Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 90967 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Órák
« Válasz #435 Dátum: 2018. November 06. - 07:54:33 »
Bő két millát spórolni sosem rossz döntés, bár a magam részéről nem ápolok komoly barátságot a homage órákkal.

Bincs baj a replikakkal, azon kívül, hogy gagyi és replika.

Nekem is van Omega Seamester replikám, súlyra pofara egyezik.

Öltönynél használom, akkor telóról lesem a pontos időt. Az mondjuk, nem az erősége, finoman szólva.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Órák
« Válasz #436 Dátum: 2018. November 06. - 08:08:46 »
Uhh. Mondjuk megtiszteltetes homage oranak hivni. Nem tudom az pontosan mit fejez ki, de van benne valami nagyob tisztelet. Az ebben nincs. :) Replikakrol olvastam, az en fejemben is valami komolyabb dolog, mint amikor egy tribute banda kifejezetten jol jatssza el az eredeti szamot. Ez inkabb olyan, mintha egy gimis banda Pink Floyd-ot jatszana a buliban, mert ismeri azt a harom akkordot, es majdnem megvan a szoveg is.


De kinezetre baromira tetszik, es mar van masik 4000 forintos oram, ami szinten tetszik es pontos. Annyira nem erdekelnek az orak, hogy annyi penzt adjak ertuk, amennyibe azok kerulnek, amik tetszenek is.
Viszont ugy latom, hogy egesz jol sikerult pofatlan koppintasrol van szo, es pontosnak is tunik. Mivel az egyetlen funkcioja az, hogy mutassa az idot, azt alapvetoen elvarom tole, hogy pontos legyen.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Órák
« Válasz #437 Dátum: 2018. November 06. - 08:38:30 »
Nekem van egy kedves barátom, akinek a replikák a hobbija. Borzasztó örömmel veszi meg ugyanannak a típusnak a negyedik fajta replikáját is, és élvezettel magyarázza, hogy abba jobb, ebbe rosszabb szerkezetet raktak, a felület kialakítás egészen OK de aki már látott eredetit az egyből kiszúrja, míg a harmadiknál az OK csak a mechanika gagyi, a negyediknél az jól sikerült csak a szíjról lekopik a bevonat az éleknél pár használat után, aztán mind a négyet egymás mellé rakja, etc, etc. Szerintem nem rosszabb, mint a bélyeggyűjtés vagy a terepasztal-építés :)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Órák
« Válasz #438 Dátum: 2018. November 06. - 10:20:14 »
Azért azt rögzítsük, hogy a ún. "replikák" - valójában egyszerű hamisítványok - forgalmazása egyszerű bűncselekmény. Ez nem vélemény, hanem tény. Ha nincs meg hozzá a fedezet, lehet venni Steinhartot, és társait, amik valóban homage darabok, egyértelműen látszik milyen legendás modellek ihlették őket, de mégsem fénymásolóval készültek. Bocsánat a sarkosságért. Azt meg el kell fogadni, hogy 3-4e Ft-ért legfeljebb órának látszó tárgyat lehet kapni, érdemi darabot, különösen olyat, ami éveken, de inkább évtizedeken keresztül társunk lehet, még használtan sem...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Órák
« Válasz #439 Dátum: 2018. November 06. - 12:39:06 »
hatalmas +1
... a nyúlon túl?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Órák
« Válasz #440 Dátum: 2018. November 06. - 12:48:50 »
Én teljesen el tudom fogadni azt is ha valaki lenézi a replikákat, egyetértek vele, speciel én se replikát, se eredetit nem vennék drága órákból.

Csak azt nem értem teljesen amikor vki az utóbbiak minőségét és tartósságát hangsúlyozza. Lehet, hogy kialakításban igen, de mint időmérő szerkezet (szimplán praktikus oldalról) ez nem állja meg a helyét. A mechanikus órákat egy sima kvarcóra veri pontosságban és karbantartási igényben. Ennek egyszerű technológiai oka van.

Az "évtizedekre társad lesz" és az "unokáidra hagyod" egy marketingeszköz, amivel az igen magas árú luxustárgyakat el tudják adni. Ezzel sincs semmi gond, csak lássuk annak, ami.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Órák
« Válasz #441 Dátum: 2018. November 06. - 13:05:16 »
Bocs, nem akartam ellopni a showt Narakh valoban szep Seiko-ja elol, plane felhaborodast kelteni.
Az Ecserin lattam egy csodaszep Seiko 5-ot, kekes rovatkolt szamlappal, na mostmar olyat is szeretnek.


(Ha kimegyek ebben a koppintott kokorszaki masolatban az utcara, akkor vegulis buncselekmenyt kovetek el, vagy csak a jo izles ellen vetek?:) )
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Órák
« Válasz #442 Dátum: 2018. November 06. - 13:43:55 »
A puszta birtoklás nem valósítja meg a bűncselekményt, ha jól gondolom.

A jó ízlés... hát, az súlyosabb sérelmeket szenved el fővárosunk utcáin nap mint nap, szóval nem oszt, nem szoroz :-)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Órák
« Válasz #443 Dátum: 2018. November 06. - 13:54:11 »
@szekelya: eladni bcs, hordani nem.

@kezdőmókus: a csuklómon lévő '60as évekbeli Zenith Sporto-t biztos tovább fogom tudni adni... Gondoljunk csak egy kicsit az eldobható borotvák és pl. egy Wade&Butcher közötti különbségre. Távolról sem csak marketingeszköz, hanem a mechanikus óra a világ talán legcsodálatosabb és legpontosabb mechanikus alkotása.  Megfelelő minőségben tökéletesen szervizelhető, életben tartható. Érdemes elolvasni, hogy egy-egy régi darab életre keltése során hogyan lehet órásműhelyi felszereléssel (kézi hajtású eszterga, fúró, stb.) a szükséges hiányzó alkatrészeket elkészíteni, pótolni, rendbe hozni. Természetesen ehhez a szerkezet műanyagmentessége előfeltétel. Persze nem vitatom, hogy egy egyszerű kvarcóra pontosabb, de az külön kaszt, amelyen belül is rengeteg minőségi szint létezik. Az egypálcás, javíthatatlan, egyutas kínai vacaktól, a kövekkel szerelt, acélhidas, thermokompenzált csúcsdarabokig.

Egy szép kvarcszerkezet - ilyen is van ám!

"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Órák
« Válasz #444 Dátum: 2018. November 06. - 14:00:12 »
A jó ízlés... hát, az súlyosabb sérelmeket szenved el fővárosunk utcáin nap mint nap, szóval nem oszt, nem szoroz :-)
Asszem csak vicceltem am, nem vitatom, hogy gagyi, de nekem nagyon tetszik, buszken hordom, es mivel eleg szep darabot koppintottak, sok rosszat lehet rola mondani, csak azt nem, hogy izlestelen.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #445 Dátum: 2018. November 06. - 14:12:25 »
Micsoda lavinát indítottam.

Volt dolga amúgy bárkinek Strapcode-os fémszíjjal?
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Órák
« Válasz #446 Dátum: 2018. November 06. - 14:45:42 »
Távolról sem csak marketingeszköz, hanem a mechanikus óra a világ talán legcsodálatosabb és legpontosabb mechanikus alkotása.  Megfelelő minőségben tökéletesen szervizelhető, életben tartható. Érdemes elolvasni, hogy egy-egy régi darab életre keltése során hogyan lehet órásműhelyi felszereléssel (kézi hajtású eszterga, fúró, stb.) a szükséges hiányzó alkatrészeket elkészíteni, pótolni, rendbe hozni. Természetesen ehhez a szerkezet műanyagmentessége előfeltétel.

Abszolút nem vitatom, hogy ezek csodálatos dolgok, és hogy egy szakember segítségével ezeket évtizedekig kiválóan lehet működtetni.

Az állításom annyi, hogy nem érdemes már az egyszerűbb, de viszonylag normális (pl valami alap Casio 10e forintért) órákkal összehasonlítva sem keresni ezekben sem a pontosságot, sem a tartósságot, sem a praktikumot (a szépséget persze igen, de az szubjektív). Van a családban ilyesmi, tudom hogy mekkora a rendszeres karbantartásigénye, nem viheted akárhová, és akinek a kezébe mered adni az sem olcsón dolgozik (mert eszköz- és tudásigényes).

Nekem tökéletesen OK, hogy van aki ilyet akar hordani. Valahol megértem. A marketing ott jön be, hogy a gyártók adnak készen ehhez egy sztorit, amivel az egyszeri vásárló ezt a döntést racionalizálni tudja, ha esetleg "hideg fejjel" (pusztán fenti szempontok alapján) nem venne ilyesmit. Ezeket a sztorikat az érintettek mindig továbbmondják. Ez is tökéletesen OK, a világ így működik, nincs ezzel semmi baj, sok terméknél kapsz hozzá életérzést meg történetet.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Órák
« Válasz #447 Dátum: 2018. November 06. - 15:36:38 »
Érdemes olvasni: http://www.mvltrade.hu/SpindliDay.htm Igaz, nem karóra, de azért itt nem a gyártó által kitalált és eladott sztoriról van szó. Illetve sajnos nem élhetem meg, hogy ez a fajta tartósság szóba jön-e (az egyébként valóban megbízható és racionális) alap Casio-nál. A linkelt oldalon még több fantasztikusan részletes és alapos cikk is található, többek között egy korai kvarc Omegáról is.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Órák
« Válasz #448 Dátum: 2018. November 06. - 16:09:50 »
sajnos nem élhetem meg, hogy ez a fajta tartósság szóba jön-e (az egyébként valóban megbízható és racionális) alap Casio-nál

Mint gondolom te is tudod, biztosan nem: itt az óra alkatrészeinek újragyártásáról van szó, ami egy alapkategóriás műanyag kvarcóránál annyira gazdaságilag irracionális, hogy szó nincs rá. Megjegyzem, hogy szerintem ha modern mechanikus karóráknál kellene újragyártani valamit egyedileg (ami nagyon ritka, mert nagy márkáknál tudommal van készleten, beszerezhető vagy helyettesíthető egy csomó alkatrész, de tekintsük gondolatkísérletnek), arra is sokan azt mondanák hogy passz, mert az ott szokásos minőség és toleranciák szintén nagyon drágák.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Órák
« Válasz #449 Dátum: 2018. November 06. - 16:26:27 »
Tengelypótlás a mai  óráknál sem elképzelhetetlen, de valóban nem ez a fő csapásirány. Ettől függetlenül egy rendes mechanikus óránál a szervizelhetőség az alapkiindulás, és a tervezett élettartam sem épp rövid.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici