Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397282 alkalommal)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #240 Dátum: 2010. Május 05. - 21:08:57 »
szerk.: http://www.zatik.hu/hu/reszletes/hobbyfa/hobbyfa_tropusi/balsa/balsafa_hobby_4x100x1000mm  Ez jó anyag lenne nyélnek? Kapna valamilyen pácot...a szín ettől függ csak...de mint anyag megfelel nem?

Szerintem a balsafa nagyon puha fa - most nézem, hogy írja is: "A faanyag nagyon puha, könnyű és nyílt erezetű. Száraz testsűrűsége 100-200 kg/m3 (alig egyharmada a legtöbb keményfáénak)." -, ezért szerintem nyélnek nem lesz jó...

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #241 Dátum: 2010. Május 05. - 21:10:27 »
Én ma rendeltem a revisor-tól egy csomag szegecset, ha megjön mielött Ti is rendeltek (péntek-szombatra várom), tudok pontos vastagságot mondani hozzá, mert az nem volt írva náluk.

Borítékolom, hogy 1/16 inch, azaz 1,59 mm lesz...  ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #242 Dátum: 2010. Május 05. - 21:16:10 »
szerk.: http://www.zatik.hu/hu/reszletes/hobbyfa/hobbyfa_tropusi/balsa/balsafa_hobby_4x100x1000mm  Ez jó anyag lenne nyélnek? Kapna valamilyen pácot...a szín ettől függ csak...de mint anyag megfelel nem?

Szerintem a balsafa nagyon puha fa - most nézem, hogy írja is: "A faanyag nagyon puha, könnyű és nyílt erezetű. Száraz testsűrűsége 100-200 kg/m3 (alig egyharmada a legtöbb keményfáénak)." -, ezért szerintem nyélnek nem lesz jó...

Á, biztos, hogy nem jó. Olyan vastagságban vékonyságban, ami borotvakés-nyélnek kell, meg sem tartja rendesen-tartósan a szegecseket.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #243 Dátum: 2010. Május 05. - 21:22:49 »
Faanyagok közül a keményfák, gyümölcsök, és a keményebb exóták jöhetnek szóba.

Balsa jó pl. pasztás fenőnek!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #244 Dátum: 2010. Május 05. - 21:32:47 »
Faanyagok közül a keményfák, gyümölcsök, és a keményebb exóták jöhetnek szóba.

A kertünkben most kellett kiszednem egy elpusztult meggyfát. Baromi kemény fa, azt éreztem is... Szerintetek jó lenne nyélnek? Pipát csinálnak belőle, azt tudom... :)
Lehet, hogy rakok el belőle egy darabot.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #245 Dátum: 2010. Május 05. - 21:56:29 »
Akkor felborult a tervem...megnézem Zatik oldalán még milyenek vannak..aztán vagy lesz leeső darab v megint póruljárok.

szerk.: http://winkler.turbo.at/shop_hu/index.php?cPath=1131&osCsid=08893b5b987e1737e0ba9adfcdd760bb itt bal oldalon vannak fafajták...melyik lenne jó? elég sokféle méretben árulják...

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #246 Dátum: 2010. Május 05. - 22:00:32 »
Akkor felborult a tervem...megnézem Zatik oldalán még milyenek vannak..aztán vagy lesz leeső darab v megint póruljárok.

A revisornál nem láttál olyat ami jó lenne ha már úgyis rendeltek? Vagy azok drágák?

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #247 Dátum: 2010. Május 05. - 22:09:25 »
Akkor felborult a tervem...megnézem Zatik oldalán még milyenek vannak..aztán vagy lesz leeső darab v megint póruljárok.

A revisornál nem láttál olyat ami jó lenne ha már úgyis rendeltek? Vagy azok drágák?

http://www.revisor-solingen.de/html/ersatzteile_13.html  Ez jó lenne a nagy késemnek...viszont 5/8-hoz nem nagyon láttam nyelet...azt meg lehet akkor innen : http://www.theinvisibleedge.co.uk/razorscalesandpinkits.html kell rendelnem...csak így azért elég drága lesz.(bár ennek még menthető a nyele) Amúgy a Revisor oldalán szállítással együtt értendő az ár? Nem értem mi az a 'incl. MwSt.' szöveg, pedig tudok németül...egy kicsit.  ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #248 Dátum: 2010. Május 05. - 22:12:51 »
Incl mehrwehrsteuer mehrwertsteuer. Bocsanat. Afat tartalmazza.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 05. - 22:42:15 írta cotag »

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #249 Dátum: 2010. Május 05. - 22:15:21 »
Ez jó lenne a nagy késemnek...viszont 5/8-hoz nem nagyon láttam nyelet...

Vagy 3 db van nekik a leghülyébb színekben. én ha rendelnék, akkor 6/8-ast rendelnék, nem hiszem hogy nem lehetne ráoperálni. Bár ki tudja...

...azt meg lehet akkor innen : http://www.theinvisibleedge.co.uk/razorscalesandpinkits.html kell rendelnem...csak így azért elég drága lesz.(bár ennek még menthető a nyele) Amúgy a Revisor oldalán szállítással együtt értendő az ár? Nem értem mi az a 'incl. MwSt.' szöveg, pedig tudok németül...egy kicsit.  ;D

A linkelt oldalon az árak tartalmazzák a szállítást, tehát annyira nem drága. A revisornál külön van a szállítás. A késekre az Eu-ba 4,50 euró.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #250 Dátum: 2010. Május 05. - 22:18:04 »
Morphin, a winkler szerintem kilőve, max a hársfa amivel lehetne próbálkozni, de szerintem az is gyenge. A meggy az jó lesz, ha úgyis az enyészeté lenne, mindenképp tegyél el belőle! (Lehet,hogy majd én is kérek belőle!) Bár az ilyen fákkal az a baj, hogy szárítani kell egy pár évig! (Mondjuk nekem nem sürgős...  ;))

A zatikhoz érdemes elmenni, mert náluk szokott lenni mindenféle exóta, meg keményfa! Van valami hobbifa, vagy milyen kategória, abban vannak olyan darabok, amik jók lehetnek!

Az inc. MwSt. azt jelenti, hogy az áfa is benne van a feltüntetett árban! (Inclusive Mehrwert Steuer)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #251 Dátum: 2010. Május 05. - 22:18:15 »
Hát...szállítás 4,50...fa$za.Erre még alszok egy-kettőt.(de utálom a német nyelvet...alig tudok kiigazodni,mit is írnak egy-egy leírásban)
Akkor valszeg nem megyek Zatikba se...sebaj,addig is csinálom tovább a késeket.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #252 Dátum: 2010. Május 05. - 22:19:42 »
Morphin, a winkler szerintem kilőve, max a hársfa amivel lehetne próbálkozni, de szerintem az is gyenge. A meggy az jó lesz, ha úgyis az enyészeté lenne, mindenképp tegyél el belőle! (Lehet,hogy majd én is kérek belőle!) Bár az ilyen fákkal az a baj, hogy szárítani kell egy pár évig! (Mondjuk nekem nem sürgős...  ;))

A zatikhoz érdemes elmenni, mert náluk szokott lenni mindenféle exóta, meg keményfa! Van valami hobbifa, vagy milyen kategória, abban vannak olyan darabok, amik jók lehetnek!

Az inc. MwSt. azt jelenti, hogy az áfa is benne van a feltüntetett árban! (Inclusive Mehrwert Steuer)


Nekem nincs meggyem...Gorila írta. Amúgy a Zatik hobbyfa részén ében van (nagyon drága) meg balza...ettől eltérően lehetnek még mások is a helyszínen? Mondjuk honnan tudnátok,lehet mégis elkell fáradnom odáig autóval :D

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #253 Dátum: 2010. Május 05. - 22:23:27 »
Hát...szállítás 4,50...fa$za.Erre még alszok egy-kettőt.(de utálom a német nyelvet...alig tudok kiigazodni,mit is írnak egy-egy leírásban)

4,50, de ha már úgyis rendeltek egy pakkot tölük, akkor elférne benne az is nem? Bár ezt sem ártana lelevelezni, mennyi lenne az annyi. én a mai rendelésnél ugy számoltam, hogy 3,05 euróért küldik el nekem, aztán a végén csak 1,45-öt számoltak fel, gondolom egy boritékba rakják...

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #254 Dátum: 2010. Május 05. - 22:35:09 »
Én a múlt héten voltam a zatikba alapanyag vadászaton. Ha jól emlékszem akkor volt paliszander, wenge, jatoba, dió, bükk stb. a többit már elfelejtettem. Wengét és bükköt sikerült beszereznem, de legszívesebben mindenből vettem volna egy darabkát.


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici