Szerző Téma: Zenith  (Megtekintve 11741 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Zenith
« Dátum: 2017. Április 25. - 22:11:08 »
Ide jöhetnek, eme nagymultú cégről a tapasztalatok.
(  nem az óragyárra gondoltam ).
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Zenith
« Válasz #1 Dátum: 2017. Április 26. - 09:29:22 »
Vettem egyet. Koszos volt és büdös. A tőled kapott olcsó ebay-es ló pamacs gyakorlatilag szagtalan volt.
Próbáltam fertőtleníteni ebben-abban, végül a Sanytol antibacis mosópor jött be. Az kivesz mindent, még a színét is :-) Most több a barna, mint a fekete.
Most fasza. A 27mm-es kötegátmérő már jó ebből a szőrből.
A silvertip kötegemhez áll legközelebb. Ehhez hasonlítva ez egy kicsit lágyabb, vékonyabb szálú. Amúgy lovon hol van ilyen szőr? Nem kutya ez? :-) Nem annyira habrobbantó, mint a silvertip, de majdnem. Nem annyira puha végű, de majdnem. A lágyabb szőrök miatt még is más. Tök jó arcon.
A nyél is fasza. Asszem 7x3,5cm. Szóval van rajta fogás és nem kell könyékig túrni a tálkában (a Crown King nyelet még mindig nem sikert überelni). A köteg magassága 5,5cm csak, hogy érezzük az arányokat.
Kép újonnan:



fertőtlenítés és pár nap használat után:



Összességében. 10/9
A gyártónak meg egy koszos lóf.sz a seggébe!...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Zenith
« Válasz #2 Dátum: 2017. Április 26. - 11:47:29 »
Gondolom sörényből vagy farokból lehet, inkább előbbiből, mert az finomabb, a farokból vonós hangszerek vonóját is csinálják például. Az olaszoknál nagy divat a lóhús fogyasztása, a legnagyobb felvevő piac egész Európában. Természetesen tőlünk is rengeteg lovat visznek oda vágóhídra. Bár szeretem az állatokat, a lovaknak kifejezetten rajongója vagyok, korábban lótulajdonos és tenyésztő is voltam és ma is részei az életemnek, de nincs kifogásom az ellen, hogy levágják, megegyék őket, persze ha közben az állatokat normális körülmények között tartják, szállítják. Az szerintem külön pozitívum, ha egy állatnak minden porcikája hasznosításra kerül, pl. bőr, csont, szőr, stb., mint ebben az esetben a borotva pamacsban...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Zenith
« Válasz #3 Dátum: 2017. Április 26. - 11:58:52 »
S a szőréért nem is ölik le őket.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Zenith
« Válasz #4 Dátum: 2017. Április 26. - 12:26:56 »
Ez így igaz. Nem tudom mekkora lehet a gyár kapacitása, elképzelhető, hogy csak ilyen célból tartanak lovakat, de inkább a vágóhidas módszert tartom elképzelhetőnek. A gyakorlatban a folyamatosan sportcélra használt lovak sörényét és farkát vágják, de ott nem is hagyják hosszúra megnőni, azoknál én nem hallottam ilyen célú hasznosításáról a levágott szőrnek, persze ettől még simán lehet hogy létezik. A ménesben tartott tenyészállatoknál pedig én úgy tartom, hogy évente egyszer (tavasszal) elég ilyen beavatkozást végezni, akkor is csak lájtosan, főleg a mi éghajlatunkon. A sörény télen fűt és a farokkal együtt nyáron véd a rovarok ellen. Viszont sajnos kerültem olyan helyzetbe, hogy az üllői Nagyállat Klinikán rá kellett bólintanom egy lovam elaltatására, ott megkérdezték egyből, hogy igényt tartok-e a sörényre/farokra, állítólag van aki el szokta kérni. Gondolom ha nem kell a tulajnak, akkor a hamvasztás előtt ezeket levágják és van aki felvásárolja. Pamacson kívül pl. príma keféket is gyártanak lószőrből. Egyébként úgy hallottam, hogy itthon a veresegyházi Medvefarmra is szállítanak elpusztult lovakat, ami ellen szintén nincs kifogásom, jobb mintha dögkútba kerülnének, vagy elhamvasztanák őket.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Zenith
« Válasz #5 Dátum: 2017. Április 26. - 12:32:06 »
 :+1:

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Zenith
« Válasz #6 Dátum: 2017. Április 26. - 12:53:08 »

A silvertip kötegemhez áll legközelebb. Ehhez hasonlítva ez egy kicsit lágyabb, vékonyabb szálú. Amúgy lovon hol van ilyen szőr? Nem kutya ez? :-) Nem annyira habrobbantó, mint a silvertip, de majdnem. Nem annyira puha végű, de majdnem. A lágyabb szőrök miatt még is más. Tök jó arcon.

Érdekes. Én eddig olyan véleményeket hallottam / olvastam ezekről  a lópamacsokról (nagyrészt vie-longokról) amelyekben arról panaszkodtak h ezek eléggé szúrósak.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Zenith
« Válasz #7 Dátum: 2017. Április 26. - 13:02:10 »
Az en vie-long barber style lovam teljesen sorte elmeny, csak gubancolodik a kozepe. B&B-n topikok szolnak arrol, hogy hogy elozd meg a kocolodast. Elvileg lopamaccsal enm szabad korozni, csak festo mozdulattal szabad kenni, nem szabad erosen nyomni sem habkepzes kozben sem arcon. De egeszen olyan velemeny is van, hogy gubancolodas ellen a legjobb, ha nem hasznalunk lopamacsot.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Zenith
« Válasz #8 Dátum: 2017. Április 26. - 13:04:52 »

A silvertip kötegemhez áll legközelebb. Ehhez hasonlítva ez egy kicsit lágyabb, vékonyabb szálú. Amúgy lovon hol van ilyen szőr? Nem kutya ez? :-) Nem annyira habrobbantó, mint a silvertip, de majdnem. Nem annyira puha végű, de majdnem. A lágyabb szőrök miatt még is más. Tök jó arcon.

Érdekes. Én eddig olyan véleményeket hallottam / olvastam ezekről  a lópamacsokról (nagyrészt vie-longokról) amelyekben arról panaszkodtak h ezek eléggé szúrósak.

Enyém noname török, s a legjobb pamacsom!

Azóta is hálás vagyok érte Bowának!

Off-off!

On:

Tegnap hozzám került egy Zenith szintetikus. Azért vettem, mert nem akartam megint új pamacsot venni, de nem volt az a szappan mint rendeltem, aztán az se volt mit kinéztem, aztán azok a pamacsok se amiket néztem, végűl ez lett.

Vastak 26mm kötege, elég gerinces, s tömött habot gyárt.

A balea lágy, s az omega hi-brush is puhább nála, pedig az utóbbi már nekem is elég gerinces.


Érdekes, még szokom, lehet eladom, lehet megtartom.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Zenith
« Válasz #9 Dátum: 2017. Április 26. - 13:12:34 »
A puha végűt nem a hegyére értem. A hegyét mondhatjuk szúrósabbnak egy fokkal, de ez még mindig nem szúrós egyáltalán! Legalább is engem nem szúr. Arra gondoltam inkább, hogy hajlékonyabb. Ahogy egy finest pamacsban érzed, hogy a vége hajlékonyabb, beljebb gerincesebb. Itt viszont egyenletesen hajlékony.
Vékony szálak ezek, tök másképp viselkednek, mint más pamacsok. Például amikor végeztem, kirázom a vizet és a tenyeremen is végighúzom a pamacsokat, hogy szétnyíljanak a szálak. Ennél nem igazán akarnak szétnyílni.
Volt régen vintage lószőr pamatyom. Azon bitang gerinces köteg volt. Ezekkel össze se lehet hasonlítani.

Ilyen gubancolódást még nem tapasztaltam. Én tekerem, tunkolom, nem szarozok :-)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Zenith
« Válasz #10 Dátum: 2017. Április 28. - 10:32:12 »
Nálam egy ilyen landolt: Zenith B03-A26
Tegnap végre ki is próbáltam. Elég hosszú áztatást kapott, úgyhogy űberpuha lett. (már-már túl puha is)
Nekem leginkább a SOC malachoz hasonlít, de annál egy hangyányit gerincesebb, valószínűleg a vastagabb köteg tehet róla, amúgy vékony szálú a drága.
Az alu nyél nagyon vagány! A többit meglátjuk, egyelőre szomorú nem vagyok.

Ja, és tökéletesen passzol a Rotitól vett állvány hozzá.  :hurra:


Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Zenith
« Válasz #11 Dátum: 2017. Április 28. - 15:52:20 »
 :kepet: cimbi!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Zenith
« Válasz #12 Dátum: 2017. Április 28. - 20:18:01 »
Csak ilyen van most

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Zenith
« Válasz #13 Dátum: 2017. Április 29. - 15:24:45 »
 :thanks:
Tisztára Omegás, Prorasós   :fejtor:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Zenith
« Válasz #14 Dátum: 2017. Április 29. - 16:29:45 »
Csak epp nem muanyag kromozva, hanem alu...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici