Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 93153 alkalommal)

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Órák
« Válasz #465 Dátum: 2018. November 28. - 01:33:38 »
Bő két millát spórolni sosem rossz döntés, bár a magam részéről nem ápolok komoly barátságot a homage órákkal.

Homage és Replika órák között baromi nagy lehet a különbség. A replika nekem sem szimpatikus, de azért van a piacon 1-2 homage óra, ami magas műszaki tartalommal bír.
Ket 0-t hozzatennek a magas muszaki tartalommal birokhoz a homage vonalon. Altalaban gyorsan el is kelnek a par szazas szeriak.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #466 Dátum: 2018. December 13. - 00:12:43 »
A szélességtől eltekintve ez a színkombó azért elég jasszos.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Órák
« Válasz #467 Dátum: 2018. December 18. - 17:15:10 »
Sziasztok, valami ilyesmire emlekezteto, de megfizetheto kategoriaju orat ismertek? Ez egy Jaeger-LeCoultre Memovox. Igenytelennek kellene, homage vonal is megteszi. ;)
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Órák
« Válasz #468 Dátum: 2018. December 20. - 14:58:14 »
Ennél szerintem olcsóbb a Longiness Legend Diver, vagy vintage vonalon a Butex Super Compressor lehet még befutó, bár nem olcsó.
Mido Multifort, bár ez meg túl sportos.
Enicar Sherpa Diver, Ha találsz egyáltalán valahol.
Bár a G Gerlach Navigator sem pontosan az amit keresel, de hátha, ez csak egy százas.
Persze ilyen két koronás verzióból is sok van a piacon, de azért nem lehet belőlük dunát rekeszteni, szóval erősen be vagytok határolva.

Ha azért mégsem annyira igénytelen az illető és nem 1500-ért akar venni ÓRÁT, akkor a Longiness-t nagyon szeretik, nekem is bakancslistás.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Órák
« Válasz #469 Dátum: 2018. December 20. - 19:59:49 »
De annyira igenytelen vagyok. :)
Bocs, asszem rossz helyen teszem fel a kerdest, mert itt a tobbseg ert az orakhoz es szereti oket. Engem alapvetoen nem erdekelnek az orak. Ertem a szerkezetek szepsegebe vetett csodalatot, sok dologgal kapcsolatosan en is pont igy vagyok, az ora egyelore nekem csak egy szep szamlap, illetve egy korszak vizualis megidezese. De ha a motorhazteto alatt kinai kvarcszerkezet dobog, az kb. nem zavar. Ezt a velemenyt veletlenul sem akarom idealizalni, csak megertetni, ezert igenyteleneztem le magam etekintetben. Mas tekintetben felismerem es ertekelem a craftsmanship-et, de egy oraert nem adnek 1-2 tizesnel tobbet.


A kepen lathato ora a Mad Men 1. evadaban tunt fel, es az a mid-century formatervezes fali es asztali orakkal, disztargyakkal nagyon tetszik, de semmi kedvem annyit fizetni erte. Egyebkent, koszi, rakeresek azokra, amiket megneveztel.


Ilyeneket is levadasznek, de csak a valos aruk toredekeert:











"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Órák
« Válasz #470 Dátum: 2018. December 20. - 23:22:04 »
Pfuj, ezek az ötvenes évekbeli fali izék, brrr. Pete Campbell :D Mondjuk náluk valami dekoratőr rendezte be a pecót...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Órák
« Válasz #471 Dátum: 2018. December 20. - 23:22:24 »
Az órát viszont sunáznám

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #472 Dátum: 2018. December 21. - 00:37:10 »
Sziasztok, valami ilyesmire emlekezteto, de megfizetheto kategoriaju orat ismertek? Ez egy Jaeger-LeCoultre Memovox. Igenytelennek kellene, homage vonal is megteszi. ;)

Konkrétan ilyen dizájnt nehezemre esne mondani, de ha általánosságban a klasszikus kicsi, lapos öltönyóra a cél, az egyáltalán nem kivitelezhetetlen olcsón és szépen. Épp mostanában szemezek én is ilyesmikkel, és ha az ember nem viszolyog mondjuk a kínai technológiától – és a mellékelt ábra szerint te nem –, teljesen tisztességes mechanikus dolgokat is kapni akár.

Ezeket a kis Shanghai-okat konkrétan gombokért árulják, és egészen klasszikus a méretük. Ha valamivel modernebb méret kell, árban eggyel feljebb van például ilyen Sea-Gull többféle permutációban, vagy még valamicskével feljebb Vostok Classica a ruszkiktól. Ezekben mind saját gyártású, igásló kézihúzós szerkezet ketyeg.

Igazságtalan lenne persze, ha nem említeném meg az automata Orient Bambinót szintén saját gyártású béléssel, de szerintem ebben a műfajban a sima kézihúzós kivitel autentikusabb.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Órák
« Válasz #473 Dátum: 2018. December 21. - 07:29:48 »
Fu, baromi erdekes, hogy bedobtad ezt a seagull-t. Nekem ez a Rodina szerepel a watchlistemen.





"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Órák
« Válasz #474 Dátum: 2018. December 21. - 10:08:04 »
Micsoda gyalázatos lopások!
Ami nekem érthetetlen, hogy a szépen megcsinált, lopott holmi közepébe odaokádják a hányás logójukat, amivel olyan szinten teszik tönkre az egészet, hogy öt dollárért sem venném meg. Én biztos noname számlapot gyártanék, ha már tolvajkodás...
––> Nomos
––> Stowa

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Órák
« Válasz #475 Dátum: 2018. December 21. - 11:39:01 »
Nekem nincsenek ilyen skrupulusaim, siman hordanam ezeket. Mondjuk en sem rajonganek egy sea-gull vagy egy rodina feliratert, de meg sosem ereztem, hogy az en oramra legyen az rairva, hogy Jaeger-LeCoultre.
Es mi van, ha nem is lopas, hanem meghato tisztelges a mesterek elott? ;)
Felhaborithatlak meg egy kicsit? Nekem ezek is tetszenek. Mind a ketto.


"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Órák
« Válasz #476 Dátum: 2018. December 21. - 11:46:55 »
Ó, nem a lopás háborít fel, hanem a rusnya logók :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Órák
« Válasz #477 Dátum: 2018. December 21. - 11:49:42 »
Ennél a jégeralsónál amúgy bénább a tipográfia több helyen is, mint a kópiánál. A másolatot venném :D

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Órák
« Válasz #478 Dátum: 2018. December 21. - 12:09:51 »
Kisétálsz valamelyik piacra, annyi “vintidzs” van mint szemét. Miután az eladó nem tudja bizonyítani, hogy mechanikusan hibátlan, te pedig nem tudod ellenőrizni, jó áron lehet beszerezni, közepes rizikóval.

Üdv

Á

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Órák
« Válasz #479 Dátum: 2018. December 21. - 12:40:52 »
Ennél a jégeralsónál amúgy bénább a tipográfia több helyen is, mint a kópiánál. A másolatot venném :D
Jaja, azt a reserve de marche dolgot valoszinuleg lehetetlen jol ratenni, ezert maradhatott le a kopirol, mig a datumoknal az, hogy res legyen a 31 es az 1 kozott, az kifogott mind a ket designeren.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici