Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 414782 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #390 Dátum: 2010. Június 29. - 18:28:14 »
Igen, útközben rájöttem hogy sokkal olcsóbb lesz ha magamnak csinálom, és talán még egyszerűbb is. Így legalább olyan finomságú cuccom lesz amilyet csak akarok. 1 egész lap csiszolópapír 150 forint, abból legalább 20 darab kijön akármelyik faja csiszolós cuccból is. Darabja nincs 10 forint. Annyiért meg max egy szép mosolyt fogok kapni máshol, nem hogy csiszolóanyagot :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

nemo

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #391 Dátum: 2010. Június 29. - 18:54:01 »
Azt hiszem nem tévedek nagyot ha azt mondom, Dremelhez nem lehet finomabb fejet kapni, csak azt a nagyon durvát. Még utángyártott készletekben sem találtam.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #392 Dátum: 2010. Június 29. - 23:07:58 »

Sziasztok !

Ma idáig jutottam a C.F.Ern felújítással( csiszolás 80-3000-ig + polír paszta) hevenyészett képek  ;)







Még egy kicsit polírozok a szegecsek fején, aztán valami élt kellene rá varázsolni ( most sem rossz, a hajszál tesztet alulról üti)

A kést az ecserin vettem, a nyelet egy Zalaegerszegi késes mester készítette, a szegecs anyagot köszönöm Iminek   :borz1: ( utólag lehet, hogy mégis inkább a revizorból kellett volna csinálnom...  ;D )

Nemsokára ide ér a testvére is, egy C.F.Ern ES-EX, amivel nem lesz ennyi dolgom, az e-bay-es képek alapján


Üdv.: Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #393 Dátum: 2010. Június 29. - 23:12:58 »
Dögös lett a nyél!
Ne titkoljuk: Porpáczy Zsolt az az egerszegi késes mester!  ;)

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #394 Dátum: 2010. Június 29. - 23:39:29 »
Dögös lett a nyél!
Ne titkoljuk: Porpáczy Zsolt az az egerszegi késes mester!  ;)

Hát igen! Zsolt ezt le sem tudná tagadni.
A G10 fizikai tulajdonágait tekintve ideális borotvanyélnek, de eddig úgy éreztem esztétikailag nem illik egy hagyományos borotvához. Ezzel a jellegzetes Zsolt féle felületképzéssel viszont nagyon bejön.  :borz2:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #395 Dátum: 2010. Június 29. - 23:45:25 »
Nagyon szép lett, de kicsit elsietted szerintem a csiszolást. Lehet hogy csak a kép csal, de eléggé karcosnak néz ki.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #396 Dátum: 2010. Június 30. - 00:00:10 »
Nagyon szép lett, de kicsit elsietted szerintem a csiszolást. Lehet hogy csak a kép csal, de eléggé karcosnak néz ki.

Szia Sanyi !

Az igazság az, hogy a borotván található köszörülési csíkok - merőlegesek az élre - erősen barázdáltak voltak, és egy idő után feladtam, hogy ezeket eltüntessem. Lehet, hogy egyszer még neki esek egy komolyabb gépesítéssel ( így kézzel azért benne volt vagy négy óra nyihelés....  ;D )

Élőben egyébként jobb   :borz2: .... egyszer természetes fénynél kicsit jobban neki készülve csinálok még róla fotót.

Tapasztalat a szegecselésből.... nagyon fontos a megfelelő túlnyúlás, mert hiába kalapálsz el + millimétereket, nem lesz tökéletes. Szóval a szegecselős videó nézés ide, vagy oda, ez azért erősen gyakorlat kérdése.  :P  Így az elsőnél, erről meg még nem igazán beszélhetek  ;)


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #397 Dátum: 2010. Június 30. - 16:03:32 »
Üdv Salmo,

szép lett az a kés! Ilyen esetben (ha nem olyan szép a penge felülete), lehet érdemes a selyemfényt választani a tükörpolír helyett... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #398 Dátum: 2010. Június 30. - 16:21:16 »
Üdv Salmo,

szép lett az a kés! Ilyen esetben (ha nem olyan szép a penge felülete), lehet érdemes a selyemfényt választani a tükörpolír helyett... ;)

Jó lett az azért, de a selyemfény tényleg nem rossz ötlet. Szerintem ha jól van megcsinálva az is nagyon szép :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #399 Dátum: 2010. Június 30. - 16:34:36 »
Dögös lett a nyél!
Ne titkoljuk: Porpáczy Zsolt az az egerszegi késes mester!  ;)
Nemrég kaptam vissza tőle a Hatamotómat... ;) :borz2:

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #400 Dátum: 2010. Június 30. - 16:42:56 »
Dögös lett a nyél!
Ne titkoljuk: Porpáczy Zsolt az az egerszegi késes mester!  ;)
Nemrég kaptam vissza tőle a Hatamotómat... ;) :borz2:

Én is a héten adtam le éleztetni (már itt Moszkvában) a Kamisori-t. A mester nem csinált eddig ilyet, elláttam linkekkel innen a fórumról (köszi még 1x fonti  ;)) Nagyon kiváncsian várom milyen lesz shave-readyként. Olvasom, hogy neked bejön a japán borotválkozás  ;D
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #401 Dátum: 2010. Június 30. - 16:46:49 »
Dögös lett a nyél!
Ne titkoljuk: Porpáczy Zsolt az az egerszegi késes mester!  ;)
Nemrég kaptam vissza tőle a Hatamotómat... ;) :borz2:

Én is a héten adtam le éleztetni (már itt Moszkvában) a Kamisori-t. A mester nem csinált eddig ilyet, elláttam linkekkel innen a fórumról (köszi még 1x fonti  ;)) Nagyon kiváncsian várom milyen lesz shave-readyként. Olvasom, hogy neked bejön a japán borotválkozás  ;D

Te nagyon nagyon bátor ember vagy ;D Készülj fel rá hogy nem shave-readyként fog hozzád eljutni a kés. Vagy ha mégis, akkor istenadta tehetség a csávó :)

Vagy borotvát élezett már, és csak a japcsi kés élezésben új? Mert nem mindegy.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #402 Dátum: 2010. Június 30. - 17:09:00 »

Nemrég kaptam vissza tőle a Hatamotómat... ;) :borz2:

Én is a héten adtam le éleztetni (már itt Moszkvában) a Kamisori-t.
Én erre a Hatamotóra gondoltam: http://www.youtube.com/watch?v=c1U_qM9-LM4 ;) :D

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #403 Dátum: 2010. Június 30. - 17:17:09 »
Én is a héten adtam le éleztetni (már itt Moszkvában) a Kamisori-t. A mester nem csinált eddig ilyet, elláttam linkekkel innen a fórumról (köszi még 1x fonti  ;)) Nagyon kiváncsian várom milyen lesz shave-readyként. Olvasom, hogy neked bejön a japán borotválkozás  ;D
Naná, hogy bejön! :borz2: Én a Tosukét úgy éleztem, hogy 2 kézzel lefektettem a kőre, 5-6 húzás omote oldalon, aztán 1-2 húzás ura oldalon. Érezni lehet, ahogy szedi le a kő. Szerintem az asszimetrikus húzás-arány a nem egyforma sorjatávozási metódusnak tudható be.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #404 Dátum: 2010. Július 05. - 09:26:08 »
Az öreg borotvák tisztításáról egy angol nyelvű cikk:



"If you are a guy who swears by your trusted vintage razor then it is important that you take care of the product in order to get the best use of it. One of the key ways to ensure it is always kept working at its optimum level, is to clean the razor effectively."

...a többi itt:

http://www.apetogentleman.com/?p=4305

« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 05. - 09:33:02 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici