Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 90947 alkalommal)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Órák
« Válasz #450 Dátum: 2018. November 06. - 20:25:05 »
Tengelypótlás a mai  óráknál sem elképzelhetetlen, de valóban nem ez a fő csapásirány. Ettől függetlenül egy rendes mechanikus óránál a szervizelhetőség az alapkiindulás, és a tervezett élettartam sem épp rövid.
Modern (háború utáni) mechanikus karórákban rengeteg olyan alkatrész van, amiket specializált cégek szállítanak be a legnagyobb gyártóknak is. Mint ma mondjuk a chipeket a telókba. Praktikusan ezek nem legyárthatók, pl. senki nem fog neked egy gátkereket legyártani.
Viszont ha nem teszik tönkre, 1-200 év belefér, normál szervízzel. És nem megy tönkre állásában, elvileg 200 év után előveszik, és menni fog. A kvarc nem fog, mert nem lesz, ami hajtsa. Esetleg a kondik már ki is száradtak, az érintkezők oxidálódtak, a léptetőmotor beállt, a nyomtatott áramkör meg elvált a nyáktól és megszakadt.
Pont ezért viccesek azok a gagyi "replikák", amiknél az anyagminőség miatt sokszor maqától megáll, a tűrések nem léte miatt az egyébként elmés műszaki konstrukció nem húz, és ha ráhúzod a csavart a hídra, elnyírja magát. De nem is baj, mert a tok két hét viselés után olyan, mintha 50 évet töltött volna az alkoholista Józsi bácsin, aki mindig a kezére hány. Igaz, ezek új korukban is olyanok, mint a vásári kétpálcás, egy méterről látszik az anyagokon, hogy nem az, aminek tűnik.... Mint a kínai borotvák olcsóbbik verziói...
(Aztán vannak egészen jó utánzatok, főleg külsőleg, a modern CNC eszközökkel korábban soha nem látott minőségű acéláru készíthető relatív olcsón, már olcsók a jó minőségű, akár zafír üvegek is... igaz, ezek nem 4e -ben fognak megállni. Csak az óveg, esetleg, magában... :) ).
Gazdaságilag a kínai pólón, BIC eldobhatóson, tej-kenyér-párizsin, 2500-as alap feltöltőkártyás telefonon és buszbérleten kívül kevés racionálisan indokolható dolog van. Vagy nem? ....  :naughty:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Órák
« Válasz #451 Dátum: 2018. November 07. - 09:00:16 »
Bő két millát spórolni sosem rossz döntés, bár a magam részéről nem ápolok komoly barátságot a homage órákkal.

Bincs baj a replikakkal, azon kívül, hogy gagyi és replika.

Nekem is van Omega Seamester replikám, súlyra pofara egyezik.

Öltönynél használom, akkor telóról lesem a pontos időt. Az mondjuk, nem az erősége, finoman szólva.

Öltönyhöz pont nem illik.  :peace:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Órák
« Válasz #452 Dátum: 2018. November 07. - 09:32:55 »
Megnéztem az Omega Seamaster kínálatot, és felmerült egy kérdésem: miért gyártanak a nagy óramárkák 600m meg 1200m-ig jó búvárórát, amikor palackkal max 50m-re tudsz lemenni (de ez is inkább elméleti lehetőség)?

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2020
Re:Órák
« Válasz #453 Dátum: 2018. November 07. - 10:10:11 »
Megnéztem az Omega Seamaster kínálatot, és felmerült egy kérdésem: miért gyártanak a nagy óramárkák 600m meg 1200m-ig jó búvárórát, amikor palackkal max 50m-re tudsz lemenni (de ez is inkább elméleti lehetőség)?
Miért árulnak 72 órán át védő dezodorokat? Addig nem fürdesz? Ez is elméleti lehetőség...  :crazy:
(szerintem)

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Órák
« Válasz #454 Dátum: 2018. November 07. - 10:36:33 »
Tengeralattjárón is használható. :D
HP

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Órák
« Válasz #455 Dátum: 2018. November 07. - 11:10:17 »
Az én megfejtésem az, hogy így lehet drágábban eladni embereknek, akik életükben nem merültek és nem is fognak, de úgy akarnak tenni mintha igen :P

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Órák
« Válasz #456 Dátum: 2018. November 07. - 12:06:28 »
Most nem tom fejből van-e tengerszintnél alacsonyabban fekvő tavunk, de lehet hogy már a hollandoknak készítették.
HP

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Órák
« Válasz #457 Dátum: 2018. November 07. - 15:45:18 »
Bő két millát spórolni sosem rossz döntés, bár a magam részéről nem ápolok komoly barátságot a homage órákkal.

Bincs baj a replikakkal, azon kívül, hogy gagyi és replika.

Nekem is van Omega Seamester replikám, súlyra pofara egyezik.

Öltönynél használom, akkor telóról lesem a pontos időt. Az mondjuk, nem az erősége, finoman szólva.

Öltönyhöz pont nem illik.  :peace:

Nekem tetszik, de csak ahoz, mindennapokban casio elektromost hordok
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Órák
« Válasz #458 Dátum: 2018. November 08. - 20:26:16 »
Megnéztem az Omega Seamaster kínálatot, és felmerült egy kérdésem: miért gyártanak a nagy óramárkák 600m meg 1200m-ig jó búvárórát, amikor palackkal max 50m-re tudsz lemenni (de ez is inkább elméleti lehetőség)?
1. marketing
2. a kezed mozog a víz alatt, így a vízoszlop nyomása + a torlónyomás is hat a tömítésekre
3. városi terepjárók, meg 4 pengés borotvák is vannak....
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Órák
« Válasz #459 Dátum: 2018. November 08. - 20:29:46 »
és megapixel-háború. A legtöbb tárgynak csak egyetlen tulajdonságára képesek figyelni a népek.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Órák
« Válasz #460 Dátum: 2018. November 09. - 07:25:52 »
2. a kezed mozog a víz alatt, így a vízoszlop nyomása + a torlónyomás is hat a tömítésekre

A torlónyomásnak tudtommal már az össznyomást hívják, amire te gondolsz az a dinamikus nyomás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Torl%C3%B3nyom%C3%A1s. Gyakorlatban ez néhány kPa, és független a statikus nyomástól, szóval adott mélység alatt elhanyagolható részét teszi ki az össznyomásnak.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Órák
« Válasz #461 Dátum: 2018. November 10. - 09:37:20 »
Bő két millát spórolni sosem rossz döntés, bár a magam részéről nem ápolok komoly barátságot a homage órákkal.

Homage és Replika órák között baromi nagy lehet a különbség. A replika nekem sem szimpatikus, de azért van a piacon 1-2 homage óra, ami magas műszaki tartalommal bír.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Órák
« Válasz #462 Dátum: 2018. November 10. - 10:11:48 »
Pölö?

... de azért van a piacon 1-2 homage óra, ami magas műszaki tartalommal bír.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Órák
« Válasz #463 Dátum: 2018. November 10. - 11:04:50 »
Pölö?

... de azért van a piacon 1-2 homage óra, ami magas műszaki tartalommal bír.

Főleg a Submariner stílusjegyeit szokták átvenni a homage óragyártók. Szerintem a Steinhart magas minőséget képvisel. Persze nyílván nem lehet a benne lévő ETA szerkezetet összehasonlítani a Rolex saját fejlesztésével, ettől függetlenül az a 2824-2 szerkezet nem olyan rossz.
Bizonyos körökben pl. a Seiko és Orient néhány modelljét is homage kategóriába sorolják, mert a Rolex, Omega stílusjegyeit használták fel óráikban. Persze ezen lehet vitatkozni, hogy mennyire igaz.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Órák
« Válasz #464 Dátum: 2018. November 28. - 01:20:29 »
Micsoda lavinát indítottam.

Volt dolga amúgy bárkinek Strapcode-os fémszíjjal?

Korrekt termekek, nekem egy super oyster es egy angus jubilee van toluk.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici