Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 91395 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Órák
« Válasz #135 Dátum: 2017. Június 09. - 10:30:19 »
Ha annyira verejtékezel használj Nato szíjat. Az órát ugyan nem védi tőle, de talán a legkényelmesebb és nem drága.

Szilikont hordok.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Órák
« Válasz #136 Dátum: 2017. Június 09. - 13:06:44 »
 :+1:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Órák
« Válasz #137 Dátum: 2017. Június 26. - 18:56:40 »
Nekem semmi baja a bőrszíjnak,viszont a krómozás már kevésbé bírja:



Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Órák
« Válasz #138 Dátum: 2017. Június 27. - 13:26:34 »
De mióta hordod az órát és ez hanyadík szíj?
Nálam egy nyár vagy nyártól-nyárig egy bőrszíj élettartama, de minden nap hordom.

Üdv

Á

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Órák
« Válasz #139 Dátum: 2017. Június 28. - 19:15:34 »
Ez most érkezett. Az árához képest nagyon pofás és egyben van. Acél tok és szíj, valamint sapphire glass :)

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Órák
« Válasz #140 Dátum: 2017. Július 09. - 23:36:36 »
Srácok!
Szeretnék órát venni, de 20.000 forintnál nem igazán szeretnék többet rákölteni, a márkásabból ami igazán tetszik meg ennek a többszörösébe kerül, és nincs most erre keretem.
Daniel Klein órából néztem ki tetszetőset, 18 ezer körül mozog az árvilága, bőrszíjas. Kérdezném itt a hozzáértőket, hogy óvakodjak ettől a márkától, vagy megbízható árkategóriájához viszonyítva? Esetleg tapasztalatok? 12 hónap garanciát adnak rá magyarországi szervizháttérrel, ez azért valamennyire biztató.
Köszi!

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #141 Dátum: 2017. Július 10. - 01:13:00 »
Ha tippelnem kéne, ugyanolyan filléres japán Miyota kvarc ketyeg benne, mint az összes hasonszőrű divatórában. Teljesen jól teszi a dolgát, de tudd, hogy alapvetően a brandért fizetsz (az alap Casiók ugyanilyen szerkezettel kategóriákkal olcsóbbak). Ha esetleg érdekelnek a mechanikus órák, és nem ijedsz meg a külföldi rendeléstől, ennyiért már Seiko 5-öst is kapni.

Nem akarok feltétlenül az automaták mellett lobbizni, mert nem valóak mindenkinek, de tény, hogy perverz örömet tud okozni a viselésük.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető arsenlupin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Órák
« Válasz #142 Dátum: 2017. Július 10. - 06:21:10 »
Ha tippelnem kéne, ugyanolyan filléres japán Miyota kvarc ketyeg benne, mint az összes hasonszőrű divatórában. Teljesen jól teszi a dolgát, de tudd, hogy alapvetően a brandért fizetsz (az alap Casiók ugyanilyen szerkezettel kategóriákkal olcsóbbak). Ha esetleg érdekelnek a mechanikus órák, és nem ijedsz meg a külföldi rendeléstől, ennyiért már Seiko 5-öst is kapni.

Nem akarok feltétlenül az automaták mellett lobbizni, mert nem valóak mindenkinek, de tény, hogy perverz örömet tud okozni a viselésük.

Egy linket tudnál dobni erről a külhoni, rendelős seiko5-ről.....
Köszi!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Órák
« Válasz #143 Dátum: 2017. Július 10. - 06:57:49 »
Háát, azért az autómatához illik elmondani, hogy (  főleg az alsó kategóriában ) nem túl stabill a járáspontosságuk. Sokban függ a viselőjének életstílusától.

Ha valaki sokat és hirtelen mozog, vagy lassan mefgontoltan, olyan lajhármódjára, ugyanaz az óra, más-más járásképet fog mutatni.

Jobb cégek, a mechanikus órákat kicsit sietésre kallibrálják, ha a csuklódon viselt óra, állandóan siet, akkor egy jól beállított órát hordasz. De mikor elkezd pontosan, vagy közel pontosan, esetleg késni, akkor jött el az idő, hogy megmutassad a szerkezetet egy órásnak. Nem fog valószinűleg kopásokról beszámólni, hanem egyszerüen kitisztitja és újrakeni a tűcsapágyakat.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #144 Dátum: 2017. Július 10. - 08:34:15 »
Ahogy írtam, nem valóak mindenkinek. Akinek sokat számít a pontosság, azt egy kvarc nyilván jobban kiszolgálja, de azért egy automatán sem a világ pár hetente állítani egy percet (megjegyzem, a kis Seiko 5-ösök elég megbízható igáslovak). A legnagyobb hátrányuk, hogy rendszeresen hordani kell őket, különben megállnak.

Én Seikóért első körben a Skywatches-nál vagy a Creation Watches-nál nézelődnék, de a magamét például eBay-en rendeltem, mert már kifutott.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Órák
« Válasz #145 Dátum: 2017. Július 10. - 12:21:34 »
Szerkezet   Japán Kvarc (Seiko VX9JE)

Azt írja ebben is Seiko szerkezet van, akkor csak jó nem?
Nekem igazán csak arra kell mint bárki másnak. Casioban az ilyen kinézetű órák 40-50 körül kezdődnek, alaposan körbenéztem higgyétek el. Nekem valóban a kinézet számít, meg az se árt, hogy ha már ott fityeg a kezemen az időt is mutathassa. Gigantikus kezem van, még nem találkoztam nagyobb kezű emberrel, ezért alapból egy 55 mm tok átmérőjű órát néztem ki, tehát alapvetően nem túl nagy a választék ebben az árkategóriában. Ráadásul én csak a bőr szíjat viselem el a csuklómon, a fémet felvenni se bírom, annyira irritál.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Órák
« Válasz #146 Dátum: 2017. Július 10. - 12:28:25 »
55 mm-es tokkal? Az már falióra  ;D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #147 Dátum: 2017. Július 10. - 14:24:56 »
Ugyanolyan jó lesz, mint bármelyik másik. Arra viszont készülj, hogy ezeken olcsó préselt bőr szíj van, ami nem tart sokáig. Olyat nézz, aminek sztenderd tokfülei vannak, mert a spéci szíjakért vagyonokat kérnek.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Joey

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 55
Re:Órák
« Válasz #148 Dátum: 2017. Július 10. - 15:18:06 »
Esetleg még ha leírnád az elképzelésed, vagy linkelnéd amit kinéztél, többet is tudnánk segíteni. A méret és a szíj adott, de legyen-e subdial, dátumablak stb.? Külföldi rendelés lehet-e, vagy mindenképpen hazai legyen? Mondjuk egy quartz szerkezetes óra nem rejt nagy veszélyt kintről sem.
Nézd meg a Lorus-okat, ezek a Seiko brandhez tartoznak.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=lorus+watch&rt=nc&LH_BIN=1

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Órák
« Válasz #149 Dátum: 2017. Július 10. - 15:34:54 »
A Boccia-nak titan tokos, titan vagy borszijas orai vannak, (csak ok valamiert titaniumnak hivjak) az nem okoz allergiat. Ekkora meretben nem tudom, 20-30k korul vannak az atlagos modellek.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici