 05. - 20:44:37 »
Akkor tárgytalan...

Én ma rendeltem a revisor-tól egy csomag szegecset, ha megjön mielött Ti is rendeltek (péntek-szombatra várom), tudok pontos vastagságot mondani hozzá, mert az nem volt írva náluk.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici