Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 91399 alkalommal)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #195 Dátum: 2017. Szeptember 24. - 22:51:44 »
Éspedig?

Nem lövöm le a poént, de annyit elárulok, hogy bőven nem a Longines ligájában focizik. :) Majd dobok róla ide képet, ha ideért.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Órák
« Válasz #196 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 07:53:40 »
Nyaron majdnem vettem egy 2541.80 ast, de aztan rajottem hogy mki omegazik meg rollerezik. Plusz csak az a meno oras oldalakon aki e kettot birtokolja. Igy kicsit elment a kedvem, igy inkább varok es veszek majd vmi jobbat. V masmilyet.
Mondjuk egy jagert.
Jaeger  :thumbup:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #197 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 12:04:55 »
Qka: hát igen, az az Omega..... :2thumbup:

P3000: nagyon jó az a Seiko is, de nekem már túl nagy és "brutális" diver (ez a Tuna ha jól rémlik).
Igen, az én kezemen nem is mutatott jól, kb mint egy jégkorong, de ő nagyobb darab.

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #198 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 12:07:06 »
Nyaron majdnem vettem egy 2541.80 ast, de aztan rajottem hogy mki omegazik meg rollerezik. Plusz csak az a meno oras oldalakon aki e kettot birtokolja. Igy kicsit elment a kedvem, igy inkább varok es veszek majd vmi jobbat. V masmilyet.
Mondjuk egy jagert.
Jaeger 
Akkor már egy Zenith El Primero is jöhetne.


Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Órák
« Válasz #199 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 12:30:12 »
Nyaron majdnem vettem egy 2541.80 ast, de aztan rajottem hogy mki omegazik meg rollerezik. Plusz csak az a meno oras oldalakon aki e kettot birtokolja. Igy kicsit elment a kedvem, igy inkább varok es veszek majd vmi jobbat. V masmilyet.
Mondjuk egy jagert.
Jaeger 
Akkor már egy Zenith El Primero is jöhetne.


Főleg egy ilyen igazi klasszikus külsővel!
Gillette Tech 1951

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Órák
« Válasz #200 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 21:47:30 »
Szép ez a Zenith is. Pedig milliós órák között is bőven van rusnya, ahogy az olcsóbbak között. Mert ugye nemcsak a márka, minőség, szerkezet stb. számít, hanem a kinézet.

Mi a helyzet az Eco-Drive órákkal, főleg a szerkezetre gondolok. Nem vagyok egy elektromos óra fan, sőt kifejezetten kerültem, és eddig nem is nagyon nézegettem őket, de most rágyógyultam egyre, a Promaster Nighthawk-ra.

A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #201 Dátum: 2017. Szeptember 25. - 23:10:30 »
Az Eco-Drive-okat általában szeretni szokták, a Nighthawk meg azok közt is klasszikus. Szerintem nem nagyon tudsz vele mellélőni (szakmai jellegű érvem persze nincs).

Nemrég nekem is elrabolta a szívem egy Bulova kvarc, pedig istenuccse nem akartam többé pontos órát. :D
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #202 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 07:10:54 »
A tesómnak (:D esküszöm, csak három órája van), hiba nélkül megy a Nighthawk már vagy tíz éve. Azt bánja csak, hogy feketében vette. A csatról kicsit kopik a bevonat, meg ezüstben azért jobban passzol mindenhez.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Órák
« Válasz #203 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 08:13:18 »
Szép ez a Zenith is. Pedig milliós órák között is bőven van rusnya, ahogy az olcsóbbak között. Mert ugye nemcsak a márka, minőség, szerkezet stb. számít, hanem a kinézet.

Mi a helyzet az Eco-Drive órákkal, főleg a szerkezetre gondolok. Nem vagyok egy elektromos óra fan, sőt kifejezetten kerültem, és eddig nem is nagyon nézegettem őket, de most rágyógyultam egyre, a Promaster Nighthawk-ra.
Az Eco-drive durván egy napelemmel kombinált speciális akksi, gyakorlatilag kevés dolog tud benne elromlani. (Persze ha mégis, akkor drága lesz, de hát mi nem az...)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Órák
« Válasz #204 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 18:27:29 »
Tényleg elé jókat olvasok a Citizen ekodrájvokról. Egész korrekt az ára is (50 ezer alatt). Úgyhogy ameddig nem jön össze a keret egy Luminorra, vagy LLD-re ;D ;D ;D, addig ez is megteszi.

Amúgy ha szeretnék egy mechanikus, kézihúzós, egyszerűbb, de megbízható ETA szerkezetes, zafír üveges, legalább 100m WR, masszív, nem kifejezetten bűvár megjelenésű, 43-44 mm-es tokméretű órát, nem is nagyon találnék mást az olasznál (ami tetszik is). 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #205 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 20:43:58 »
Tényleg elé jókat olvasok a Citizen ekodrájvokról. Egész korrekt az ára is (50 ezer alatt). Úgyhogy ameddig nem jön össze a keret egy Luminorra, vagy LLD-re ;D ;D ;D, addig ez is megteszi.

Amúgy ha szeretnék egy mechanikus, kézihúzós, egyszerűbb, de megbízható ETA szerkezetes, zafír üveges, legalább 100m WR, masszív, nem kifejezetten bűvár megjelenésű, 43-44 mm-es tokméretű órát, nem is nagyon találnék mást az olasznál (ami tetszik is).
Nomos órákat nézted? Vannak elég babák. Saját fejlesztésű szerkezeteik vannak, ez lehet előny vagy hátrány is.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Órák
« Válasz #206 Dátum: 2017. Szeptember 26. - 21:20:28 »
De nagyon mas vilag. Nekem kifejezettem semmitmondoak. Tudom, tudom, bauhaus. V neoklasszicista. Ahogy teccik.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Órák
« Válasz #207 Dátum: 2017. Szeptember 27. - 08:41:06 »
De nagyon mas vilag. Nekem kifejezettem semmitmondoak. Tudom, tudom, bauhaus. V neoklasszicista. Ahogy teccik.
Pedig a Submariner design manapság sokkal elcsépeltebb...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Órák
« Válasz #208 Dátum: 2017. Szeptember 27. - 19:05:43 »
Igen, néztem a Nomost és rengeteg mást is. Egyszerűen nem tetszenek, nagyon kevés óra jön be.  És akkor még ott az a faktor is, hogy sokszor a kép és a valóság is más hatást válthat ki.
Függetlenül az ártól, van azért olyan, ami számomra karakteres megjelenésű. Hogy csak egy párat említsek PP Nautilus ;D, a sokszor ismételt Panerai Luminor (érdekes módon az 1950 Luminor, Radiomir már egyáltalán nem), Steinhart Aviation,  dupla koronás órák (LLD és hasonlók), néhány G-Shock...persze ezek között a többség nem is kézihúzós.
Szóval ezek kép alapján szimpik, de élőben lehet csalódás, másik meg ami képre nem tecc, az a valóságban akár gyerebe is lehet. De sajna nem lehet mindegyiket megnézegetni testközelből. Videómegosztókon próbálom ezt pótolni valamelyest.   

A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Órák
« Válasz #209 Dátum: 2017. Szeptember 27. - 20:55:27 »
De nagyon mas vilag. Nekem kifejezettem semmitmondoak. Tudom, tudom, bauhaus. V neoklasszicista. Ahogy teccik.
Pedig a Submariner design manapság sokkal elcsépeltebb...
Valoban. Olyat sem veszek soha. Marine driver izgat, de az fáj is. A rolex homage meg sztem vicc. Hiaba lehet hivatalosan, attol meg az.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici