Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 92577 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Órák
« Válasz #45 Dátum: 2017. Május 11. - 20:47:32 »
Akkor vennek millios orat ha azt gond nelkul megtehetnem. Mindig az elerheto maximumot valasztom mindenbol, ami a takarom ala befer, de limitalom azt amire koltok. Amugy meg egyszer elunk.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Órák
« Válasz #46 Dátum: 2017. Május 11. - 20:48:32 »
Személy szerint azért vennék órát, mert tetszik! Technikai megoldások miatt nem, amiatt a tervező mérnököt tisztelem inkább.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Órák
« Válasz #47 Dátum: 2017. Május 11. - 20:52:16 »
Én pont a magasabb minosegu/szintu verket veszem, pont a premium volta, szintje miatt. Ezt is ha jot veszunk, jol, ertekallonak tudjuk megoldani. Az ML be is jól szálltam bele, ez is mar premium verk, igaz 7750 alapon, viszont saját épités, már top grade belső, ami mar egy jó szint, mig a Longinesem csak elaboré és "sima" valjoux.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Órák
« Válasz #48 Dátum: 2017. Május 11. - 21:10:51 »
Most ez van itthon:


A gagyi 7$-os terepen szétverős óra, a 100 éves havila, a Skagen öltöny óra, meg a hétköznapokra a titán Casio.

Emellé vettem kb 50 ezerért a Panit, mert rohadtul tetszett. Majdnem 1:1-et vettem, de az már használtan is 100.
És ugyanaz az ETA vagy ASia ETA van benn ,mint egy bolti Zeppelinben

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Órák
« Válasz #49 Dátum: 2017. Május 11. - 21:17:51 »
Nekem a Bauhaus irányzat jön be, pl. Nomos ezen órája (de sajnos nagyon drága):



https://www.10ora10.hu/nomos-tangente.html

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Órák
« Válasz #50 Dátum: 2017. Május 11. - 21:21:36 »
Ki mi miatt venne meg egy több milliós órát?
Ha amiatt, mert becsülöd a mérnöki teljesítményt akkor gondolj arra, hogy a kínai másoló ipar modern mennyire csúcsra járatott. Amúgy meg amikor egy milliós órát dob be valaki, akkor gratulálok, mert biztos ügyes okos, hogy nagyjából 3x annyit keres havonta, mint az óra. Ha nem így van, akkor csak rajkodás, ahogy az 1:1 kopival való menőzés is az.  Nekem tetszett azaz óra. Menőzni nem fogok vele, mert maxx olyan ismeri fel aki órás, vagy oda van az órákért.
Furcsa ez. Laptop 2k -ért, telefon ugyanennyiért teljesen elfogadott. 2 év múlva 0-t ér. Egy új autón két év alatt bukhatsz milliókat is, lakáshitelről nem szólva.
Egy jó órát akár egy életre vehetsz; ha újként veszed, buksz majd mondjuk 30% -ot pár év alatt, utána meg egyenletesen.
De miért kellene két heti fizetésből venni? Ez valami előírás?
(A kínai másoló ipar a mai napig nem képes normális 7750 klónt előállítani, anyagminőségben is és méretekben is vannak eltérések. Vicc... Gyártanak használhatót, lehet vele játszani, nekem is van. És a 7750 egy igásló, egy "Opelasztra", nem egy mérnöki költemény...)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Órák
« Válasz #51 Dátum: 2017. Május 11. - 21:40:12 »
Ki mi miatt venne meg egy több milliós órát?
Ha amiatt, mert becsülöd a mérnöki teljesítményt akkor gondolj arra, hogy a kínai másoló ipar modern mennyire csúcsra járatott. Amúgy meg amikor egy milliós órát dob be valaki, akkor gratulálok, mert biztos ügyes okos, hogy nagyjából 3x annyit keres havonta, mint az óra. Ha nem így van, akkor csak rajkodás, ahogy az 1:1 kopival való menőzés is az.  Nekem tetszett azaz óra. Menőzni nem fogok vele, mert maxx olyan ismeri fel aki órás, vagy oda van az órákért.
Furcsa ez. Laptop 2k -ért, telefon ugyanennyiért teljesen elfogadott. 2 év múlva 0-t ér. Egy új autón két év alatt bukhatsz milliókat is, lakáshitelről nem szólva.
Egy jó órát akár egy életre vehetsz; ha újként veszed, buksz majd mondjuk 30% -ot pár év alatt, utána meg egyenletesen.
De miért kellene két heti fizetésből venni? Ez valami előírás?
(A kínai másoló ipar a mai napig nem képes normális 7750 klónt előállítani, anyagminőségben is és méretekben is vannak eltérések. Vicc... Gyártanak használhatót, lehet vele játszani, nekem is van. És a 7750 egy igásló, egy "Opelasztra", nem egy mérnöki költemény...)

Mert egy 1000 forintos kvarc pontosabb és ezért funkcionálisan hatékonyabb. A teló és a laptop nem ez a történet (oké ez nem teljesen jó mert ezzel is megy a rajkodás).  A drága óra az szimbólum és ékszer.

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #52 Dátum: 2017. Május 11. - 21:46:20 »
Elsőre valóban játék, de van benne valami. Tudnám szeretni, amiért a Mondaine-t is, negyed pillantás elég, hogy leolvassam az időt.

Karácsonyra kaptam egy MOM faliórát, el kellett volna vinni szervízbe, mert meg sem mozdult. Az elmúlt hétvégén útban volt kicsit, levettem, majd visszarakva a falra elindult és azóta atomóra pontossággal jár  ???

Üdv

Á
Na, akkor inkább be sem rakom a Scuba Amphibiámat. Az az igazi gyerekóra. Vicces amúgy, olyan kultusza van ezeknek az orosz cuccoknak, hogy csak kapkodja az ember a fejét (bár amióta egyszer egy logarléceket gyűjtő fórumra akadtam, már semmin nem lepődök meg). Most egy Slava Monsterrel szemezek a Vaterán. Az órás biztos felsír majd az örömtől, ha megnyerem és beviszem szervizre.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Órák
« Válasz #53 Dátum: 2017. Május 11. - 21:58:25 »
Elsőre valóban játék, de van benne valami. Tudnám szeretni, amiért a Mondaine-t is, negyed pillantás elég, hogy leolvassam az időt.

Karácsonyra kaptam egy MOM faliórát, el kellett volna vinni szervízbe, mert meg sem mozdult. Az elmúlt hétvégén útban volt kicsit, levettem, majd visszarakva a falra elindult és azóta atomóra pontossággal jár  ???

Üdv

Á
Na, akkor inkább be sem rakom a Scuba Amphibiámat. Az az igazi gyerekóra. Vicces amúgy, olyan kultusza van ezeknek az orosz cuccoknak, hogy csak kapkodja az ember a fejét (bár amióta egyszer egy logarléceket gyűjtő fórumra akadtam, már semmin nem lepődök meg). Most egy Slava Monsterrel szemezek a Vaterán. Az órás biztos felsír majd az örömtől, ha megnyerem és beviszem szervizre.

Nemrég én is szervizeltettem a kb. 40-45 éves Slava órámat. Pontos, mint egy Doxa :-)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #54 Dátum: 2017. Május 11. - 22:09:43 »
Ki mi miatt venne meg egy több milliós órát?
Ha amiatt, mert becsülöd a mérnöki teljesítményt akkor gondolj arra, hogy a kínai másoló ipar modern mennyire csúcsra járatott. Amúgy meg amikor egy milliós órát dob be valaki, akkor gratulálok, mert biztos ügyes okos, hogy nagyjából 3x annyit keres havonta, mint az óra. Ha nem így van, akkor csak rajkodás, ahogy az 1:1 kopival való menőzés is az.  Nekem tetszett azaz óra. Menőzni nem fogok vele, mert maxx olyan ismeri fel aki órás, vagy oda van az órákért.
Furcsa ez. Laptop 2k -ért, telefon ugyanennyiért teljesen elfogadott. 2 év múlva 0-t ér. Egy új autón két év alatt bukhatsz milliókat is, lakáshitelről nem szólva.
Egy jó órát akár egy életre vehetsz; ha újként veszed, buksz majd mondjuk 30% -ot pár év alatt, utána meg egyenletesen.
De miért kellene két heti fizetésből venni? Ez valami előírás?
(A kínai másoló ipar a mai napig nem képes normális 7750 klónt előállítani, anyagminőségben is és méretekben is vannak eltérések. Vicc... Gyártanak használhatót, lehet vele játszani, nekem is van. És a 7750 egy igásló, egy "Opelasztra", nem egy mérnöki költemény...)

Mert egy 1000 forintos kvarc pontosabb és ezért funkcionálisan hatékonyabb. A teló és a laptop nem ez a történet (oké ez nem teljesen jó mert ezzel is megy a rajkodás).  A drága óra az szimbólum és ékszer.
Meg hát akit elkap a gépszíj. Ez is lehet hobbi, szenvedély. Ez is olyan, mint a borotvabuzulás. 5 millió ember simán elvan a patronossal/eldobhatóval az országban. Aztán itt vagyunk mi. Vannak teaőrültek, nekem meg a tea a filteres mézes-agyoncitromozott lötty, mint amilyet oviban ittam és kész. Mindenkinek kell valami kattanás és jól is van ez így.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Órák
« Válasz #55 Dátum: 2017. Május 11. - 22:11:30 »
Ki mi miatt venne meg egy több milliós órát?
Ha amiatt, mert becsülöd a mérnöki teljesítményt akkor gondolj arra, hogy a kínai másoló ipar modern mennyire csúcsra járatott. Amúgy meg amikor egy milliós órát dob be valaki, akkor gratulálok, mert biztos ügyes okos, hogy nagyjából 3x annyit keres havonta, mint az óra. Ha nem így van, akkor csak rajkodás, ahogy az 1:1 kopival való menőzés is az.  Nekem tetszett azaz óra. Menőzni nem fogok vele, mert maxx olyan ismeri fel aki órás, vagy oda van az órákért.
Furcsa ez. Laptop 2k -ért, telefon ugyanennyiért teljesen elfogadott. 2 év múlva 0-t ér. Egy új autón két év alatt bukhatsz milliókat is, lakáshitelről nem szólva.
Egy jó órát akár egy életre vehetsz; ha újként veszed, buksz majd mondjuk 30% -ot pár év alatt, utána meg egyenletesen.


De miért kellene két heti fizetésből venni? Ez valami előírás?
(A kínai másoló ipar a mai napig nem képes normális 7750 klónt előállítani, anyagminőségben is és méretekben is vannak eltérések. Vicc... Gyártanak használhatót, lehet vele játszani, nekem is van. És a 7750 egy igásló, egy "Opelasztra", nem egy mérnöki költemény...)

Mert egy 1000 forintos kvarc pontosabb és ezért funkcionálisan hatékonyabb. A teló és a laptop nem ez a történet (oké ez nem teljesen jó mert ezzel is megy a rajkodás).  A drága óra az szimbólum és ékszer.
Meg hát akit elkap a gépszíj. Ez is lehet hobbi, szenvedély. Ez is olyan, mint a borotvabuzulás. 5 millió ember simán elvan a patronossal/eldobhatóval az országban. Aztán itt vagyunk mi. Vannak teaőrültek, nekem meg a tea a filteres mézes-agyoncitromozott lötty, mint amilyet oviban ittam és kész. Mindenkinek kell valami kattanás és jól is van ez így.

 :+1:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Órák
« Válasz #56 Dátum: 2017. Május 12. - 07:56:09 »
Vajon ha lett volna akkoriban internet és közösségi média, mit olvashattunk volna a kínai fórumokon, amikor rájöttek, hogy lenyúlták tőlük a közel 3000 évig féltve őrzött selyemkészítés tudományát és kicsempészték a selyemhernyókat Európába  ;D

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Órák
« Válasz #57 Dátum: 2017. Május 12. - 08:20:19 »
Na, meg a porcelán.

Egyébként a replika és a hamisítvány között azért van különbség.
A hamisnál eredetiként mutatják be és kínálják átverve a lehetséges vevőt.
A replikánál eleve azzal kezdik, hogy az óra nem eredeti. Ugyanakkor leírják azt is, hogy az eredetihez hasonlóan mely funkciók működnek és melyek nem. Rákeresve kiderül ez több replika oldalon.

Aztán ennél jobban nem is akarom felkavarni ezt az egyébként is érzékeny morális állóvizet.  :D
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Órák
« Válasz #58 Dátum: 2017. Május 12. - 08:26:22 »

Mert egy 1000 forintos kvarc pontosabb és ezért funkcionálisan hatékonyabb. A teló és a laptop nem ez a történet (oké ez nem teljesen jó mert ezzel is megy a rajkodás).  A drága óra az szimbólum és ékszer.
Ez így van. Illetve játék, fiúknak. Éppen ezért nem lehet kategorikusan kijelenteni dolgokat.
 :offtopik:
(Most ezt nem rád, félre ne értsd, de nekem fáj, mert ettől tud nagy lenni egy kultúra, nem a hatalmas építményektől. Szóval valahol kultúra és tárgykultúra terén sajnos ezekben a sokat szenvedett régiókban megszakadtak azok az évszázados hagyományok is, amiket egyáltalán ismert és értett a csökevényes méretű polgári réteg. Mindez egy egoista modern hozzáállással párosulva kizár mindent, ami az egyes egyén /szűk/ látókörén túl mutat. Az, hogy nem azért választunk valamit, ami drága, hogy mutassuk a státuszt, hanem mert egyszerűen szép, vagy jobb a tökéletesnél. Vagy tiszteljük azt a leleményt, amivel készült. Egy szép kovácsolt szerszám épp ilyen, mint ahogyan egy mesteri porcelán, egy igénnyel írt könyv, vagy akár egy Csonka stabilmotor. Amikor valamit meg lehet csinálni úgy, hogy a funkciót kielégíti, meg úgy is, hogy azt szinte túlteljesíti, és még szép is. Teljesen céltalan akár, de valahol ez már művészet /a Bauhaus vagy az art deco jó példa/.
Manapság szinte minden funkciót fillérekért kapsz, és ez látszólag azonos szintre degradálja a valódi minőséggel. Sőt, utóbbi számos helyen már szintén csak utánzat... És akkor még nem említettem, hogy fentiek miatt a valódi luxust is sokszor bazári ízléssel tudják csak eladni...)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Órák
« Válasz #59 Dátum: 2017. Május 12. - 08:28:43 »
Vajon ha lett volna akkoriban internet és közösségi média, mit olvashattunk volna a kínai fórumokon, amikor rájöttek, hogy lenyúlták tőlük a közel 3000 évig féltve őrzött selyemkészítés tudományát és kicsempészték a selyemhernyókat Európába  ;D

Vagy a teát.:D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici