Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 184680 alkalommal)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #765 Dátum: 2016. Január 26. - 00:30:24 »
Tehát ez egy pockted edition ABC dobozban? Mint ahogy írtam. Vagy van olyan teljesen sima pocket doboz aminek az alján nincsenek rajta a szabalmi hivatkozások?

Üdv

Á

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #766 Dátum: 2016. Január 26. - 08:54:27 »
A doboz sem ABC doboz, hanem Pocket Edition.
Az ABC dobozoknak másmilyen a záruk, a Gillette márkajel szalagon kisebb a betü méretük.
Mindig van az aljukon Pocket Edition - szabadalom dátum tábla - King Gillette felirat. De ezek is finomabb és kisebb méretűek mint a nem ABC dobozokon.
A sima Pocket Edition dobozokon évjárat függő, hogy az aljuk ezekkel a feliratokkal ellátott vagy nem.
Fedelük is lehet sima v. ornamentikás. A linkelt Gillette katalógusban ha tovább lapozol találsz erre példát - kosár mintás no.501.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #767 Dátum: 2016. Január 27. - 14:54:48 »
Köszi, kezdem érteni.

Üdv

Á

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #768 Dátum: 2016. Február 09. - 10:14:50 »
Sziasztok,

tegnap érkezett meg ez a jobb sorsa érdemes New improved, a szokásosnál durvább nyél betegséggel.
Tisztítás után fémdróttal sűrűn összehúztam, hogy a törés élei érintkezzenek, felcsiszoltam a belsejét és miután kikentem fluxszal beraktam a törésbe egy méretre vágott forrasztóón darabot.
Páka helyett egy öngyújtóval melegítettem kívülről, hogy egyenletes melegedjen. Miután lehűlt felcsiszoltam a nyél belsejét és a szerelvényeket annyira, hogy még éppen nem lötyögjenek, de véletlenül se repedjen tovább. Végül políroztam.
Nem a legszebb, de újra használható. Élőben nem ilyen feltűnő a javítás.





Üdv

Á

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #769 Dátum: 2016. Február 09. - 10:52:44 »
 :thumbup:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #770 Dátum: 2016. Február 09. - 11:10:09 »
Szép mentés! :2thumbup:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #771 Dátum: 2016. Február 09. - 11:46:38 »
Sziasztok, köszi szépen.

Van egy Gillette tokom ami kisebb fejtörést okoz.
A felső fényes (tükörfényes) réteg hólyagosodik és alatt van egy kicsit mattabb fémréteg. A belső része  polírozás után is matt. Gyanús, hogy nem ezüstözött, hanem nikkelezett, bárkinek tipp, hogy hogyan tudnám kideríteni az igazságot?
Bontatlan állapotban került hozzám, előző házilagos javítás kizárt.







Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #772 Dátum: 2016. Február 09. - 15:34:54 »
Nem tudom, milyen anyagok ezek. Én mondjuk simán belecsiszolnék olyan helyen, ahol takarja majd a bélés. Ettől függetlenül ha "polírozás után is matt", akkor nem volt jó a polírozás. Polírpaszta, szemcseméret, sebesség, szerszám. A variációk száma végtelen. Valamelyikben, vagy többen is hiba van. A karistokból azt tippelném, hogy nem volt elég tiszta a filc, vagy a rongy. Polírozni mindent lehet, talán még a füstölt szalonnát is csak meg kell találni a hozzávaló eszközöket. Néha elszőrözik vele az ember.
Biztos, hogy fém az a felső réteg? Merhogy polírozni mindent lehet... :-) Alatta meg simán lehet valamilyen ezüst. Úgy rémlik, a tükrökön is az volt régen. gy monitoron keresztül annak tűnik.
A zsanérok mivel vannak felrakva, forrasztással?
Áztattad valamiben?

Elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #773 Dátum: 2016. Február 09. - 15:39:04 »
Nem tudom, milyen anyagok ezek. Én mondjuk simán belecsiszolnék olyan helyen, ahol takarja majd a bélés. Ettől függetlenül ha "polírozás után is matt", akkor nem volt jó a polírozás. Polírpaszta, szemcseméret, sebesség, szerszám. A variációk száma végtelen. Valamelyikben, vagy többen is hiba van. A karistokból azt tippelném, hogy nem volt elég tiszta a filc, vagy a rongy. Polírozni mindent lehet, talán még a füstölt szalonnát is csak meg kell találni a hozzávaló eszközöket. Néha elszőrözik vele az ember.
Biztos, hogy fém az a felső réteg? Merhogy polírozni mindent lehet... :-) Alatta meg simán lehet valamilyen ezüst. Úgy rémlik, a tükrökön is az volt régen. gy monitoron keresztül annak tűnik.
A zsanérok mivel vannak felrakva, forrasztással?
Áztattad valamiben?
Ez nem ezüst, az szinte soha nem púposodik fel a hordozóról (annál mindig vékonyabb a bevonat). Szerintem nikkel, kívül krómozva.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #774 Dátum: 2016. Február 09. - 15:40:41 »
A felső réteg púposodik, ha jól értettem a kollégát.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #775 Dátum: 2016. Február 09. - 15:56:45 »
Sziasztok,

gyári a bevonat, így a krómot kizárnám jelen tudásom alapján, lakk sincs rajta (a bélés ragasztásához használt sellakot leszámítva, de az elporladt).
Éppen a második adag krómtisztító van rajta, ha az sem segít, jön a durva fémtisztító. Ami érdekes, hogy a belső felület (ami elméletileg majd száz éve nem érintkezett direkt levegővel és fénnyel) kezd kifényesedni a polírozástól és mondhatni tökéletes.
Helyenként megcsiszoltam 1500-as vizes papírral és úgy tűnik kívül a hólyagok alatt mikroméretű lyukak vannak a rézben. Lehet, hogy a réz kezdett el rohadni és azért dobja le az ezüstöt.
Ez elég nagy szívás, mert ki kell tisztítani mindent, mielőtt újra ezüstözhetném.
Van még egy olyan verzió, hogy az ezüst bevonatot nikkelezték, de az értelmetlennek tűnik pillanatnyilag.

Üdv

Á

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #776 Dátum: 2016. Február 09. - 18:42:15 »
Sajnos a réz oxidálódott (lyukacsos lett) ezért hólyagosodott fel a bevonat. Most csiszolás nullára, polírozás.

Üdv

Á

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #777 Dátum: 2016. Május 12. - 12:13:33 »
csak kérdezem.

nekem bolond gondolatom csak, hogy minden pengecsere után, a menetre olajat cseppentek?

ti is, vagy én vagyok ilyen túlaggódó?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #778 Dátum: 2016. Május 12. - 12:19:14 »
csak kérdezem.

nekem bolond gondolatom csak, hogy minden pengecsere után, a menetre olajat cseppentek?

ti is, vagy én vagyok ilyen túlaggódó?
Sztem igen. Az acél nem rozsdál. De baja biztos nem lesz.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #779 Dátum: 2016. Május 12. - 12:31:02 »
csak kérdezem.

nekem bolond gondolatom csak, hogy minden pengecsere után, a menetre olajat cseppentek?

ti is, vagy én vagyok ilyen túlaggódó?
Sztem igen. Az acél nem rozsdál. De baja biztos nem lesz.

Acél? Hát, jó annak akinek acél borotvája van  :crazy: (Amúgy a szénacél rozsdál  :crazy: )
Persze a réz se rozsdál, meg az egyéb ötvözetek se. Szerintem sincs is annyira igénybe véve a menet, hogy nagyon kopjon.
Persze az olajjal még inkább csökkented ennek a valószínűségét. Viszont az esély megvan rá, hogy a borotva fején marad egy kevés, ami végül az arcodon landolhat borotválkozás közben.
Szerintem.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici