Szerző Téma: Női borotválkozás – csajok, ide!  (Megtekintve 105043 alkalommal)

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Női borotválkozás – csajok, ide!
« Válasz #45 Dátum: 2017. Március 19. - 13:23:10 »
Üdv közöttünk.

Beavatnál minket, hogy miért kerűltél ide, s hogy " vetemedtél" biztonsági borotva használatára?

Igazából a klasszikus forgatókönyv lépett életbe: sokpengés borotválkozásnál túl erősen fellépő irritáció.
Alapvetően epilálni szoktam, azonban az epilátor az apró piheszőröket nem szedi ki, ezért az "utómunkálatokat" borotvával szoktam elvégezni, hogy BBS-re legyen gyalulva a lábam. Viszont az epilátorról köztudott, hogy masszívan elősegíti a szőrbenövést, ezért időről időre pihentetni szoktam a bőröm, és ilyenkor teljesen áttérek a borotvára. A borotvától viszont sokszor kipattog a bőröm, ezért előbb-utóbb visszatérek az epilátorhoz, és így megy ez az ördögi kör.

Most viszont összecsaptak a hullámok a fejem felett, és a két probléma egyszerre jelentkezett, szőrbenövés és kipattogás. :( Na ezen a ponton tenni kellett valamit! Elkezdtem a netet bogarászni, hogy mivel lehetne csökkenteni a kipattogzást. És belebotlottam egy videóba, ahol egy fickó szépen elmagyarázta, hogy sokan nem is tudják, de épp a nem megfelelő borotvával nyírják ki a bőrüket. A reklámokban agyonhype-olt sokpengés borotvák nagyon nem tesznek jót a bőrnek. Egy penge, egy húzás, egyszeres irritáció. Négy penge, egy húzás, négyszeres irritáció. Atya világ! :idea: De hisz ez tök logikus! Miért nem jöttem rá magamtól? :jajne:

Itt jött a képbe a biztonsági borotva, és konkrétan erre a fórumra is így bukkantam rá, hogy ebben a témakörben keresgéltem neten. Tökre örülök neki, hogy külön fóruma is van a hagyományos borotválkozásnak! :hurra: Nem is mertem remélni, hogy itt magyarhonban is akadnak emberek, akik ennyire belemélyedtek ebbe a témába. :cimbi:
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Női borotválkozás – csajok, ide!
« Válasz #46 Dátum: 2017. Március 19. - 13:31:37 »
Gratulálok a felfedezéshez, teljes mértékben át tudom élni az "aha...! hogy ezt miért nem mondták?!"-érzést :-)

Saját benyomásaim szerint a nők félnek az éles és megszelídítetlen (azaz borotvához, -ba nem irreverzibilisen rögzítetten található) pengétől, talán ezért is kevesebb a reluxáktól és alternatív megoldásoktól elszakadó nők száma. De mindig van kivétel, s ugye hogy jobb. Hajrá!

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Női borotválkozás – csajok, ide!
« Válasz #47 Dátum: 2017. Március 19. - 13:45:19 »
Igen, én is nagyon tartottam tőle, és sokan meséltek horror sztorikat az első próbálkozásukról, ami után úgy döntöttek, hogy soha többet nem kísérleteznek vele. És sajnos ez valós probléma tud lenni, ha az ember lánya ugyanúgy próbálja meg használni, mint az eldobható borotvákat. Kell valaki, aki előtte szépen elmagyarázza, hogy hogyan kell rendeltetésszerűen használni, és akkor nem lesz belőle mészárlás. Én is a netről bogarásztam össze az infókat - így kerültem ide -, még szerencse, hogy ezek az információk elérhetőek.
Ma volt az első próbálkozásom, nem sikerült valami túl alaposra. Sőt, eleinte annyira félénk voltam, hogy semennyire sem nyomtam a pengét, és ment a WTG, amivel gyakorlatilag semmit nem sikerült legyalulni. ;D A végén már ATG-vel és egy kis nyomással, de ment a dolog. Megúsztam néhány pontvérzéssel. Elsőre szerintem nem volt rossz, de kezdetnek nem akartam ennél többet erőltetni. Bele kell még jönni.
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Női borotválkozás – csajok, ide!
« Válasz #48 Dátum: 2017. Március 19. - 14:09:55 »
Szia!
Helyezz hangsúlyt az előkészítésre! A megfelelően felvitt, megfelelő ideig fennmaradó krém után lényegesen nagyot javul majd minden.
Mondjuk fogalmam sincs miket használnak a láb borotválására. Nekem ahhoz fűrész kellene... :-)

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Női borotválkozás – csajok, ide!
« Válasz #49 Dátum: 2017. Március 19. - 14:24:21 »
Nagyban nem különbözhet a két dolog (legalábbis szerintem). Az arcbőr érzékenyebb, mint a lábé, ugyanakkor a férfi arcszőrzet erősebb a női lábszőrzetnél. Legalábbis általában. :naughty: Én nagyon nem misztifikálnám túl a dolgot, ugyanazokat a kozmetikumokat fogom keresni a borotválkozás előkészítésére, mint amiket ti, férfiak használtok. Egyedüli szűk keresztmetszet az illat: nyilván nem óhajtok egyértelműen férfi célközönségnek szánt illatfelhőben úszni. De ahogy elnézem, vannak pl. rózsa- vagy ibolyaillatú borotvaszappanok, s bár ilyeneket még sosem próbáltam, feltételezhetően ez azért nők számára is megfelelő illatú lehet. Sőt, épp azt látom, hogy az urak egy része pont azért ódzkodik tőlük, mert virágillatúak.
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Női borotválkozás – csajok, ide!
« Válasz #50 Dátum: 2017. Március 19. - 15:36:11 »
Jól látod.  :-)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Női borotválkozás – csajok, ide!
« Válasz #51 Dátum: 2017. Március 19. - 18:13:12 »
Első körben szappan helyett inkább a krémeket javasoljuk, sokkal könnyebben van sikerélmény, és pamacs sem feltétlenül kell hozzá.

Ráadásul itthon is beszerezhető jónéhány, pl: http://parfumneroli.hu/parfum/lista/trumper_borotvalkozas/ rózsa, mandula, ibolya, vagy https://www.wetshaving.hu/termekek/borotvalkozas/borotvalkozasi-kremek Levander, homoktövis, aloe, stb.

Egyedüli szűk keresztmetszet az illat: nyilván nem óhajtok egyértelműen férfi célközönségnek szánt illatfelhőben úszni. De ahogy elnézem, vannak pl. rózsa- vagy ibolyaillatú borotvaszappanok, s bár ilyeneket még sosem próbáltam, feltételezhetően ez azért nők számára is megfelelő illatú lehet. Sőt, épp azt látom, hogy az urak egy része pont azért ódzkodik tőlük, mert virágillatúak.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Női borotválkozás – csajok, ide!
« Válasz #52 Dátum: 2017. Március 19. - 18:58:47 »
Köszönet a tippért! :bow: Hű, és ráadásul a wetshaving.hu-nak a Blahánál van az átvevőhelye! Ez külön jó hír! :2thumbup:
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Női borotválkozás – csajok, ide!
« Válasz #53 Dátum: 2017. Március 25. - 10:48:05 »
Köszönet a tippért! :bow: Hű, és ráadásul a wetshaving.hu-nak a Blahánál van az átvevőhelye! Ez külön jó hír! :2thumbup:

A wetshaving nagyon jó bolt!

Nem tudom, hölgyek szoktak-e használni borotválkozás után fertőtlenítésre bármit is, de ezt ajánlom ebből a boltból: De Vergulde Hand timsó tömb. Minimálisan vérzés csillapító is. Természetesen illat mentes. Nagyon sokáig elég. A még nedves bőrt bedörzsölöd (kicsit csíp), majd leöblíted. Izzadásgátlónak is használják.

https://www.google.hu/maps/@47.5111946,19.0534654,3a,39y,10.35h,91.49t/data=!3m7!1e1!3m5!1sm61CA5SBjLo9NMTeVU4D_A!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Dm61CA5SBjLo9NMTeVU4D_A%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D311.34476%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=hu
Ilyen diszkontokban kapni nivea borotválkozási krémet párszázas értékben. Mülletben Palmolive krém van olcsón. Egyiknek sincs erőteljes illata, sőt - és nagyon jól működnek! Lábra azért kell mennyiség, D.R. Harris, St. James és hasonló krémekkel zsebbenyúlós. :D

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Női borotválkozás – csajok, ide!
« Válasz #54 Dátum: 2017. Március 25. - 11:51:25 »
A DVH balzsam is nagyon jó és nem is drága.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Női borotválkozás – csajok, ide!
« Válasz #55 Dátum: 2017. Március 25. - 11:56:33 »

A wetshaving nagyon jó bolt!

Nem tudom, hölgyek szoktak-e használni borotválkozás után fertőtlenítésre bármit is, de ezt ajánlom ebből a boltból: De Vergulde Hand timsó tömb. Minimálisan vérzés csillapító is. Természetesen illat mentes. Nagyon sokáig elég. A még nedves bőrt bedörzsölöd (kicsit csíp), majd leöblíted. Izzadásgátlónak is használják.

https://www.google.hu/maps/@47.5111946,19.0534654,3a,39y,10.35h,91.49t/data=!3m7!1e1!3m5!1sm61CA5SBjLo9NMTeVU4D_A!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Dm61CA5SBjLo9NMTeVU4D_A%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D311.34476%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=hu
Ilyen diszkontokban kapni nivea borotválkozási krémet párszázas értékben. Mülletben Palmolive krém van olcsón. Egyiknek sincs erőteljes illata, sőt - és nagyon jól működnek! Lábra azért kell mennyiség, D.R. Harris, St. James és hasonló krémekkel zsebbenyúlós. :D

Köszi! Ezeknek is utánanézek akkor! :)

Egyébként ma kipróbáltam a Figaró habzó krémet (pamaccsal), teljesen vállalható illat ügyileg is, úgyhogy ha valaki erre tévedne a hölgyek közül wet shaving témakörben, bátran tudom ajánlani, hogy nyugodtan próbálkozzon vele, mert egyáltalán nincs erős "kanszaga"! ;D Sőt, az a kevéske illata is ami van, elég hamar elillan, szóval teljesen rendben van. És tényleg jól habzik, bármennyire is bizarrnak tűnik az a gyöngyházfényű trutyi, ami elsőnek kijön a tubusból. ::)
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Női borotválkozás – csajok, ide!
« Válasz #56 Dátum: 2017. Március 25. - 12:26:58 »
Köszi! Ezeknek is utánanézek akkor! :)

Egyébként ma kipróbáltam a Figaró habzó krémet (pamaccsal), teljesen vállalható illat ügyileg is, úgyhogy ha valaki erre tévedne a hölgyek közül wet shaving témakörben, bátran tudom ajánlani, hogy nyugodtan próbálkozzon vele, mert egyáltalán nincs erős "kanszaga"! ;D Sőt, az a kevéske illata is ami van, elég hamar elillan, szóval teljesen rendben van. És tényleg jól habzik, bármennyire is bizarrnak tűnik az a gyöngyházfényű trutyi, ami elsőnek kijön a tubusból. ::)

A nem habzó krémük is vállalható, bár én késsel használom, utazásnál - nem tudom milyen kimosni a készülékbe kerülő krémet, de gyanítom szívás. Emiatt azt nem ajánlanám. A krémek kupakját ne szorítsd rá nagyon, nekem az összes szétjött.

A szappan/krém illata miatt amúgy nem kell aggódnod. "Kanszagod" nem lesz tőle, kimondottan férfias illatú (pl. Eucris) kevés van, de ha éppen nagyon sok illat anyagot tartalmaz, az akkor is egész más képet "mutat" egy hölgyön. Ráadásul lábon... Valamint a szappanok illata - eddigi tapasztalataim alapján - inkább borotválkozás közben kellemesek, utána sajnos nem tartós - aránylag kevés illatanyag, és le is mosod nagy részét.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici