Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 167470 alkalommal)

Nem elérhető blademan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Felújítás, tisztítás, javítás
« Válasz #15 Dátum: 2009. December 01. - 19:30:55 »
A kevésbé sűrű, szinte parafin finomságú olajra szavaznék én is. A tisztított, és nehezen mozgó nyitógyűrűhöz én is ilyen "lágyabb" olajat szoktam cseppenteni.

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #16 Dátum: 2009. December 21. - 13:36:42 »
Hogyan érdemes,szabad fertőtleniteni a fém biztonsági borotvákat?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #17 Dátum: 2009. December 21. - 14:00:15 »
Olvashatsz itt több módszerről, szokásról is.
Én speciel nem csinálok ebből túl nagy ügyet. Az állapotának megfelelően úgyis megtisztogatom forró víz alatt (használt fogkefével), aztán denaturált szesszel is jól áttörölgetem. Ha teljesen tisztán kerül hozzám, akkor csak az utóbbi.

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #18 Dátum: 2009. December 21. - 23:26:40 »
Köszönöm!!! ;D

Nem elérhető Bazarghai

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #19 Dátum: 2010. Március 01. - 06:43:55 »
Sziasztok!

Kérdésem lenne DE ügyben.
A borotvámra a használat során szépen rárakódik a borotvakrém habjától egy
fehér fátyolszerű réteg. Ezt forróvízzel és fogkefével próbáltam eddig letakarítani, de
ez nem igazán professzionális megoldás, mert a csuklókban és a szárnyak rejtett sarkait nem érem el.
Tud valaki vmi módszert (pl forró trisós vízbe való mártást vagy vhasonló) ami mechanikai igénybevétel nélkül
feloldja a borotvára kerülő szennyeződéseket?

Gábor
Hardware: Schick DE, Balea brush...
Software: Balea or Barbon cream...
User: Human...
Condition: All checked...
Status: Shaved and ready...

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #20 Dátum: 2010. Március 01. - 08:23:54 »
Gabor -

en elektromos fogkefet szoktam hasznalni folyekony szappannal. A kis fej mindenhova odafer, jol mukodik. Regebben a hasznalt borotvakat ecettel tisztitottam, de ezt nem ajanlom, tul eros szer. Kulfoldi forumokon a boraxot ajanljak, de en meg nem probaltam.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #21 Dátum: 2010. Március 01. - 09:49:10 »
Előrebocsátom, hogy DE tisztításban nem én vagyok a főguru, csak itt olvastam, hogy Cotag pengetárs említette az ecetet. Azt speciel én sem ajánlom, elég csúnyán el tud bánni a krómozott/nikkelezett felületekkel (szépen megmarja). Viszont lehet, hogy érdemes lenne borkősavval próbálkozni (kávéfőző vízkőtelenítésére szoktam/tuk használni). Az ecetnél sokkal, még a citromsavnál is enyhébb sav. Nem tudom, hogy szappanmaradékkal mit csinál, ha van vállalkozó szellemű olvtárs, próbálja ki, és legyen kedves számoljon be a végeredményről.  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #22 Dátum: 2010. Március 01. - 14:13:43 »
A szappanlerakódással kapcsolatban (ezek már kálciumszappanok), az említett savak nem a legjobbak, valójában a mechanikus tisztítás a járható út. Azonban a krómozott/ nikkelezett, lakkozott stb. felületen mindig nagyon óvatosan!, bánthatjuk őket, ugyanúgy ahogy egy kocsinak a fényezését, tehát pl. egy kis szivacs darabka ugyan nem praktikusabb, de hasznosabb, mint egy kefés jellegű tisztitóalkalmatosság. Az ecetsav azonban ártalmatlan pár percig ( a hiedelemmel ellentétben), amennyiben 10% alatti higitásban alkalmazzuk és nem napokig hagyjuk ázni a fémet.


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #23 Dátum: 2010. Március 01. - 15:18:30 »
Az ecetes dolgot aláírom, rövid idő alatt valóban nem okoz problémát.
Ami a borkősavas dolgot illeti, azért mertem javasolni, mert tudomásom szerint a vízkő egy jó része is kálcium alapú só (tehát a mai kálcium alapú szappanból kivált sókhoz hasonló), és hosszabb időre is benne lehet hagyni a készüléket, nem marja meg a krómozást/nikkelezést. (No meg ha abba a készülékbe jó, amiben aztán vizet forralok, és azt meg is iszom, akkor tán a borotvának is jó lesz...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #24 Dátum: 2010. Március 01. - 20:32:59 »
mry- a lenti nem teljesen helyes. A vizkő mondhatjuk teljes egészében kálcium-magnézium karbonát, míg a borotván lerakodó fehér lepel a szappan ( natrium/kálium talloát, sztearát stb. ) és a vizben lévő kalcium/magnézium hidrogénkarbonát( ez még nem a vizkő) reakcióba lépő  származéka ( Ezt is hívhatjuk a szappan sójának, de ez egy makacsabb ( trutyisabb/zsírosabb, nehezebben oxidálható/redukálható vegyület) és nem igazán fog komoly kémiai reakcióba lépni az eddig említett híg szerves/nem szerves savakkal. Illetve ez sem igaz, de nehezen és megfelelő töménység mellett. Citromsav, bórkősav, sósav tapasztalatból állítom, hogy túl sokat nem ér. Ami nálam 'majdnem' működött az a foszforsav, és csak majdnem, mert suvickolni kellett úgy is. Léteznek kifejezetten a szappansókra kifejlesztett 'fürdőszoba pucolók', de ezekre sem esküdnék csak vegyi reakciókra bazírozva.. És akkor innen részemről a konklúzió: inkább mechanikus tisztítást érdemes alkalmazni.     

Nem elérhető Bazarghai

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #25 Dátum: 2010. Március 04. - 07:22:30 »
Sziasztok!

Említettétek előttem a savakat, így kipróbáltam a tisztítást, de jól gondoltam, h lúgos ph felé kell elmenni.
A borkősav hatástalan, semmit nem szedett le. Ecetbe nem raknék nikkelezett dolgokat, így más felé néztem.
Találtam otthon hideg zsíroldót, azzal befújkáltam a Schick DE-met, és láss csodát 2-3 perc múlva leöblítve szépen leoldotta
a fátylat. Fő összetevője a KOH vagy NaOH 15%-os vizes oldata. Így Lehet házilag is gyártani ilyen "mosólúgot" csak vigyázni
kell a maró komponenssel. Az oldat többször felhasználható, mikrózható használat előtt, h forró legyen és csökkenjen a hatóidő.
Nem bántja a krómozott, nikkelezett borotvát.
Hardware: Schick DE, Balea brush...
Software: Balea or Barbon cream...
User: Human...
Condition: All checked...
Status: Shaved and ready...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #26 Dátum: 2010. Március 04. - 13:23:46 »

A Hideg zsíroldó is veszélyes véleményem szerint. A NaOH közepesen tömény vizes oldata sajnos bántja a krómot  Cr3+ + 3 OH- = Cr(OH)3 , a nikkelt viszont valóban nem. Ha már hideg zsíroldó ( nevében is benne van) hidegen használandó. Felmelegítve bizonyos nem kívánt reakciók jöhetnek létre, a hevítés túl sokat viszont számunkra (borotvapucolás) nem katalizál. Én kerülném a nátronlúg használatát, borotválkozással kapcsolatos eszközöknél, a tűzhely takarítására tökéletes, de pl. akinek már cseppent a bőrére, tudja jól, milyen alattomos, pl. vizzel nem lehet lemosni rendesen, savazni kell hozzá és 1-2 perc elég, hogy közepesen tömény oldata (15%) szétroncsolja az ember bőrét.
 

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #27 Dátum: 2010. Március 04. - 13:39:54 »
Tudom nem ide illik,de az Élelmiszer-ismeret tanárom neve marónátron  ;D 8) (vagy 60-65éves a néni,és szereti "marni" a gyerekeket)

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #28 Dátum: 2010. Április 11. - 11:22:43 »
Egyfajta felújítás...
Egyik Slim Twistemnek elrepedt a nyele (no nem miattam, heves borotválkozás közben, hanem gondolom már régebben, de csak most vettem észre.)
Nyél a kukába, de a fejet meg akartam menteni (noname TTO fejjel csináltam már ilyet, a gagyi Wilkinson DE műanyag nyelét kapta meg).
Esztergáltam hát neki egy nyelet rozsdamentesből. A dizájnon nem sokat gondolkodtam, rece elöl hátul, oszt' kész.

Íme az eredmény (vegyétek figyelembe, hogy kb. 12 éve esztergáltam utoljára :) , és a fotómasinám, valamint a fotós tehetségem sem az igazi)



A nyelet kicsit megsavaztam, hogy mattabb legyen. Lehet, hogy nem kellett volna, így jobban látszanak a hibák...



Összehasonlításképp egy (az én megbízható, szappanhabos, ütött-kopott örökségem) Adjustable mellett:




Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #29 Dátum: 2010. Április 11. - 11:29:36 »
Szerintem nem felejtettél semmit!  ;) Tök jól néz ki az új nyél!
Azért én látok benne dizájgnot is!  :D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 11. - 12:53:29 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici