Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 397377 alkalommal)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #285 Dátum: 2010. Május 09. - 14:17:44 »
Jó kis tolómérőd van...nem lötyög ha ennyivel kisebb a szegecs a furatnál?

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #286 Dátum: 2010. Május 09. - 14:28:54 »
Jó kis tolómérőd van...nem lötyög ha ennyivel kisebb a szegecs a furatnál?

Köszi  :) . Hogy lötyög-e még nem tudom, egyelöre nincs nyelem amivel összerakhatnám. Viszont van egy használt késem, aminek nem szorít eléggé két oldalról a markolat, s az lötyög egy kicsit. Ezért gondolom hogy ez "normális".

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #287 Dátum: 2010. Május 09. - 15:51:44 »
Morphin, szerintem sem jelent gondot, ha kicsit nagyobb a furat, mint a szegecs! A nyél furatában üljön jó feszesen (ott se nagyon, mert eltörhet  nyél!), a penge előfeszítését úgyis a nyélpanelek "szorítása" adja (vagyis, hogy mennyire szegecseled össze a kést!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #288 Dátum: 2010. Május 09. - 21:08:14 »
Borítékolom, hogy 1/16 inch, azaz 1,59 mm lesz...  ;)

1,4 mm a szegecsek vastagsága.

Akkor nem nyertem... :)

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #289 Dátum: 2010. Május 09. - 21:11:53 »
Akkor nem nyertem... :)

de egész közel voltál  ;)

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #290 Dátum: 2010. Május 11. - 23:00:04 »
Borotvát restauráló szakember általános szabályként azt javasolja, hogy a szegecs/tengely 1/16 inchre (0,063 inch) vagyis 1,6 mm-re lógjon ki a levágás után mindkét oldalon. Ez többnyire megegyezik a szegecs átmérôjével.

És mi van azokkal a szegecsekkel, amelyek egyik oldala már "készen van", s csak a másik oldalon kell ráhagyni (logikus hogy akkro itt hagyunk rá ~1,6mm-t)? De hogyan kell az alátétet felrakni, amikor az egyik oldala homorú? Melyik rész megy a nyélpanel felé? Azon kívül az alátét lyukátméröje kisebb mint a szegecsé, tehát valószínüleg eröszakot kell alkalmazni, vagyis valahogy rá kell verni. De hogy a búbánatba? Fogalmam sincs hogyan fogjak hozzá ...

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #291 Dátum: 2010. Május 11. - 23:24:04 »
És mi van azokkal a szegecsekkel, amelyek egyik oldala már "készen van", s csak a másik oldalon kell ráhagyni (logikus hogy akkro itt hagyunk rá ~1,6mm-t)? De hogyan kell az alátétet felrakni, amikor az egyik oldala homorú? Melyik rész megy a nyélpanel felé? Azon kívül az alátét lyukátméröje kisebb mint a szegecsé, tehát valószínüleg eröszakot kell alkalmazni, vagyis valahogy rá kell verni. De hogy a búbánatba? Fogalmam sincs hogyan fogjak hozzá ...

Én úgy gondolom - a képek alapján (nem láttam még élőben ezeket az elátéteket) -, hogy a homorú rész van kifelé, és abba "lapítod" szét a szegecs kiálló végét.
Nem megy rá az elátét a szegecsre??? Hmm... Én először külön (úgy, hogy még nincs átdugva a nyél furatán) megpróbálnám finoman átütni rajta a szegecset, hogy egy kicsit táguljon az alátét.
Egyébként próbáltad több alátéttel/szegeccsel is? Nem lehet, hogy éppen az, amelyikkel nézted, egy kicsit sorjás vagy ilyesmi?

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #292 Dátum: 2010. Május 11. - 23:56:00 »
Egyébként próbáltad több alátéttel/szegeccsel is? Nem lehet, hogy éppen az, amelyikkel nézted, egy kicsit sorjás vagy ilyesmi?

Nekem is ez volt az elsö gondolatom, de mindegyik ilyen. El tudom képzelni, hogy valami pici csöszerü szerszámmal elöször ráütik, s mivel szorul rajta, egyben tartást is ad, tehát jól összefogja a markolathéjakat, ezáltal lehet a kalapálásra koncentrálni.

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #293 Dátum: 2010. Május 14. - 20:51:27 »
Új szerzeményem:





Állítólag 29 évvel ezelőtt került az országba és a nagymami fiókjából került elő. Sajna lesz vele munka, de remélem megbirkózok a feladattal!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #294 Dátum: 2010. Május 14. - 20:56:06 »
De szép volt ez valamikor!  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #295 Dátum: 2010. Május 14. - 21:01:15 »
Igen, ezt régebben már linkelte valaki a Vatera topikban, és páran majdnem sírva fakadtunk, amikor megláttuk...  :(

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #296 Dátum: 2010. Május 14. - 21:14:37 »
Engem az a repedésnek látszó repedés zavar, ami kb. féltávnál van a pengére merőlegesen. Az tényleg ilyen randa ott, vagy csak a képen látszik úgy?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #297 Dátum: 2010. Május 14. - 21:33:14 »
Nem valami szép ott, de majd csiszolás után kiderül, hogy mi is a helyzet.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #298 Dátum: 2010. Május 14. - 21:34:45 »
Meló az lesz vele bőven annyi biztos! :(
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #299 Dátum: 2010. Május 15. - 11:09:40 »
Ma nekiveselkedtem a keményfa projekt-nek...sajnos olyannyira kemény,hogy a dekopír is alig viszi.Kézzel jó fél-egy óra alatt tudtam lefűrészelni egy 4mm körüli darabot ami jó lesz 1 db-nak...mivel 2db kell, ez is csak félsiker.Viszont nem kínzom a témát tovább...ha haladni akarok mindenképpen valami nagy ipari géppel kell ezt feldarabolni.Ezt ajánlom másnak is...felhívom a Zatikot ahol vettem, hogy ilyesmivel foglalkoznak-e (akkor miért nem kérdeztem meg basszus) ha nem akkor valami asztalost keresek a környéken...
A két felújítandó késen pedig enyhe rozsdafoltokat véltem felfedezni...mérgemben tegnap este P320-tól átmentem rajtuk megint 3000-ig, majd polír,szépek,teljesen ujjlenyomatmentesek, becsavartam őket fóliába,így csak nem kezdenek megint rozsdásodni...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici