Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 91479 alkalommal)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Órák
« Válasz #30 Dátum: 2017. Május 11. - 14:54:47 »
Na, de az se a kínai másolóipar tömeggyártott gyermeke! És még csak nem is az olasz vonal ETA szerkezetes Rolex másolata! A replikákkal az a legnagyobb baj, hogy az ember nagyobbnak/gazdagabbnak/stb-bbnek akarja mutatni vele magát. Egyik kedvencem a takanőkön lógó egypálcás LV-utánzat táska. Egy-egy jellegzetes stílus követése más árszegmensben az teljesen Ok, rajtam is egy Orient Mako ketyeg, ami nagyjából bárkinek elérhető kategória.

Egyébként, Zenith, a Zenithem ('60s Sporto kp-i másodperccel), amit kb. 6 éve Hantos újított fel, most szervizelésre szorul. Egy tisztítani kéne, kettő, a motorrugóval gond lehet, nem engedi felhúzni magát. Vállalsz ilyesmit?
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Órák
« Válasz #31 Dátum: 2017. Május 11. - 15:02:14 »
Szerintem, míg valaki, tisztában van azzal, hogy ez egy replika, vagy mondjam úgy, gagyi másplat, de örömét leli benne, az ok.

Baj, ha valali egy kínai Omega replikával villog úgy, mintha milliós órát hordana, na az gáz!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Órák
« Válasz #32 Dátum: 2017. Május 11. - 15:20:02 »
Kopiwaccs nemwaccs. Hamisitvany, ennyi.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Órák
« Válasz #33 Dátum: 2017. Május 11. - 15:33:54 »
Továbbá a végén még kikötünk ott (bár itt azért nehezebb), mint a késeknél: néha nem is egyértelműen megkülönböztethető a kopi, főleg nem egy bennfentes számára.

Bbuffy kicsit tömörebben írta le a sajátjával egyben az én álláspontomat is.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Órák
« Válasz #34 Dátum: 2017. Május 11. - 15:36:38 »
Kopiwaccs nemwaccs. Hamisitvany, ennyi.

Akkor ne használj "I" termékeket, csomó-csomó módosított szabadalom van benne. Indul a IOs-l, ami a szerződésben átvett, de névváltás után, " Á ez nem az !" mondat után került a mechintosokba, trrmészetesen alkotók nulla dollárral távoztak ...

Ezekről liszenc perek elévülése után Jobs papa derüsen mesélt a médiáknak.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #35 Dátum: 2017. Május 11. - 16:00:36 »
Nekem a homage órák beleférnek, a replikák nem. Az, hogy mi a homage (magyarul nem is tudom, mi a jó szó rá, talán ihletett), persze megint más kérdés, vannak elcsépelt dizájnok, ennyi erővel az SKX007-em is Rolex Submariner kópia, az összes négyzet számlapos Tag Monaco, stb. A lényeg, hogy az emberek 99,9%-a leszarja, hogy mi van a kezeden, a 0,1% meg úgyis kiszúrja, hogy kopi vagy nem a Rolexed vagy Hublot-d. Amíg elérhető árban vannak jó minőségű, többé-kevésbé eredeti dizájnú órák, addig szerintem nem érdemes replikákba pénzt feccölni, de ez csak az én véleményem.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Órák
« Válasz #36 Dátum: 2017. Május 11. - 16:09:45 »
Kopiwaccs nemwaccs. Hamisitvany, ennyi.

Akkor ne használj "I" termékeket, csomó-csomó módosított szabadalom van benne. Indul a IOs-l, ami a szerződésben átvett, de névváltás után, " Á ez nem az !" mondat után került a mechintosokba, trrmészetesen alkotók nulla dollárral távoztak ...

Ezekről liszenc perek elévülése után Jobs papa derüsen mesélt a médiáknak.
Az, hogy egy gyártó használ számos szabadalmaztatott, beszállítók által szállított elemet egy komplett megoldásban, gondolom mára eléggé egyértelmű mindenkinek (pl. nem a Mercedes önti a féktárcsát). Ennek az esetleges szabadalmi oldala az ő dolguk.
Az, hogy egy ilyen komplett megoldást utána valaki lemásol, egy teljesen más dolog, az a kopi. Nem ugyanaz...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Órák
« Válasz #37 Dátum: 2017. Május 11. - 16:12:57 »
Egyébként, Zenith, a Zenithem ('60s Sporto kp-i másodperccel), amit kb. 6 éve Hantos újított fel, most szervizelésre szorul. Egy tisztítani kéne, kettő, a motorrugóval gond lehet, nem engedi felhúzni magát. Vállalsz ilyesmit?
Zenith 25xx szerkezet?
Egyébként hivatalosan nem tudok vállalni ilyet, mert sem nem szakmám, sem nem vállalkozásom.
Szívesen ránézek, ha gondolod, és mondok rá valamit ingyen. Annyi kockázat van, hogy ha valami gebasz van, akkor lőni kell egy donort vaterán/bayen.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Órák
« Válasz #38 Dátum: 2017. Május 11. - 16:18:38 »
Hát az Apple szeretti ( akár a microsoft ) nem etikus módon beszerezni a "szabadalmakat".

Nem a kooperációra gondolok.
Azért a szellemi termékek esetén előkerülő jogviták, iparági jó megoldások és munkavállalói know-how -k elcsábítása nem ennyire egyszerű terület, ráadásul eléggé off is itt, azt hiszem...
 :offtopik: :thanks:

Igaz, bocs! Abbahagyomaz offot!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #39 Dátum: 2017. Május 11. - 17:11:40 »
Moddolt Vostok Amphibia. Múlt héten cserélte ki az órás a mutatókat és a koronát. A lünetta régebbi beszerzés. A szíj noname szilikon az eBay-ről. Sokan játékórának tartják, de nekem bejön ez 70's formaterv.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Órák
« Válasz #40 Dátum: 2017. Május 11. - 17:43:23 »
Elsőre valóban játék, de van benne valami. Tudnám szeretni, amiért a Mondaine-t is, negyed pillantás elég, hogy leolvassam az időt.

Karácsonyra kaptam egy MOM faliórát, el kellett volna vinni szervízbe, mert meg sem mozdult. Az elmúlt hétvégén útban volt kicsit, levettem, majd visszarakva a falra elindult és azóta atomóra pontossággal jár  ???

Üdv

Á

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Órák
« Válasz #41 Dátum: 2017. Május 11. - 18:12:52 »
...
A replikákkal az a legnagyobb baj, hogy az ember nagyobbnak/gazdagabbnak/stb-bbnek akarja mutatni vele magát.
...

Neked!
Mert magadból indulsz ki!
Ha nekem lenne egy ilyen replikám - vagy akár eredetim is - akkor sem vagiznék vele! A kezemen hordanám, mert tetszik. Ennyi
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Órák
« Válasz #42 Dátum: 2017. Május 11. - 19:02:16 »
Nekem a Bauhaus irányzat jön be, pl. Nomos ezen órája (de sajnos nagyon drága):

itt van egy "alkalmi" vétel:

https://www.10ora10.hu/ferfi/nomos-tangente.html



Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Órák
« Válasz #43 Dátum: 2017. Május 11. - 19:07:05 »
:thumbup: :2thumbup:
Ezt én is nézegettem anno 10:10-en.

akkor gyorsabb voltam. tőlük vettem. igaz előtte egy Longines-t néztem ki, de azzal picit befürödtem. gyorsan be is cseréltem a Certinara :-)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Órák
« Válasz #44 Dátum: 2017. Május 11. - 20:42:14 »
Ki mi miatt venne meg egy több milliós órát?
Ha amiatt, mert becsülöd a mérnöki teljesítményt akkor gondolj arra, hogy a kínai másoló ipar modern mennyire csúcsra járatott. Amúgy meg amikor egy milliós órát dob be valaki, akkor gratulálok, mert biztos ügyes okos, hogy nagyjából 3x annyit keres havonta, mint az óra. Ha nem így van, akkor csak rajkodás, ahogy az 1:1 kopival való menőzés is az.  Nekem tetszett azaz óra. Menőzni nem fogok vele, mert maxx olyan ismeri fel aki órás, vagy oda van az órákért.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici