Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 90965 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Órák
« Válasz #570 Dátum: 2019. Március 20. - 21:14:36 »
Köszi, Bubu! :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Órák
« Válasz #571 Dátum: 2019. Március 20. - 21:16:21 »
Erről meg is feledkeztem. Őt választottam, és boldogan viselem.

Jó cucc. Like!
:)

(6922 vagy 660?)

Köszi szépen! :) Azt gondolom, hogy 6922. Annyi idős kb., mint én ('71-es vagyok), '70 körül készült.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Órák
« Válasz #572 Dátum: 2019. Október 10. - 22:09:51 »
Múltkor kezembe került itthon egy régi digitális casio óra. https://watchlex.com/casio/ae-9w-module-188/6802
A bátyámé volt anno. Kicsit megtisztogattam kívül belül, elemet tettem bele, szíjat rá, és működik.
Valahogy elkapott a retro érzés, vettem 2700 Forintért az ebayen egy 1980-as Casio-t (lcd) , egy gombja van, igazi "butaóra". De én szeretem az egyszerű konstrukciókat.
Ha van valakinek a pince mélyén nem használt, régebbi lcd órája, ami nem kell neki, akkor jelentkezzen, elboltoljuk.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Órák
« Válasz #573 Dátum: 2019. Október 16. - 11:05:40 »
Hátha valakit érdekel...

A "Legendás katonai órák" c. sorozat megmaradt példányait féláron, 2.000 Ft-ért meg lehet vásárolni a Kossuth Kiadó könyvesboltjában a Batthyány tér mellett. Nem tudom melyik számokból van még nekik, mert egyik barátom intézte a bizniszt, de az a kettő ami nekem kellett szerencsére volt még.

Először a 9-es RAF órát vettem meg, aztán a 7-es ausztrál haditengerészeti búvárt is. Nem egy svájci minőség, szét is kellett szednem őket, mert az egyiknél szöszös volt a számlap, a másiknál ujjlenyomatos belülről az üveg. A "gyári" szíjak is gagyik, de azt a legkönnyebb lecserélni. Nekem ezekkel a bézs vászon szíjakkal tetszenek a legjobban, de fekete vagy zöld NATO-val is jók sztem. A RAF teljesen azonosan jár a Casio Edifice órámmal, az ausztrál 1-2 mp-et késik naponta. Kb. 1 hónapja vannak meg, nekem bejöttek, szeretem őket. Ennyi pénzt simán megérnek...

Itt van róluk egy magyar bemutató: https://hzoltan.com/legendas-katonai-orak-az-orak/ ... de a neten rengeteg írás, fotó, videó található az eredeti forgalmazó Eaglemoss címszó segítségével.


Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Órák
« Válasz #574 Dátum: 2021. Május 03. - 20:22:10 »
Lassan,de alakul a gyűjtemény. ;)


Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Órák
« Válasz #575 Dátum: 2021. Május 03. - 20:27:51 »
 :thumbup:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Órák
« Válasz #576 Dátum: 2021. Május 03. - 20:41:59 »
Szép sor  :2thumbup:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Órák
« Válasz #577 Dátum: 2021. Május 03. - 20:54:22 »
Köszönöm Uraim!
A Favre Leuba kicsit kakukktojás.A Certinákat preferálom,de szinte NOS állapotú és olyan vékony tokban van,hogy nem tudtam ellenállni.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Órák
« Válasz #578 Dátum: 2021. Május 04. - 20:56:28 »
Köszönöm Uraim!
A Favre Leuba kicsit kakukktojás.A Certinákat preferálom,de szinte NOS állapotú és olyan vékony tokban van,hogy nem tudtam ellenállni.
Odaillik az FL is. Szintén egyedi, jó minőségű saját szerkezet, ugyanaz a korszak. (Dupla rugóházas, ezáltal keskenyebb rugót tudtak használni így laposabb lehetett a szerkezet.)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Órák
« Válasz #579 Dátum: 2021. Május 04. - 21:44:59 »
Köszönöm Uraim!
A Favre Leuba kicsit kakukktojás.A Certinákat preferálom,de szinte NOS állapotú és olyan vékony tokban van,hogy nem tudtam ellenállni.
Odaillik az FL is. Szintén egyedi, jó minőségű saját szerkezet, ugyanaz a korszak. (Dupla rugóházas, ezáltal keskenyebb rugót tudtak használni így laposabb lehetett a szerkezet.)

Megnyugodtam! :sör:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Órák
« Válasz #580 Dátum: 2022. Szeptember 22. - 14:09:14 »
Legújabb szerzeményem:



Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Órák
« Válasz #581 Dátum: 2022. Október 05. - 18:54:22 »
Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy ilyen citizen promastert https://www.bb-shop.ro/ceas-de-mana-citizen_promaster_marine_NY014110LE-69293.html
A kérdésem csak annyi, hogy ez koronáról húzható e, mennyire kopásálló a lünéta festés, azt lehet e cserélni?
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Órák
« Válasz #582 Dátum: 2022. Október 06. - 09:48:27 »
Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy ilyen citizen promastert https://www.bb-shop.ro/ceas-de-mana-citizen_promaster_marine_NY014110LE-69293.html
A kérdésem csak annyi, hogy ez koronáról húzható e, mennyire kopásálló a lünéta festés, azt lehet e cserélni?

Szia,

alábbi szerkezet van benne, mindent megtalálsz róla:
https://calibercorner.com/miyota-caliber-8204/

Kérdésedre a válasz: Igen, húzható kézzel is! Hogy a lünetta cserélhető-e azt nem tudom, de biztosan kopni fog idővel, bár a festés elég jó ezeken, inkább az ütések, súrlódások tudják tönkretenni, ahogy azt az alábbi képen is láthatod (ez egy régebbi modell, internetes kép):


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Órák
« Válasz #583 Dátum: 2022. Október 06. - 10:13:09 »
Köszi a válaszod, esetleg lenne valami baja ha csak hétvégén hordanám, a többi nap állna?
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Órák
« Válasz #584 Dátum: 2022. Október 06. - 10:59:21 »
Baja nem lesz, de arra készülj fel, hogy hétfőre lemerül. Ez automata, folyamatosan kell hordani, különben megáll. Az ebben található szerkezet max 42 óra járástartalékkal rendelkezik, vagyis, ha Pénteken leveszed és félrerakod a polcra, akkor az Hétfőig természetesen meg fog állni. Ha az nem zavar, hogy mindig újra be kell lőnöd a pontos időt, akkor jó. De baja nem lesz ettől. Annyit, még kalkulálj ezzel az automata szerkezettel, hogy vele foglalkozni kell. Ez azt jelenti, hogy 5-6 évente el kell vinned óráshoz (ez kb 15-50 ezer Ft között mozog), aki szépen megtisztítja a belső szerkezetet, újraolajozza őket. Ha nem csináld meg, akkor nem lesz örök élet ez az óra és a pontosságából illetve a járástartalékából is veszíteni fog. Lévén, hogy automata, arra is ügyelj, hogy lehetőség szerint ne ebben hasogasd a fát, meg ne boxolj benne, mert szétcseszi az óra szerkezetét az ilyen erőhatás. Sőt, én javaslom, hogy a kerékpározást is kerüld, főleg, ha extrémben nyomod. Nekem csak automata órám van, én vigyázok rájuk mint a hímes tojásra. Itt Budapesten szoktam Bubi kerékpárt használni, de olyankor leveszem a kezemről, mert szétrázza az órát.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici