Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 167457 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Dátum: 2009. November 13. - 12:54:56 »
...

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 14. - 12:36:21 »
Vajon mennyire fontos megolajozni a Merkur Futurt? S ha igen, mivel? Szerszámolajjal? Azt hol kapok? Kevés szerszámolajboltot ismerek :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 14. - 13:58:41 »
Gyakran semmilyen borotvát nem kell olajozni. Én a múltkor megtettem egy párral, de ezek régi, használt (ki tudja, hány évig állt), általam tisztított borotvák voltak, némelyik nyekergett... A Futurodat olyan rég biztos nem vetted, hogy már olajozásra szorulna...
Akkor kell egy pár csepp olaj, ha érzed, hogy nem működik elég finoman, olajozottan  :D, illetve mondjuk nyekereg.
Erre egy bármelyik brnigaboltban, vagy teszkósanban a bringaosztályon is kapható kis műszerolaj tökéletes – nem kell szerszámolajboltot keresned! ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #3 Dátum: 2009. November 14. - 16:29:13 »
Hm. A Futur mechnikaja tapasztalatom szerint erdekes joszag. Az alsobb fokozatokban hajlamos kicsit szorulni, mig felfele konnyebben forog a mutatvany. Ez abbol a szempontbol nem tul elonyos, hogy epelmeju ember altalaban az alsobb fokozatokon hasznalja a Futurt. A problema az, hogy a Futur mechanikajakhoz nem nagyon lehet hozzaferni, illetve a bejuttatni kivant olaj nagyobb mennyisege a borotva kulso reszere kerul, mig csak nagyon keves jut belole celba. Marpedig az olaj sem a fejen sem a fogo reszen nem tul szerencses. En 2-3 alkalommal olajoztam Futurt, amikor ugy ereztem tenyleg szorul. Nagyon nagy tisztasagu, szintelen, szagtalan, suru olajat hasznaltam, sajnos nem tudom a nevet, egy vegyesz barattol kaptam. Massal nem nagyon probalkoznek, mert ha nem eleg tiszta az olaj, akkor a bekerulo piszok szepen megeszi a mechanikat idovel- legalabbis en igy gondolom. Egy fultisztitora csepegtettem az olajbol, majd elobb a fej nyilasanal felulrol csepegtettem bele, majd a fogantyunal, ahol mozog a szerkezet. Jol atmozgattam es alaposan atmostam az egeszet, hogy eltavolitsam az olajat a borotva kulso feluleterol. Nagyjabol ennyi, de nem vagyok benne biztos, hogy ez nem art tobbet, mint amennyit segit. Szvsz csak akkor erdemes ha tenyleg nyekereg, szorul a szerkezet.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #4 Dátum: 2009. November 14. - 16:30:28 »
Erre egy bármelyik brnigaboltban, vagy teszkósanban a bringaosztályon is kapható kis műszerolaj tökéletes – nem kell szerszámolajboltot keresned! ;D

Lehet, hogy Ednek igaza van es csak en dimenzionalom tul ezt az olaj kerdest  :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #5 Dátum: 2009. November 14. - 16:42:27 »
Én még azt tenném még hozzá, hogy a Futur mechanikáját nem ismerem, csak általánosságban nyilatkoztam...  ::)
A sima műszerolaj minőségétől – illetve annak esetleges rossz hatásától a fémre – nem félek.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #6 Dátum: 2009. November 14. - 16:46:59 »
A sima műszerolaj minőségétől – illetve annak esetleges rossz hatásától a fémre – nem félek.

Es akkor mar csak azt remeljuk, hogy az a mechnika valoban fem  :-\

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #7 Dátum: 2009. November 14. - 16:51:12 »
Jaj, ez eszembe sem jutott... Annyi pénzért már csak-csak nem...

A Gillette TTO-k belül is fémek, az biztos. Sőt, szerintem a műanyag nyelű Slim Twistek mechanikája is.

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #8 Dátum: 2009. November 14. - 17:04:06 »
A világért sem reklámnak szánom de akit érdekel a vaterára tettem fel kíváló minőségű amerikai HP műszerész olajat.Ez egy nagyon finom alacsony viszkozitású olaj.A legfinomabb mikroelektronikai alkatrészeket/már ahol történik mechanikai elmozdulás/ szoktuk vele olajozni.A minőségére és a felhasználhatóságára garanciát vállalok.Nem akarok linket betenni akit érdekel az keressen rá a vaterán a finommechanikai műszerészolaj kifejezésre.Üdv:Creativehun
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #9 Dátum: 2009. November 14. - 17:17:30 »
Creativehun, szerintem az adok-veszek topikba nyugodtan fölteheted, elvégre erre van. ;)

Na persze a vaterás jutalékkal csökkentett áron! ;D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #10 Dátum: 2009. November 14. - 17:26:30 »
Én legutóbb "általános célú háztartási olaj" fedőnéven vásároltam műszerolaj-féleséget az obiban pár100 forintért.
Ami a borotvák mechanikájának olajzását illeti, szerintem nyugodtan mehet bele olyan olaj, ami nem növényi eredetű (avasodik).
Ha esetleg fegyverolaj/ballistol van otthon, az is kiválóan alkalmas hozzá.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #11 Dátum: 2009. November 14. - 18:24:10 »
Nehogy valakit ez elijesszen a Merkur Futurtol: a mechnakara vonatkozoan ugyan nem talaltam infot, de biztosan tartos fem mechanikarol van szo. Szerintem egy kivalo borotva es egeszen egyedulallo tobb szempontbol is.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #12 Dátum: 2009. November 14. - 18:26:25 »
Biztos így van, egyszer nekem is majdnem lett...    ;D

;)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #13 Dátum: 2009. November 14. - 19:06:56 »
Ne is mond  :'(

Nekem azota lett egy uj, es napi szinten hasznalom rettento megelegedessel...

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #14 Dátum: 2009. November 14. - 19:15:11 »
Nagyon nagy tisztasagu, szintelen, szagtalan, suru olajat hasznaltam, sajnos nem tudom a nevet, egy vegyesz barattol kaptam. Massal nem nagyon probalkoznek, mert ha nem eleg tiszta az olaj, akkor a bekerulo piszok szepen megeszi a mechanikat idovel- legalabbis en igy gondolom.

Szerintem ez nem az olaj tisztaságán múlik. Sőt inkább a kevésbé sűrű olajakat részesíteném előnyben, mert azokba kevésbé ragad bele a kosz.

Másrészről meg a Futur belső része elég védett lehet a kosszal szemben, ahogy írod (ha még az olaj is nehezen jut be).
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici