Szerző Téma: Yaqi  (Megtekintve 63661 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Yaqi
« Válasz #135 Dátum: 2018. Április 21. - 14:06:06 »
Pár éve meg nem is hallottunk a Yaqiról...megy a kínai,de ennek ellenére minőségi dömping. Az a durva, hogy más hobbit űző ismerős is hasonló tendenciáról számol be, legyen az akár elektronika, vagy horgászat...
(szerintem)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Yaqi
« Válasz #136 Dátum: 2018. Április 21. - 14:49:04 »
Szerintem ez nem meglepő. Eddig is jóformán mindent a kínaiak gyártottak, csak egyre jobban dívik közvetlenül vásárolni tőlük.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Yaqi
« Válasz #137 Dátum: 2018. Április 21. - 16:18:03 »
Szerintem ez nem meglepő. Eddig is jóformán mindent a kínaiak gyártottak, csak egyre jobban dívik közvetlenül vásárolni tőlük.

2001-beb USA gyártott minden másofik terméket, s Európa állt a másodok helyen, s Kína éppen dobogón állt, 10 évvel rá 2011-ben Kína gyárt minden termék egy harmadát ...
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Yaqi
« Válasz #138 Dátum: 2018. Április 29. - 11:59:34 »
Itt is pár szót, hátha máshol nem látja mindenki... Megjött a fémnyelű Yaqi szinti. Hibátlan állapot, minden rendben vele, szerintem szép is. A nyél nem gagyi, jó súlya van (közel 100g), főleg ahhoz képest, amilyen kicsi. Ez az egyetlen hibája a cuccnak, kicsit vastagabb és hosszabb méretben kényelmesebb lenne, emiatt ez nagyobb kezűeknek felejtős sztem. Azért így sem rossz, nekem második alkalommal már teljesen kézreállt. A köteg elég tömött és gerinces. Tálkában és arcon is teszteltem, rendben működött még úgy is, hogy az arcon habosítás nem teljesen az én pályám. Sok vizet és szappant tárol. A Balea szintit elég kicsapni párszor és már szinte száraz is, ezzel jóval több a meló, nem egy liga. Remélem nem repül ki a kezemből, mert akkor töri a mosdót az tuti  ;D Tetszik, elégedett vagyok vele  :)

Fotó... tükrözve, trükközve, hogy a felirat is olvasható legyen :)


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Yaqi
« Válasz #140 Dátum: 2018. Június 19. - 23:04:10 »
Aki finestet akar, most vegyen. Még van pár darab piszok olcsón.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Yaqi
« Válasz #141 Dátum: 2018. Július 25. - 17:07:19 »
Egyik-másik darab esetében meglehetősen Yaqi-szerű pamacsokat látni az alin "CSB Shaving" brand alatt.
Persze a melegvizet nem lehet újra feltalálni, rendelni meg nem rendeltem :-) A pamacs mindig pamacsnak fog kinézni, de tényleg nagyon hasonlónak tűnnek a kötegek.

https://csbshavingandbeauty.aliexpress.com/store/1398298


Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Yaqi
« Válasz #142 Dátum: 2019. Január 10. - 15:02:31 »
Sziasztok,
Karácsonyra nekem is megérkezett a pamacsom. Ezt rendeltem még 11.11 alkalmából:
https://www.aliexpress.com/store/product/24MM-Milky-White-Resin-Handle-Tuxedo-Knot-Men-s-Shaving-Brushes/2986023_32870087808.html
Nem mertem első körben drágábbat rendelni (ma már bánom), illetve szerettem volna egy klasszikus/alap darabot a készletbe. Ami tetszik benne azaz, hogy így 24mm-en is komoly mérete van a kötegnek, őszintén szólva nekem a 22-es is elég lenne. Összesen talán 2-3 szál hullott eddig ki (tálkában habosítok), amennyire meg tudom ítélni minőségi darab. A köteg érzésre (arcon) kellemesen puha, nekem talán túlságosan is, a nyél és úgy az egész pamacs minőségi érzetet sugall. Nivea és Figaró borotvahabbal próbáltam eddig, könnyen tudtam jó sok habot készíteni. Engem a köteg műanyag jellege nem zavar, az viszont igen, hogy könnyen szétterül pamacsolás közben. Erre mondjuk azt, hogy nem elég gerinces?
Mindent egybe vetve nagyon jó kis cucc főleg árát tekintve (mivel több mindent rendeltem ezért 11.11-es akció keretében 5$-ért jutottam hozzá), de az biztos, hogy nem ez lesz a végleges  választás. Amit szeretnék kipróbálni (szintén a Yaqi-tól) az  vagy egy silvertip vagy egy best badger pamacs lenne.
Valószínüleg ez: https://www.aliexpress.com/store/product/24MM-Yaqi-Mysterious-Space-Color-Handle-Silvertip-Badger-Hair-Knot-Men-Shaving-Brushes/2986023_32837725487.html
vagy ez lenne:
https://www.aliexpress.com/store/product/24MM-Yaqi-Mysterious-Space-Color-Handle-Two-Band-Badger-Hair-Knot-Men-Shaving-Brushes/2986023_32838604935.html
Melyik az ajánlott ezek közül? Valamint mi a különbség közöttük? Nem arra gondolok, hogy a Borz melyik részéről lett learatva, hanem, hogy érzetre, működésre, stb. mire számíthatok az egyiknél illetve a másiknál?
A válaszokat előre is köszönöm.


Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Yaqi
« Válasz #143 Dátum: 2019. Január 10. - 15:46:04 »
A silvertipet ajánlom a kettő közül. Szuper minőség. Lassan másfél éve használom, és magasan a legjobb pamacsom. Pedig nem a legdrágább. Nem fogod megbánni.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Yaqi
« Válasz #144 Dátum: 2019. Január 10. - 15:51:42 »
Használok egy 24mm-es silvertip és egy 26mm-es two-band Yaqi pamacsot. Mindkettő szuper pamacs, de a two-band köteget picit jobbnak érzem.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Yaqi
« Válasz #145 Dátum: 2019. Január 10. - 18:55:15 »
Használok egy 24mm-es silvertip és egy 26mm-es two-band Yaqi pamacsot. Mindkettő szuper pamacs, de a two-band köteget picit jobbnak érzem.
De az a mokka express
Az csúcs szuper.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Yaqi
« Válasz #146 Dátum: 2019. Január 10. - 19:04:06 »
Ha nem szereted a puhaságot, akkor talán a two-band tetszhet a legjobban. Van egy silvertipem (legalábbis az volt ráírva) a VigShavingtől...  ::) - a legjellegzetesebb tulajdonsága, hogy puha. Máshogy puha, mint a szintetikus, de egyértelműen az.
A two-bandről meg azt tartják, hogy van gerince, anélkül, hogy szúrós volna, szóval ebben az értelemben középút.

(Amit vettem, annak a nyele egyébként valami fantasztikusan csúnya.)

Idézet
könnyen tudtam jó sok habot készíteni
Ebben viszont a szintetikus verhetetlen lesz. Mindent mindenhogy anélkül habosít, hogy megvámolná a habot.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Yaqi
« Válasz #147 Dátum: 2019. Január 10. - 19:06:51 »
A Yaqinál a silvertipek gerincesebbek a two band kötegeknél. Amúgy gerincesebbnek is kell(ene) lennie. Ha túl lágy, az akkor sosem volt silvertip.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Yaqi
« Válasz #148 Dátum: 2019. Január 10. - 20:39:37 »
A borzot már nem lehet megkérdezni... amilyen olcsó volt, szerintem nincs okom reklamálni, végtére is pamacsot kaptam  ;D

Semmiképp sem floppy, de fel sem fedezhető benne az Omega malac ruganyossága. Lágy, de nem adja meg magát, viszont nem rúg vissza.

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Yaqi
« Válasz #149 Dátum: 2019. Január 10. - 21:15:25 »
Ha two band csak 26mm-es méretben van akkor az semmi esetre sem jó, mert nekem már a 24mm-es éppen csak hogy kényelmes. Amúgy nagyon pazar ez a szinti pamacs, csak az első pamacsoláskor érzem úgy hogy egy kicsit dörzsizhetne erősebben. De a második körnél meg már pont a finomsága válik a szinti előnyére. Szóval lehet, hogy nagy a szám aztán lehet jól megbánom, hogy egy gerincesebb pamacshoz nyúltam.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici