Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 187799 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #480 Dátum: 2014. Július 11. - 22:23:20 »

Nem lehet szétszedni. Illetve nem lehet utána összerakni.

Biztos nem lehet? Anno mintha lattam volna egy videot egy fatboy szetszedeserol.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #481 Dátum: 2014. Július 11. - 22:26:59 »
Fatboy-t és Slim Adjustable - t lehet. Super Adjustable végén a tengely elütötték, hogy ne legyen szerelhető. Salmo próbálta emlékeim szerint.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #482 Dátum: 2014. Július 11. - 22:44:58 »
Tetején a szegecset megbontani?

Persze minek is, hülyeség.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető mutantattila

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #483 Dátum: 2014. Július 11. - 22:49:31 »
Köszönöm mindenkinek a választ. Van némi gyakorlatom az öreg mechanikai eszközök roncsolásmentes szét és összeszerelésében, mert hobbista órás vagyok. Folyamatosan újítok fel öreg órákat. Ahogy ismerem magam meg fogom próbálni. Majd beszámolok az eredményről.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #484 Dátum: 2014. Július 11. - 23:37:25 »
...de ott bontható kötéseket alkalmaznak.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #485 Dátum: 2014. Július 11. - 23:38:27 »
...de ott bontható kötéseket alkalmaznak.

Meg amikor nem.

Sok óratest anyagában szegecselt.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #486 Dátum: 2014. Július 12. - 07:21:47 »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #487 Dátum: 2014. Július 12. - 09:26:29 »
...de ott bontható kötéseket alkalmaznak.

Meg amikor nem.

Sok óratest anyagában szegecselt.
Mondjuk azokat nem is érdemes... ;)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető mutantattila

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #488 Dátum: 2014. Július 14. - 19:26:18 »
Végül szétszedtem, mert nem volt más választásom. A képen látszik, hogy milyen állapotban volt. Ezt nem pótoltam volna be összerakott állapotban. Kíváncsi lennék, hogy milyen vegyi anyaggal került kapcsolatba, ami az alumíniumot így szétcseszte. A szétszedésről pár gondolat. Valóban roncsolás nélkül oldhatatlan kötéssel van összerakva, de az egész el van rejtve egy kupakkal az alján. A kupak eltávolítása után lefúrtam a végéről az ellapított részt és simán szétjött. Lehet takarítani, krómozni, festeni és összerakni. Az összerakás úgy fog történni, hogy a végén a lefúrt rész helyére cseppenteni fogok egy kis epoxigyanta alapú fémragasztót. Ez több mint elég a következő száz évre. Az egészből semmi nem fog látszani, hiszen a kis kupak a végén eltakarja.
 

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #489 Dátum: 2014. Július 14. - 20:34:59 »
Végül szétszedtem, mert nem volt más választásom. A képen látszik, hogy milyen állapotban volt. Ezt nem pótoltam volna be összerakott állapotban. Kíváncsi lennék, hogy milyen vegyi anyaggal került kapcsolatba, ami az alumíniumot így szétcseszte. A szétszedésről pár gondolat. Valóban roncsolás nélkül oldhatatlan kötéssel van összerakva, de az egész el van rejtve egy kupakkal az alján. A kupak eltávolítása után lefúrtam a végéről az ellapított részt és simán szétjött. Lehet takarítani, krómozni, festeni és összerakni. Az összerakás úgy fog történni, hogy a végén a lefúrt rész helyére cseppenteni fogok egy kis epoxigyanta alapú fémragasztót. Ez több mint elég a következő száz évre. Az egészből semmi nem fog látszani, hiszen a kis kupak a végén eltakarja.

Ezt mivel pótolod ki? Szintén epoxy?
Gillette Tech 1951

Nem elérhető mutantattila

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #490 Dátum: 2014. Július 14. - 20:48:50 »
Végül szétszedtem, mert nem volt más választásom. A képen látszik, hogy milyen állapotban volt. Ezt nem pótoltam volna be összerakott állapotban. Kíváncsi lennék, hogy milyen vegyi anyaggal került kapcsolatba, ami az alumíniumot így szétcseszte. A szétszedésről pár gondolat. Valóban roncsolás nélkül oldhatatlan kötéssel van összerakva, de az egész el van rejtve egy kupakkal az alján. A kupak eltávolítása után lefúrtam a végéről az ellapított részt és simán szétjött. Lehet takarítani, krómozni, festeni és összerakni. Az összerakás úgy fog történni, hogy a végén a lefúrt rész helyére cseppenteni fogok egy kis epoxigyanta alapú fémragasztót. Ez több mint elég a következő száz évre. Az egészből semmi nem fog látszani, hiszen a kis kupak a végén eltakarja.

Ezt mivel pótolod ki? Szintén epoxy?
Igen. Csinálok egy öntőformát az ép részből. Beleteszem a hiányos részt és kipótolom. Festés után nagyítóval sem lehet észrevenni.

Nem elérhető mutantattila

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #491 Dátum: 2014. Július 14. - 21:29:53 »
Csak érdekességképpen... Gyorsan szétszedtem egy hosszú szárú verziót is, ha már így belejöttem. :) Arra lettem volna kíváncsi, hogy lehet-e a hosszúból rövidet csinálni? Sajnos nem. (Illetve mindent lehet csak mennyi energiabefektetéssel.) Gyakorlatilag teljesen azonos alkatrészekből állnak kivéve egyet. A képen látható menetes rész, ami az alsó, rövidebb festett részbe van belepréselve. Ez teljesen más. A két fekete szár rész persze különböző hosszúságú, de azt meg lehetne kurtítani. Ja és a rövidnek van egy rugó az aljában, ami a hosszúból kimaradt.

Nem elérhető CityLife

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 209
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #492 Dátum: 2014. Július 15. - 14:46:20 »
Kíváncsi leszek a végeredményre! :)

Nem elérhető mutantattila

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #493 Dátum: 2014. Július 15. - 18:12:39 »
Kíváncsi leszek a végeredményre! :)
Én is. Azt a belepótolást még soha nem próbáltam, csak egy ötlet. Ha nem sikerül, akkor rövidebbre veszem a "Long hand"hasonló darabját és azzal rakom össze.

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #494 Dátum: 2014. Július 15. - 20:54:52 »
Sziasztok!
Egy gyors kérdés.. Van valamilyen hiper-szuper fémápoló készítmény ami megóvja a fémet a rozsdától? Ősrégi Schick tokról lenne szó. A rozsdát már szépen leszedtem, de le is szeretném kenni valamivel. Előre is köszönöm!
Üdv!
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici