Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 411327 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #420 Dátum: 2010. Július 26. - 21:45:01 »
Alkoholos filc? :crazy: ;)

Mondasz valamit  ;D

Bár úgy sejtem azzal nem lesz szép egyenletes a felület, csak csíkos.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

PaT

  • Vendég
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #421 Dátum: 2010. Július 26. - 22:03:37 »
Talán az oldószeres üvegfesték. Nagyon keményre szárad, hobbiművész boltokban kapni. Festettem már vele cd tokra, szépen terül, és sima lesz.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #422 Dátum: 2010. Július 26. - 22:19:27 »

Szia Sanyi !

Két komponensű poliuretán festék.... de tényleg.

A baj csak az, hogy aranyárban van, és nincs kis kiszerelésben.

Viszont van itthon két komponensű lamináló epoxi gyantám egy vödörnyi, azt simán lehet színezni szervetlen oxid színezővel, az vékonyan ecsetelve, száradás a sütőben, aztán csiszolható, ha van rajta megfolyás..  :crazy:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #423 Dátum: 2010. Július 27. - 07:18:21 »
Szereztem sima átlátszó plexit, valakinek esetleg ötlete nincs hogy mivel lehetne szépen szinezni? :)

Hmmm, színezni azt már szerintem nem (mármint anyagában színezni), max. festeni.
Ahhoz pedig pl. jó lehet a modellfesték, amiből óriási a választék (átlátszó piros, és narancssárga is van), biztos nem marja meg a felületet, és a végén még lakkozni is tudod!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #424 Dátum: 2010. Július 27. - 09:41:16 »
Köszönöm a segítséget, azt hiszem majd elszórakozok a lehetőségekkel. Még az is lehet hogy az első átlátszó lesz :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #425 Dátum: 2010. Július 31. - 10:29:03 »
Üdv mindenkinek!

Meg szeretném tudakolni, hogy lehet-e valami "otthoni" módszerrel "húzni" a szegecseken?

Pár hét/hónap használat után kicsit kilazul a szegecs, én inkább azt szeretem, ha erősebben fog.

Köszi szépen!  :)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #426 Dátum: 2010. Július 31. - 10:41:02 »
Kalapács, és valami nehezebb fém alá. Picit megütögeted, és szorosabb lesz :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #427 Dátum: 2010. Július 31. - 17:13:04 »
Köszi Sanyi!  :)  sikerült :borz2:
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #428 Dátum: 2010. Július 31. - 18:45:28 »
Nincs mit, szivesen :) A szegecseket csak óvatosan ütögesd, hogy ne deformálódjanak el, mert úgy csökken az esztétikai értékük :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #429 Dátum: 2010. Július 31. - 20:07:11 »
Vigyáztam is rendesen, nehogy megrepedjen a nyél, mert a Wacker Jahresmesser-met operáltam, annak meg csontnyele van   :-\  amúgy nem állt vissza a "gyári szorosságára", de érezhetően jobban fogta, mint előtte
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #430 Dátum: 2010. Július 31. - 22:05:33 »
...amúgy nem állt vissza a "gyári szorosságára", de érezhetően jobban fogta, mint előtte...
Mert lehet, hogy egy vékony rétegben a szaru evődött meg a szegecsnél. :borosta:

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #431 Dátum: 2010. Augusztus 01. - 14:55:51 »
Megirigyeltem Salmo G10 nyelű felújítását. (Szebben fogalmazva ihletet merítettem belőle. :evil:) Úgyhogy egy SFK-t ennek szellemében próbáltam átnyelezni:




Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #432 Dátum: 2010. Augusztus 01. - 14:59:14 »
Gratula messerfarkas, nagyon szép lett! Tök feldobja az új nyél!  :borz2:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #433 Dátum: 2010. Augusztus 01. - 15:05:12 »
Köszönöm Fonti!
Ennek az éle egyébként egyenlőre egyenesnek tűnik, de majd az első fenésnél kiderül.

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #434 Dátum: 2010. Augusztus 01. - 15:14:25 »
Szép lett! ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici