Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 91401 alkalommal)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Órák
« Válasz #60 Dátum: 2017. Május 12. - 08:37:39 »
Egyébként a replika és a hamisítvány között azért van különbség.

Tévedés. Amire más gyártó nevét írják (már ez is elég!), és még le is nyúlják a dizájnt, az bizony hamisítvány.

Idézet, szerencsére az egyszerű tartás/vásárlás nem tartozik a hatálya alá:

"Versenytárs utánzása
419. § (1) Aki a versenytárs hozzájárulása nélkül árut olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs vagy annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, vagy forgalomba hoz, ha más bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt jelentős mennyiségű vagy értékű utánzott árura követik el."
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Órák
« Válasz #61 Dátum: 2017. Május 12. - 08:41:39 »
Zenith 25xx szerkezet?
Egyébként hivatalosan nem tudok vállalni ilyet, mert sem nem szakmám, sem nem vállalkozásom.
Szívesen ránézek, ha gondolod, és mondok rá valamit ingyen. Annyi kockázat van, hogy ha valami gebasz van, akkor lőni kell egy donort vaterán/bayen.

Nem t'om a szerkezetszámot, de majd otthon megnézem, mi van a hátlapon. Lehet, hogy így Hantos lesz, neki elég nagy alkatrészbázisa van. Nagyon köszi a korrekt és segítő választ.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Órák
« Válasz #62 Dátum: 2017. Május 12. - 09:30:14 »
Lehet, hogy le leszek lőve, de én akkor sem vennék milliós órát, ha nyernék a lottón, mint ahogy Ferrarival sem járnék. Amíg körülnézek a városban, és azt látom, amit, szarul érezném magam egy olyan órával, ami egy autó ára. De ez csak személyes vélemény, semmi offense. Még így is egy Tissot órám van, ami határeset. Amíg ez jó, és baromi jó, addig marad.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Órák
« Válasz #63 Dátum: 2017. Május 12. - 10:39:46 »
Ha már belelendültünk :)

Igen, a porcelán vagy a tea is jó példa lenne, vagy akár a puskapor. Ezek mind kínából lettek "lenyúlva" aztán az európaiak ezekből elég jó hasznot húztak. Az angolok a puskaporral felszerelkezve, porcelánból teát szürcsölve eredményesen gyarmatosítottak pl. Kína szomszédságában is. Szerintem a selyem jó analógia, a kor egyik legkeresettebb luxuscikke volt, amiről a kereskedelmi útvonalat is elnevezték Selyemútnak, bár nem csak ezt szállítottak rajta, de a névadás mutatja a jelentőségét. A kínaiak dolgozták ki a technológiát, szépen gazdagodtak belőle és hosszú időn keresztül megtartották a titkot. Amikor átkerült Európába a technológa, akkor is biztos voltak olyanok, akik csak a kínai selymet voltak hajlandóak viselni, főleg a tehetősebb réteg, aki így akart kitűnni, de alighanem a többség megelégedett a "koppintással" is, ami valószínűleg jóval olcsóbb volt, hiszen nem kellett teveháton zötykölődnie több ezer kilométeren keresztül...

Ezzel azt akarom mondani, hogy a kínai "másolóipar" nem új találmány. Több száz/ezer éve éve keletről-nyugatra jöttek a cuccok, amik hozzájárultak Európa felemelkedéséhez a többi kontinens, köztük Ázsia kárára. Most a nyugati ipar vívmányait keleten kamatoztatják, ráadásul az olcsó munkaerő (rabszolgamunka) miatt a nyugati gyárak önként vitték oda a technológiát. Nem vagyok szakember, de ahogy én látom a helyzetet, most ugyanaz lesz az eredmény, csak azzal a különbséggel, hogy ezúttal a kelet (Ázsia) fog a nyugat (Európa, USA) fölé kerekedni a másik találmányainak köszönhetően. Még abban is van hasonlóság, hogy Afrika "leigázásával", hiszen anno pl. a munkaerőt, a rabszolgákat onnan szerezték be az európai gyarmatosítók, most meg a kínaiak az iparhoz szükséges nyersanyagot szerzik onnan a gyarmatosítás egy újabb, burkoltabb verziójával.  Ettől függetlenül nem szép dolog ez a "másolóipar", sőt... de csak a történelem ismétli magát, volt már ilyen, lesz is ilyen...

Egy személyes történet a napokból. Egyik haverom e-cigivel foglalkozik elég komolyan. Én nem értek hozzá sosem dohányoztam, az e-cigi is kimaradt az életemből. Hosszú hónapokon keresztül kísérleteztek egy tok kifejlesztésével saját erőből, saját pénzen, saját ötletek/tapasztalatok alapján. Végül készítettek egy terméket, amit gyártani és forgalmazni kezdtek. Nem sokkal később bejelentkezett egy nyugat-európai fazon (tán belgát mondott) hogy ez az ő cuccának a koppintása. Mutatott két képet, szerintem egyáltalán nem hasonlítottak egymásra, ráadásul az övék műanyagból 3D nyomtatóval sokkal fejlettebb, finomabb minőségű termék, mint a belga fazon fából faragott cucca. A hasonlóság a keresztmetszet formájában van, de ez olyan, mintha mittomén a Trabant beperelte volna a Zsigulit, mert kör alakú lámpát szereltek. (Jobb példa nem jutott eszembe :D)... Viszont mondta a haverom, hogy rengeteg megrendelést kapnak Kínából. Kérdeztem tőle, hogy nem zavarja-e, ha lenyúlják a terméküket és meglátja hamarosan a neten hirdetve? Elég laza srác, azt mondta, hogy ő büszke lenne rá, ha olyan jónak ítélnék meg a találmányukat, hogy lekoppintsák és még venne is belőle :D

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Órák
« Válasz #64 Dátum: 2017. Május 12. - 10:42:48 »
Ha esetleg gáz, a fentebbi hozzászólásom, akkor kérném az illetékest, hogy rakja át a megfelelő helyre. Kérem ne törölje, ha már ennyit gépeltem :D Köszönöm! :)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Órák
« Válasz #65 Dátum: 2017. Május 12. - 10:48:05 »
Sztem megint elhamarkodott volt a törlés. Ha nem lehet véleményt nyilvànítani akkor minek a fórum??
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Órák
« Válasz #66 Dátum: 2017. Május 12. - 10:52:19 »
Engem nem zavar a gyomlálás, de akkor következetesen!

A másolt/replika/hamis borotvák hsz-ei is legyenek ám moderálva, különösen a Merkur Futur klón tekintetében, köszönöm! Mert ott aztán meg senki nem lobogtatta az arcát erkölcsi hősként!!!

(Mindazonáltal kifejezettem lelkesen olvasom, a hamis/másolt/replika/koppintott/stb... támát, pl. a késfórumon is, tényleg érdekes, ki hogy áll hozzá. Az értelmes kulturált vita nekem legalábbis tanulságos, néha kifejezetten mulatságos.)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Órák
« Válasz #67 Dátum: 2017. Május 12. - 10:54:20 »
Engem nem zavar a gyomlálás, de akkor következetesen!

A másolt/replika/hamis borotvák hsz-ei is legyenek ám moderálva, különösen a Merkur Futur klón tekintetében, köszönöm! Mert ott aztán meg senki nem lobogtatta az arcát erkölcsi hősként!!!



 :thanks: :thanks: :thanks: :thanks:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Órák
« Válasz #68 Dátum: 2017. Május 12. - 10:57:08 »
Jojjon a magyarazat mert ez nem volt szep! Es ne takarozzunk a nemválaszolás mögé mert az nagyon lekezelő es többször el lett lőve!
Ha az ora replika es hamisitvany akkor a futurklon is torlodjon. Ilyen kis barati forumon sot nagyon sem szokas kultralt velemenyt torolni!
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Órák
« Válasz #69 Dátum: 2017. Május 12. - 11:09:07 »
Ha már belelendültünk :)

Igen, a porcelán vagy a tea is jó példa lenne, vagy akár a puskapor. Ezek mind kínából lettek "lenyúlva" aztán az európaiak ezekből elég jó hasznot húztak. Az angolok a puskaporral felszerelkezve, porcelánból teát szürcsölve eredményesen gyarmatosítottak pl. Kína szomszédságában is. Szerintem a selyem jó analógia, a kor egyik legkeresettebb luxuscikke volt, amiről a kereskedelmi útvonalat is elnevezték Selyemútnak, bár nem csak ezt szállítottak rajta, de a névadás mutatja a jelentőségét. A kínaiak dolgozták ki a technológiát, szépen gazdagodtak belőle és hosszú időn keresztül megtartották a titkot. Amikor átkerült Európába a technológa, akkor is biztos voltak olyanok, akik csak a kínai selymet voltak hajlandóak viselni, főleg a tehetősebb réteg, aki így akart kitűnni, de alighanem a többség megelégedett a "koppintással" is, ami valószínűleg jóval olcsóbb volt, hiszen nem kellett teveháton zötykölődnie több ezer kilométeren keresztül...

Ezzel azt akarom mondani, hogy a kínai "másolóipar" nem új találmány. Több száz/ezer éve éve keletről-nyugatra jöttek a cuccok, amik hozzájárultak Európa felemelkedéséhez a többi kontinens, köztük Ázsia kárára. Most a nyugati ipar vívmányait keleten kamatoztatják, ráadásul az olcsó munkaerő (rabszolgamunka) miatt a nyugati gyárak önként vitték oda a technológiát. Nem vagyok szakember, de ahogy én látom a helyzetet, most ugyanaz lesz az eredmény, csak azzal a különbséggel, hogy ezúttal a kelet (Ázsia) fog a nyugat (Európa, USA) fölé kerekedni a másik találmányainak köszönhetően. Még abban is van hasonlóság, hogy Afrika "leigázásával", hiszen anno pl. a munkaerőt, a rabszolgákat onnan szerezték be az európai gyarmatosítók, most meg a kínaiak az iparhoz szükséges nyersanyagot szerzik onnan a gyarmatosítás egy újabb, burkoltabb verziójával.  Ettől függetlenül nem szép dolog ez a "másolóipar", sőt... de csak a történelem ismétli magát, volt már ilyen, lesz is ilyen...

Egy személyes történet a napokból. Egyik haverom e-cigivel foglalkozik elég komolyan. Én nem értek hozzá sosem dohányoztam, az e-cigi is kimaradt az életemből. Hosszú hónapokon keresztül kísérleteztek egy tok kifejlesztésével saját erőből, saját pénzen, saját ötletek/tapasztalatok alapján. Végül készítettek egy terméket, amit gyártani és forgalmazni kezdtek. Nem sokkal később bejelentkezett egy nyugat-európai fazon (tán belgát mondott) hogy ez az ő cuccának a koppintása. Mutatott két képet, szerintem egyáltalán nem hasonlítottak egymásra, ráadásul az övék műanyagból 3D nyomtatóval sokkal fejlettebb, finomabb minőségű termék, mint a belga fazon fából faragott cucca. A hasonlóság a keresztmetszet formájában van, de ez olyan, mintha mittomén a Trabant beperelte volna a Zsigulit, mert kör alakú lámpát szereltek. (Jobb példa nem jutott eszembe :D)... Viszont mondta a haverom, hogy rengeteg megrendelést kapnak Kínából. Kérdeztem tőle, hogy nem zavarja-e, ha lenyúlják a terméküket és meglátja hamarosan a neten hirdetve? Elég laza srác, azt mondta, hogy ő büszke lenne rá, ha olyan jónak ítélnék meg a találmányukat, hogy lekoppintsák és még venne is belőle :D

Volt nem is egy ilyen koppintás e-cigivel kapcsolatban. (magyar fejlesztő- kína) Kíváncsian várom, hogy pl a Kávékalmár megoldásait mikor kezdik koppintani.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Órák
« Válasz #70 Dátum: 2017. Május 12. - 11:10:02 »
Jojjon a magyarazat mert ez nem volt szep! Es ne takarozzunk a nemválaszolás mögé mert az nagyon lekezelő es többször el lett lőve!

Ha rámgondoltál, legyen:
Az nem kérdés, hogy a replika az másolat. Azon lehet persze vitatkozni, hogy kell-e vagy nem. Kiváló példa erre a múzeumok, ahol vagyon és értékbiztonsági szempontok játszanak kózre. Nyilván a múveket megcsonkító marhákra gondolok.

De itt minden további nélkül meg lehet beszélni a Futur klónokat úgy hogy senki nem moderál és töröl ki hozzászólásokat.
Ebben a topikban az órák esetén fellángoló vitában meg igen
Vagy ne lehessen semmilyen klónról beszélni, vagy nem kell a véleményeket cenzúrázni.
Valamiért itt műkódik a kettós mérce mert ez az. Nem volt a törölt hsz-ban személyeskedés, csak személyes vélemény. Már amiket én láttam.

Példát kellene a Késfórumról venni, mert ott mindenki elmondhatja a véleményét és nem tőrlik még akkor se, ha kissebbségben  marad.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Órák
« Válasz #71 Dátum: 2017. Május 12. - 11:36:22 »
Volt egy érdekes párbeszéd az index fórumon is pont tegnap. Érdemes elolvasni a választ, amivel totál egyet tudok érteni:

Idézet
"Üdvözlök mindenkit!

 

Elöljáróban szeretném elmondani, hogy a célom nem a trollkodás, bunkóskodás vagy bárki alázása.

Én csupán szeretném megérteni a hamis órát viselők lelki világát és motivációit.

 

Nem ciki, amikor az órásmester elhajtja az embert a játékórájával együtt, mondván, hogy kézbe venni sem  hajlandó a bóvlit?

 

Nem "kasztráló" élmény az, amikor egy szórakozóhelyen, egy gyönyörű nő rámutat az órádra, majd benyögi, hogy az exének ilyen volt, csak neki eredeti, mert telt rá?

 

Nem kellemetlen egy társaságban rajolni a több milliós órával és demózni, hogy mekkora ember vagyok, miközben hamis az órám, 23 éves fostalicska a kocsim és kínai boltos a zakóm?

 

Miért nem jó egy Steinhart, Seiko, Casio, Tissot,...?

 

Nem megalázó, mikor a kamasz lányod a fejedhez vágja, hogy mekkora lúzer vagy, és nagyobb nulla, mint a  bóvli órád?

 

Ez olyan mint a gázpisztoly, hogy: Kevés vagyok az éleshez, de ez legalább messziről, sötétben, ködben úgy néz ki?

 

 

 

Ezzel kit próbálsz átverni? Magad, mert ciki lenne beismerni, hogy SOHA nem lesz Rolex sub-od, mert nem értél el annyit az életben? A környezeted? A világot?

 

Köszönöm a válaszokat! Kielemzem őket és ez által megpróbálom feltérképezni ezt a viselkedésnormát és ezen emberek kultúrkörét.

Idézet
Üdv!

 

Nem tudom eldönteni ez mennyire komoly téma, de egész érdekes kérdések ezek, úgyhogy billentyűzetet ragadtam :) Nyilván nem mindenkire és mindenre kiterjedő igazságokat fogok írni, hanem a személyes nézőpontom / tapasztalatom. Elöljáróban annyit, hogy van két eredeti órám, egy Corum Admiral’s Cup Legend és egy Omega Planet Ocean, van 6 nagyon komoly másolatom, illetve 2-2 Nautica-m Timex-em, amit jellemzően vízi sportokhoz hordok. A replikás „pályafutásom” anno én is azzal kezdtem, hogy kíméljem a drága eredetiket, aztán egyrészt eltűntek a különbségek, meg rájöttem, hogy minek is van eredetim, ha nem hordom őket. Összességében nem igazán érzek különbséget, hogy egy millió plusszos eredeti vagy egy 150-180 ezres másolat van a karomon. De akkor írok a replikákról! A replikáimat is ugyanúgy szeretem amint az eredetiket, viszem őket 3-5 évente karbantartani, nyomás próbázni ( tudom, hogy ez elég beteg, de kicsit a hobbim is lett az óráimmal való bíbelődés )

 

„Nem ciki, amikor az órásmester elhajtja az embert a játékórájával együtt, mondván, hogy kézbe venni sem  hajlandó a bóvlit?”

 

Nem igazán! Ha normális óráshoz viszed, akkor az nem fog elhajtani, két dolog miatt sem. Egyrészt egy jó mechanikával szívesen foglakozik egy szakember, függetlenül arról, hogy az egy ázsiai ETA klón, vagy egy több ezer eurós eredeti. Másrészt jó pénzt el is tud kérni egy kamu óra javításért / karbantartásért is, miért hajtana el? A csak elem- és szíjcseréhez értő "órások" meg egyszerűen kevesek már a mechanikus werkekhez, és a hozzá nemértésüket arcoskodással leplezik szerintem, bár én még nem találkoztam ilyennel. Igaz keveset kell óráshoz járnom. Leginkább általános karbantartás vagy üveg csere miatt évi max. 1-2 alkalommal látogatok meg egy kisöreget, aki mindig szívesen megoldja a feladatot, és elég jókat is szoktunk beszélgetni anélkül, hogy cikinek érezném magam. Egyébként óvatosan bánnék a „játékóra” kifejezéssel, mert egyesek játékórái is százezres nagyságrend, és minőségben, megjelenésben és tartósságban is verik a 30-40-50 ezres divatóra mezőnyt.

 

„Nem "kasztráló" élmény az, amikor egy szórakozóhelyen, egy gyönyörű nő rámutat az órádra, majd benyögi, hogy az exének ilyen volt, csak neki eredeti, mert telt rá?”

 

Hamis és hamis óra között erős különbség lehet. A belépő szintet annyira nem ismerem de simán el tudom képzelni a szituációt, ha valaki kiszúrja a kamut, de ehhez azért minimum szakavatott szem kell, és nagyon kell ismerni az adott márka jellemzőit. De van az a kategória (100-120 ezer forinttól felfelé) amiről szétszerelés nélkül nem állapítható meg, hogy hamisítvány. Egyébként nem életszerű, hogy bármilyen gyönyörű nő meg tudja állapítani egy gyengén bevilágított és nyüzsgő helyen, pláne néhány pohár alkohol után, hogy mi van a kezeden. De azt hiszem az erős felső-középes egzisztenciával rendelkező férfiak valahogy nem olyan lányokkal keverednek, akik egy óra árát nézik, vagy nem olyan helyekre járnak, ahol a lányok így beszólogatnak. Egyébként ezúton is csókoltatom a főnököd! Igazi faszparaszt lehet ezzel a „ na fiam” stílussal. Egy intelligens ember ilyet nem enged magának senkivel szemben. Függetlenül attól, hogy a beszélgetőpartnerének milyen ötlete és órája van. Szerintem kezdj el munkahely váltáson gondolkodni, mielőtt a főnököd visszafordíthatatlan negatív hatással lenne a személyiség fejlődésedre!

 

„Nem kellemetlen egy társaságban rajolni a több milliós órával és demózni, hogy mekkora ember vagyok, miközben hamis az órám, 23 éves fostalicska a kocsim és kínai boltos a zakóm?”

 

Azt hiszem értem ezt a problémád! Akinek nagy értékű órája van, az rendszerint nem rajol! Sőt! Alapvetően órával nem is annyira lehet rajolni. Az igazán nagy márkákról az átlagemberek 90%-a nem is hallott. Meg minek is rajolni??? Személy szerint én az összképből szoktam következtetni az egzisztenciára. Már ha egyáltalán érdekel valaki anyagi helyzete..... Ugye vannak igazán komoly replikáim, de bevallom én is megmosolygom a quartz AP-t, RM-et Patek-et hordó embereket, akik egy 6-8 éves 1.5dCi Renault-ból szállnak ki, C&A-s öltönyben :) félre ne értsd, nincs gond sem az olcsó autóval, sem az olcsó ruhákkal, de az elég levágós, ha az autód 1 milla, az öltözéked összesen 100 ezer, az órád meg elméletben 15 millió. Vagy pultos létedre egy LaFerrari virít rajtad, na az túl van tolva  :), Ja rendszerint ezek az emberek szokták erősen bizonygatni, hogy eredeti az óra. Na ez az igazi nagy gáz! De igazad van, mert van ilyen „felhasználó” is. Meg van olyan is aki teljes természetességgel visel bármilyen órát ami tetszik neki, vagy ami harmonizál az aznapi öltözékével vagy a tevékenységéhez passzol…… Bár az autó és óra összkép is csalóka lehet, mert van olyan haverom, aki a cégétől a 10 éves évfordulójára egy 6 millás Rolex-et kapott, és mégis egy fapad Mondeo a cégautója.

 

„Miért nem jó egy Steinhart, Seiko, Casio, Tissot,...?”

 

Teljesen rendben vannak ezek is, sokak megtalálják ezek közül is a nekik tetsző modelleket. De szerencse, hogy nem minden órarajongó ebből a körből választ! Milyen unalmas lenne a világ, ha mindenkinek egyforma dolgok tetszenének.

 

„Nem megalázó, mikor a kamasz lányod a fejedhez vágja, hogy mekkora lúzer vagy, és nagyobb nulla, mint a  bóvli órád?”

 

Ha ilyet vág a fejedhez a kamasz lányod, ott inkább neveltetési vagy egyéb gondok vannak nem pedig az óra milyensége a probléma. Tök mindegy mire vitted, milyen órád van, ha minőségi kapcsolatod van a családoddal, szeretettel és tisztelettel tekintetek egymásra, soha nem fogod ezt hallani!

 

„Ez olyan mint a gázpisztoly, hogy: Kevés vagyok az éleshez, de ez legalább messziről, sötétben, ködben úgy néz ki?”

 

Ez is egy nézőpont, de nem hiszem, hogy kevésnek vagy soknak érzi magát valaki egy órától. Egy óra az csak egy óra, bármilyen óra is legyen J Kinek időmérő, kinek divatkellék, kinek hobbi, de ha valaki egy egészséges személyiséggel és egy reális önképpel rendelkezik, semmi esetre sem érzi magát más embernek tőle. De ha jó hamisítványt veszel, az nem csak sötétben néz ki jól

 

„Ezzel kit próbálsz átverni? Magad, mert ciki lenne beismerni, hogy SOHA nem lesz Rolex sub-od, mert nem értél el annyit az életben? A környezeted? A világot?”

 

Nem tartom magam gazdagnak, nem is akarok annak látszani, sokat dolgozom, sok pénzért. Szeretem a szép dolgokat, a minőségi életvitelt! Nem nullázza le ha mondjuk 2 évente vennék magamnak egy eredeti Omegát, ehelyett évente veszek egy 1:1-es replikát és a replika és a frankó óra közötti különbséget meg élményekre költjük a Zasszonnyal. Van 2 nagyon klassz autónk, évente 3x2 hetet töltünk tengeren vagy tengerparton, 2x1 hetet meg pár hosszúhétvégét sízésel. Inkább utazgatunk, úgy, hogy rajtam néha „játékóra” is van. Szerinted ezzel át akarom verni a világot, hogy nem minden pillanatban milliós órát hordok??? Nem is gondolnád, mennyi tehetős közszereplő hord felsőkategóriás hamisítványt, egyszerűen azért mert hasonlóképpen gondolkodnak mint én, hogy van 1-2 eredeti órájuk így ez kipipálva, de a jó másolatokkal sincs gondjuk. És róluk senki nem feltételezi, hogy kamut hordanak, mivel látványosan pénzesek. Van több is akivel egy importőrtől vásárolunk

 

„Köszönöm a válaszokat! Kielemzem őket és ez által megpróbálom feltérképezni ezt a viselkedésnormát és ezen emberek kultúrkörét.”

 

Remélem tudtam hasznos adalékot adni a kutatásodhoz, ha a válaszokból le tudsz vonni valami következtetést, kérlek oszd meg majd velünk is!

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Órák
« Válasz #72 Dátum: 2017. Május 12. - 11:50:52 »
Volt egy érdekes párbeszéd az index fórumon is pont tegnap. Érdemes elolvasni a választ, amivel totál egyet tudok érteni:


Erről (is) beszéltem. Nem fűzök hozzá semmit, a hélium is gáz, meg ez is.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Órák
« Válasz #73 Dátum: 2017. Május 12. - 12:03:46 »
Szerintem nem. Röviden.

Nem ciki, nem gáz, nem béna, nem stb...

Először is!
A bóvlit nem kell megvenni.

Aztán!
Igenis van különbség hamis és replika között. A hamis nem feltétlenül jó, a replika igenis müködik, vagy teljesen, vagy részben, és igen, a működő funkiciói jól működnek.

Most a büntetőjogi kategóriába nem megek bele, ahogy korábban sem, mert a termék utánzása valóban bcs.

Továbbá!
Aki olyan szituációs légkört teremt, hogy belecsúszik abba hibába, amely saját maga égetését eredményezi, annak úgy kell. Dehát könyörgöm, egy szép - mégha másolt vagy replika óra is az - nem teszi a viselőjét hülyévé.
Ahogy a BMW, Audi és Mercedes sem tehet róla, hogy a sofőreiről elterjedt az az általánosan is ismert sztereotípia, hogy bunkók, és nem tudnak irányjelezni.

Leszögezem és ez az álláspontom, egy szép, ám jó minőségű replika óra/toll, bármi nem kelti a fos látszatot, ahhoz úgy is kell viselkedni!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Órák
« Válasz #74 Dátum: 2017. Május 12. - 12:19:42 »
Nekem is volt, mig tönkre nem ment tíz év alatt, egy omega replikám, csak öltönyhöz vettem fel, mert amiket hordok, lényegében, strapabíró, munkaórák.

Nem villogni használtam, hanem olcsóé, illik az öltözethez. Évi öt-hat alkalommal, amikor öltönyt viselek, ahoz meg tök jó volt.

Ve valahogy nem bírta ki a mosást.  :nemtom:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici