Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 92995 alkalommal)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Órák
« Válasz #105 Dátum: 2017. Június 06. - 08:06:05 »
Pontos is?

Üdv

Á

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Órák
« Válasz #106 Dátum: 2017. Június 06. - 08:11:49 »
Másfél hete használom, eddig még másodperc pontos  :thumbup:

Pontos is?

Üdv

Á
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #107 Dátum: 2017. Június 07. - 17:35:47 »
Rakok róla ide egy képet, mert megérdemli. Kicsi, olcsó, tucat, de kedvencem a pár darab órám közül. :)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Órák
« Válasz #108 Dátum: 2017. Június 07. - 17:53:46 »
Pont ezeket a Seiko5-ösöket nézegetem. :) Van egy ilyenem azt hiszem a 70-es évekből, kék számlappal, fura alakú kristályüveggel. Ilyen. Apai örökség. Elég nagy krumpli, emiatt nem hordom, de ezek az újabb kivitelek már jobban néznek ki. :)

Hol érdemes ezeknek utána nézni, megvenni?

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Órák
« Válasz #109 Dátum: 2017. Június 07. - 17:58:46 »
Ti nem késeztek? Túl szőrös a karotok :-) bár ma már én is ritkán tesztelek karon.
Szépek az órák! Ez a Skmei is nagyon szuper külsőre!
Én egyszer betértem egy üzletbe az akkor még barátnőmmel. Egy Seikót mustráltam, amikor megláttam ezt az órát a polcon. Azonnal beleszerettem. Tudom, hogy képen nem mutat semmit, de élőben odabasz. A mai napig nem találtam semmit, ami jobban tetszene, pedig nyitva tartom a szemem. Letojom, h noname. Működik már vagy 7 éve, hurrá!
Miyota autamata szerkezet van benne. Nem tom, mennyire számít jónak. Megy, tehát jónak ítélem.





Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #110 Dátum: 2017. Június 07. - 18:32:42 »
Pont ezeket a Seiko5-ösöket nézegetem. :) Van egy ilyenem azt hiszem a 70-es évekből, kék számlappal, fura alakú kristályüveggel. Ilyen. Apai örökség. Elég nagy krumpli, emiatt nem hordom, de ezek az újabb kivitelek már jobban néznek ki. :)

Hol érdemes ezeknek utána nézni, megvenni?

Krumpli? A kis 36 milliméterével még egy paraszthajszállal kisebb is, mint a maiak. Bár tény, hogy nem egy szilfid forma. Nekem ezek a régiek talán jobban is tetszenek, főleg az ilyen duci indexesek. Ha olcsón akarsz kis 5-öst venni, én a Skywatches-nál vagy eBay-en nézelődnék első körben (az enyém is az utóbbiról van).

Működik már vagy 7 éve, hurrá!

Azért én lassan elvinném egy óráshoz, ezeknek úgy ötévente nem árt egy kis törődés (pucolás, olajozás). Költeni kell rá, de meghálálja.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Órák
« Válasz #111 Dátum: 2017. Június 07. - 18:32:43 »
Seiko5 nalam is kedvenc. Van 2 kb. 30 eves ilyen oram, semmi gond sincs veluk. Pont mostanaban lattam facebookon hirdetest, akciosan kb. 25 ezerert aruljak az ujat.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Órák
« Válasz #112 Dátum: 2017. Június 07. - 18:39:08 »
Seiko5 nalam is kedvenc. Van 2 kb. 30 eves ilyen oram, semmi gond sincs veluk. Pont mostanaban lattam facebookon hirdetest, akciosan kb. 25 ezerert aruljak az ujat.

https://www.azenoram.hu/orak/seiko/?mid=89
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #113 Dátum: 2017. Június 07. - 18:50:33 »
https://www.azenoram.hu/orak/seiko/?mid=89

Mint minden, ez is sokkal olcsóbb Keletről, ha az ember nem ragaszkodik a hazai garihoz.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Órák
« Válasz #114 Dátum: 2017. Június 07. - 18:52:27 »
Szerintem itt nagy riziko nem igazan van
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Órák
« Válasz #115 Dátum: 2017. Június 07. - 18:56:12 »
Pont ezeket a Seiko5-ösöket nézegetem. :) Van egy ilyenem azt hiszem a 70-es évekből, kék számlappal, fura alakú kristályüveggel. Ilyen. Apai örökség. Elég nagy krumpli, emiatt nem hordom, de ezek az újabb kivitelek már jobban néznek ki. :)

Hol érdemes ezeknek utána nézni, megvenni?

Krumpli? A kis 36 milliméterével még egy paraszthajszállal kisebb is, mint a maiak. Bár tény, hogy nem egy szilfid forma. Nekem ezek a régiek talán jobban is tetszenek, főleg az ilyen duci indexesek. Ha olcsón akarsz kis 5-öst venni, én a Skywatches-nál vagy eBay-en nézelődnék első körben (az enyém is az utóbbiról van).
Szerintem krumpli :) Az átmérője valóban nem durva, de a vastagsága miatt kicsit otromba szerintem, az üveg is nagyon kiemelkedik a tokból.

Köszi, megnézem ezeket! :)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #116 Dátum: 2017. Június 07. - 19:00:22 »
Ha a domború üveget nem vesszük, egy mai darab se lesz vékonyabb. Kell a hely a rotornak.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Órák
« Válasz #117 Dátum: 2017. Június 07. - 19:01:48 »
Seiko5 nalam is kedvenc. Van 2 kb. 30 eves ilyen oram, semmi gond sincs veluk. Pont mostanaban lattam facebookon hirdetest, akciosan kb. 25 ezerert aruljak az ujat.

https://www.azenoram.hu/orak/seiko/?mid=89
Ezt láttam én is, ezért kezdtem el keresgélni. :) Ebből a négyből egyik sem kéne. Leginkább kék számlapos érdekelne, vagy esetleg fekete. Egy fehér számlapos egyszerű, olcsó Edifice Casiom van mindennapos használatra, amit nagyon szeretek egyébként. :)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Órák
« Válasz #118 Dátum: 2017. Június 07. - 19:50:12 »
2 automata Seiko5 (egy régi és egy új) is van nekem, meg egy Boccia elektromos és még egy Citizen automata is.

Gyanús, hogy a 60e-es Seiko-t nem ugyanott szerzik be, mint az "akciós" 30e-est.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Órák
« Válasz #119 Dátum: 2017. Június 07. - 19:50:23 »
2 Seikom is volt, amit öcsémnek ajándékoztam, mert valahogy nem szerettem őket hordani.
A Skmeivel nagyon elégedett vagyok, egyszerűen remek.
Ma jött az új beszerzés  :thumbup:


HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici