Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 93015 alkalommal)

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #255 Dátum: 2017. Október 05. - 12:45:17 »
Hoppá, azt nem is tudtam. Így pláne megérős. Kár, hogy sohase hordanám.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Órák
« Válasz #256 Dátum: 2017. Október 05. - 12:55:06 »
Quartz semmiképpen. Működő órám van, telefonom is mutatja az időt. Nekem csak az érzés kell. ;) Szóval, vintage inkább.

Na, majd megint indítok egy keresést, aztán jól beteszem ide nektek. Látom, a szerkezetet illetően nyugodtan rátok bízhatom magam. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Órák
« Válasz #257 Dátum: 2017. Október 05. - 13:14:08 »
Na, pont ezért húzódik nálam ez a dolog. Amire nekem kell, arra tényleg elég lenne egy minőségi, fekete bőrszíj.
De ha valami szép vintage szembejönne velem, azt szívesen viselném.

Az Omega meg azért tetszik, mert könnyebb kimondani, minta a Longines-t. :fetreng:
Vintage vonalon az alábbiakat tudom javasolni, mint aki már 15 éve vintage vagy vintage konverziókat hord, néha kurkászik, feltámaszt vagy elront. :)

-A felhúzós technika kevesebb problémát tud okozni, mint egy automata, az elhanyagoltság általában a problémák gyökere. (Vagy ha ledobják). Cserében a legtöbb ilyen óra még csak cseppmentesnek sem nevezhető, akár izzadékony csuklón is óvni kell.
-Millió white label brand létezett, sok jól csengő patinás márka ment a levesbe a 70-es évek végén, és sok van, ami ma mondjuk minőségibb órát gyárt, mint tette azt 40 éve (pl. Oris).
-Régen a bevett tokozási forma a sárgaréz jellegű ötvözött tok volt, aranyozva vagy krómozva (aka. vintage borotvák). Egyik sem a tartósság mintaképe, pláne enyhén savas környezetben (emberi csukló).
-Ritkán, de lehet találni, főleg a jó nevűeknél acéltokot, illetve a drágább aranyat. Minden egyéb anyag rendkívül ritka (ezüst, platina, etc.) Az acél az, ami tartós és tartósan szép marad.
-Hacsak nem 80-as évek, akkor az "üveg" valószínűleg plexi: cserélhető, polírozható, de karcolódni tud. Később jött az üveg, méghozzá sík, ez vastagabb tokot kért.
-Saját szerkezetek érdekesek, de sokszor nincs alkatrész. Mára megszűnt ébos szerkezeteknél egyébként ugyanez van (tömegesek közül: pl. AS). Viszont gyakori estben lőni kell egy használtat, és bontani. Nagy ritkán ebayen felbukkanhat egy-két dolog a világ túlfelén. ETA szerkezetek sokszor cserekompatibilisek sok közelmúltbeli elemmel, viszont ritkábbak. Másrészt normális használat mellett szinte nem megy tönkre, egy rugót meg lehet cserélni.
-Szovjet órák: esztétikájuk jellegzetes, minőségük kellemes középmezőny, alkatrész sok és olcsó.
-Régi német: érdekes, általában mára megszűnt ébos, nem túl jó tokok. Régi angol: szinte semmi nincs hozzájuk. Régi japán: Seiko, Citizen, mindkettő jó. Szépek a régi felhúzós Seikok pl.
-Svájc: középmezőny pár tízezerért már megcsíphető, pl. Certina, Tissot
-Mai középnagy nevek: felhúzósban 100e alatt is simán, pl. Longines, Omega (a régi Longines saját szerkezetek igényesek és gyönyörűek, a mai márka hozzájuk képest 0).
-Igazi nagy nevek: Jaeger, IWC, neadjisten Patek vagy Vacheron már drága mulatság, és a szervíz is sok lesz. De pl. egy acél IWC itthon meglehet 200e alatt, egyelőre tartják az értéküket (értsd minimálisan követik az inflációt).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Órák
« Válasz #258 Dátum: 2017. Október 05. - 13:18:54 »
Hú, nagyon köszönöm. Sok minden kezd már letisztulni. :hat:

Ezek alapján:

felhúzós
svájci középmezőny
acél tok
plexi - nem gond a polírozás

Alakul ez. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Órák
« Válasz #259 Dátum: 2017. Október 05. - 15:46:17 »
Hú, nagyon köszönöm. Sok minden kezd már letisztulni. :hat:

Ezek alapján:

felhúzós
svájci középmezőny
acél tok
plexi - nem gond a polírozás

Alakul ez. :)

Nehéz lesz megugorni még a korona nélkül 38mm-es határt. A legtöbb, fentieket teljesítő darab kisebb, mint az én Zenith Sportom is - azt szerintem láttad is rajtam.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Órák
« Válasz #260 Dátum: 2017. Október 05. - 16:20:16 »
Hú, nagyon köszönöm. Sok minden kezd már letisztulni. :hat:

Ezek alapján:

felhúzós
svájci középmezőny
acél tok
plexi - nem gond a polírozás

Alakul ez. :)

Nehéz lesz megugorni még a korona nélkül 38mm-es határt. A legtöbb, fentieket teljesítő darab kisebb, mint az én Zenith Sportom is - azt szerintem láttad is rajtam.
így van. 35-37 (tipikus méret: 36).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Órák
« Válasz #261 Dátum: 2017. Október 05. - 16:22:43 »
Bocs, igaz, 36-os rendben lesz.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #262 Dátum: 2017. Október 05. - 17:21:25 »
Zenith, lehet pár kérdésem? Ezek az eBay-es órás szerszámkészletek érhetnek valamit 5-6 rugóért?
https://m.ebay.com/itm/399Pcs-Watch-Repair-Tool-Kit-Set-Watchmaker-Back-Case-Opener-Pin-Spring-Bar-New-/311831767671?epid=2159785532&hash=item489a9f2a77%3Ag%3A3AYAAOSwDKtY1QVT&_trkparms=pageci%253A3f3a67ab-a9e0-11e7-b112-74dbd180e86a%257Cparentrq%253Aed1c8fe315e0a9c0dbd17bc1fffeefde%257Ciid%253A2
Egyelőre nem akarok nagyot ugrani, egy számlapcsere maximum. Ehhez, ha jól gondolom, kell egy csavarhúzó készlet, szerkezet rögzítő vagy mi, mutató lehúzó meg csipesz(ek). Aztán lehet, hogy a lelkesedés egy délután alatt elmúlik, szóval sokat nem tolnék el rá.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Órák
« Válasz #263 Dátum: 2017. Október 05. - 17:42:25 »
Zenith kollégához kérdés csak kíváncsiságból, bár lehet, hogy ez a nemlétező kategória ;D:

Max. 500 usd-ig, megbízható kiforrott kézihúzós szerkezetű, nemkínai, 42-44 mm tokméretű, zafíros, legalább 100m wr órára van ötleted?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Órák
« Válasz #264 Dátum: 2017. Október 05. - 20:12:28 »
Zenith kollégához kérdés csak kíváncsiságból, bár lehet, hogy ez a nemlétező kategória ;D:

Max. 500 usd-ig, megbízható kiforrott kézihúzós szerkezetű, nemkínai, 42-44 mm tokméretű, zafíros, legalább 100m wr órára van ötleted?

Ha automata is megfelel, akkor picivel drágább, de egy diver Steinhart? ETA szerkezet, zafír és jó.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Órák
« Válasz #265 Dátum: 2017. Október 05. - 20:45:46 »
Van neki kezihuzosa is asszem.
Bar en nem tamogatom a steinhartot annyira, de csak a koppincs vonal miatt.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Órák
« Válasz #266 Dátum: 2017. Október 05. - 21:31:09 »
Ótómata van. Ha olyat vennék, van már pár kiszemelt (Stein is van közte :D). A villanyosra is van kiszemelt, de az valszeg kifutott. De kézihúzósra még nincs ötletem (illetve ötletem van, csak arra nincs pénzem).  Max olyan automata jöhetne szóba, ami kézzel is húzható. Őszintén szólva unom már, hogy állítgatni kell, amikor felveszem, mert nem hordok állandóan órát. Forgató meg nem kell.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Órák
« Válasz #267 Dátum: 2017. Október 05. - 21:41:07 »
Zenith, lehet pár kérdésem? Ezek az eBay-es órás szerszámkészletek érhetnek valamit 5-6 rugóért?
https://m.ebay.com/itm/399Pcs-Watch-Repair-Tool-Kit-Set-Watchmaker-Back-Case-Opener-Pin-Spring-Bar-New-/311831767671?epid=2159785532&hash=item489a9f2a77%3Ag%3A3AYAAOSwDKtY1QVT&_trkparms=pageci%253A3f3a67ab-a9e0-11e7-b112-74dbd180e86a%257Cparentrq%253Aed1c8fe315e0a9c0dbd17bc1fffeefde%257Ciid%253A2
Egyelőre nem akarok nagyot ugrani, egy számlapcsere maximum. Ehhez, ha jól gondolom, kell egy csavarhúzó készlet, szerkezet rögzítő vagy mi, mutató lehúzó meg csipesz(ek). Aztán lehet, hogy a lelkesedés egy délután alatt elmúlik, szóval sokat nem tolnék el rá.
Jó lehet, kevés a csavarhúzó, ott lesz vele gond. Meg a számlap környékén kalamolni azért veszélyes, mutatók levételénél érdemes figyelni, kis papíron támasztani a levevőt. Valami olcsó oroszon gyakorolj előtte. :)
(Vannak jó youtube videók).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Órák
« Válasz #268 Dátum: 2017. Október 05. - 21:41:36 »
Zenith kollégához kérdés csak kíváncsiságból, bár lehet, hogy ez a nemlétező kategória ;D:

Max. 500 usd-ig, megbízható kiforrott kézihúzós szerkezetű, nemkínai, 42-44 mm tokméretű, zafíros, legalább 100m wr órára van ötleted?
Nem tudok, de ennyiért kellene lennie....
Gillette Tech 1951

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Órák
« Válasz #269 Dátum: 2017. Október 06. - 08:57:51 »
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici