Szerző Téma: Yaqi  (Megtekintve 63659 alkalommal)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Yaqi
« Válasz #150 Dátum: 2019. Január 11. - 06:53:08 »
Jó lesz neked az a 24es silvertip. Viszont. Minden borotválkozás elött illik beáztatni meleg vízbe 5-10 percre! Úgy kellemesen puha lesz, de olyankor is van tartása.

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Yaqi
« Válasz #151 Dátum: 2019. Január 11. - 10:22:22 »
A melegvizes áztatás az alap. Még a szintit is áztatom, pedig tudom hogy azt felesleges. A Yaqi előtt kb. 1 hónapig Édesapám régi sörte pamacsát használtam. Borotválkozás előtt zuhany, közben pedig a tálkában ázott/ázik a pamacs. Kérdezte is Fater, hogy nem szúr a pamacs? De nekem így pont komfortos volt, viszont annak meg a kötege kb 18-as lehetett, ami már szerintem nagyon "sovány". Egy IKEA-s fém tálkában habosítok, evvel a sörte pamaccsal mire kellő mennyiségű habot csináltam, krémből (Nivea ill. Figaro) rendesen bedurrant az alkarom.  :-X :fetreng:. Jó kis oktató pamacs volt.
Mikor elkezdtem használni a Yaqi-t hirtelen annyi habot csinált ugyan annyi krémvől, hogy a fele ment is a lefolyóba, azóta persze korrigáltam a krém mennyiségén. Szóval jó ez a szinti Yaqi, örülök neki, hogy megvettem, de mindenkép kell egy gerincesebb mellé.

Detre: most néztem, hogy 24mm-esbe van a Yaqi-nak two band-je is. Ha lesz majd valami jó kis akció az Ali-n (mondjuk 02.02 vagy 02.22 alkalmából) szerintem jön a gyüjteménybe egy silvertip és egy two band is!  :borz2: :borz1:

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Yaqi
« Válasz #152 Dátum: 2019. Január 11. - 17:31:57 »
Helyes. Nem fogod megbánni. Hosszú ideig megbízható társaid lesznek.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Yaqi
« Válasz #153 Dátum: 2020. Június 03. - 09:44:46 »
A képen látható pamacsot egy éltárstól kaptam ajándékba a legutóbbi borotvás találkozón. Ez úton is még egyszer köszönöm neki a nagylelkűségét.

Előtte volt egy Yaqi Sagrada Familia 24-es szinti pamacsom, de nem volt szimpatikus. Pici volt és nagyon tömött. Reméltem, hogy ez a vörös márvány szerű nyéllel szerelt Yaqi majd segít megkedveltetni a szinti világot.

Szép, nagy és pihe-puha pamacs. Az előtte 3 évig használt Omega sörte mellett számomra a puhasága a legnagyobb hátránya. Míg egy sörte kellemesen masszíroz és az elhalt hámsejtek levakarása mellett, kiválóan be tudja dolgozni az elfekvő szőrszálak alá a habot, addig szegény szintetikus Yaqi ilyenre nem képes.

Ezzel a pamaccsal inkább az ecsetelő mozdulatok váltak be. Az Omega-val ellentétben ezzel nem élveztem az arcon habosítást. Tény, hogy kevesebb szappanból képes három körre elegendő habot előállítani és annak állaga gyakorlatilag tökéletes. Azonban számomra rideg, nejlon hangja van pamacsolásnál és gyorsan kihűl. A sörte és más állati eredetű szőrök hőtartó képesség messze jobb, mint egy szintié.

Arcon habosításnál a következőket tapasztaltam. Erősen kell nyomni, hogy terüljön, a körkörös mozdulatok nem kellemesek vele, több esetben folyik, csepeg belőle a víz (tudom el júzer error). Arról nem is beszélve, hogy pofa tájékon, ha az ember elemeli az arcától, olyan vákum keletkezik, ami azzal a lendülettel lecuppantja a habot a környező területről.

Nagy előnye viszont, hogy nem kell áztatni, a semmiből is képes tökéletes habot készíteni, a szeánsz után pedig gyakorlatilag törölközős áttörlés után szárazzá tehető. Igénytelen egy pamacs, nem kell nagyon foglalkozni samponos átmosással esetleg balzsamozással. Én a sörtét szoktam 2-3 hetente kényeztetni.

Ó, a nyéllel kapcsolatban. Tömör, nehéz műgyanta, perfekt kidolgozással és ergonómiával. Elég hosszú, hogy tálban habosításhoz kényelmes legyen. Ráadásul a nyél tetején peremet képeztek, így a hab és a víz nehezebben folyik a kezünkre, mert lecsepeg a peremnél. 5 csillag ezért!

Sajnos ez a szinti sem segített elfogadtatni ezt a technológiát, ezért mai nappal tovább ajándékozásra került az egyik éltársnak. Remélem Ő jobban fogja kedvelni.

A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Yaqi
« Válasz #154 Dátum: 2020. Június 16. - 11:34:57 »
Új Yaqi borotva a láthatáron! Állítható  :sziv:

És egy teszt videó: https://www.youtube.com/watch?v=gnHjxDpw688

A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Yaqi
« Válasz #155 Dátum: 2021. Március 23. - 05:53:54 »
Uj Yaqi pamacs a kinalatban alul atlatszo muanyag, benne homokkal es kagyloval 😍

Yaqi - Atlantis





A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Yaqi
« Válasz #156 Dátum: 2021. Április 29. - 07:33:03 »
Mostanában Yaqiék elég gyakran raknak fel reggelente "defect handle" pamacsokat az aliexpressre brutál jó áron. Van amiből többet, van amiből csak 1-2 darabot. Van amit gyorsan elkapkodnak, van ami fent van hetekig. 7-8-10-12 dollár szokott lenni az áruk freeshippinggel, attól függ milyen köteg, milyen nyél. Vettem pár éve egy ilyen "defect handle" pamacsot és azóta se jöttem rá, milyen hiba van rajta. Érdemes nézegetni minden reggel szerintem, ha esetleg pamacsot akartok vásárolni. Most még ideér július 1 előtt nagy valószínűséggel.

Bár megfogadtam, hogy nem kell már pamacs (esetleg egy Zenith alu malac), de a múltkor majdnem elcsábultam egy 7 dolláros defect Cola szintinél aztán később egy 10 dolláros hosszabb fémnyeles, barna szinti köteges defect kísértett meg, de arról gyorsan letettem, mert az írták az nagyon lágy köteg... Ma viszont beadtam a derekamat, amikor megláttam a kedvenc nyelemet az olcsóbbik borz köteggel 10 dolcsiért. Egy darab volt belőle, legalábbis amikor én néztem, azt el is hoztam. Van ilyen nyéllel silvertipem, ami nekem kicsit lágy, talán az olcsóbb borznak több tartása lesz. Meglátjuk :)

Amúgy most épp van fent olyan defect handle silvertip is, mint ami nekem van, nevetséges 12 dolcsiért!

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Yaqi
« Válasz #157 Dátum: 2021. Május 13. - 07:40:59 »
Uj Yaqi pamacs a kinalatban alul atlatszo muanyag, benne homokkal es kagyloval 😍
Ugye jól sejtem, hogy te lettél a "Cavern Lake" névadó keresztapa a facebookon? :) Ha igen, akkor gratulálok! Nagyon jó név és a fotó is erős alátámasztás volt. Ez most talán a legszebb pamacs a Yaqinál. Majd számolj be róla, ha megkaptad a grátisz példányodat  ;)


Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Yaqi
« Válasz #158 Dátum: 2021. Május 13. - 09:04:14 »
Szeretnék egy kicsit büszkélkedni nektek, de igazából nem is magam miatt, hanem mert sikerült magyar vonatkozású nevet adni az egyik új Yaqi pamacsnak, mely igazán szívmelengető dolog.

Yaqiék pár napja új pamacsokat jelentettek be, melyeket egy játék keretében lehetett elnevezni. Akinek a nevét kiválasztották az kapott egy ajándék pamacsot, a többieknek 50% kedvezményt adtak.

A nevet a Tapolcai-tavasbarlang ihlette. A gyártónak nagyon tetszett az ötletem, így adoptálták is. Az új pamacs 24mm átmérőjű two band borzzal van szerelve és nagyon hasonlít az anyaga a stabilizált fához, de valójában műanyag.

A pamacs a tegnapi naptól érhető el az alábbi linken.
https://www.aliexpress.com/item/1005002619236895.html?spm=2114.12010611.8148356.19.1cfadc43Kb9D2V&fbclid=IwAR08t4oZpquc5g2bV3F4ovu_Wf-jhR9sSlRYFlcyg4hMKwDTg-kBqp_R018






A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Yaqi
« Válasz #159 Dátum: 2021. Május 13. - 09:28:50 »
Gratulálok!  :hat:

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Yaqi
« Válasz #160 Dátum: 2021. Május 13. - 17:26:00 »
Már-már zavarbaejtő a hasonlóság mértéke  :2thumbup:

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Yaqi
« Válasz #161 Dátum: 2021. Május 13. - 21:01:33 »
 
Szeretnék egy kicsit büszkélkedni nektek, de igazából nem is magam miatt, hanem mert sikerült magyar vonatkozású nevet adni az egyik új Yaqi pamacsnak, mely igazán szívmelengető dolog.
:thumbup:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Yaqi
« Válasz #162 Dátum: 2021. Május 16. - 20:50:52 »
De jó sztori, nagyon tetszik! Gratulaa

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Yaqi
« Válasz #163 Dátum: 2021. Május 22. - 13:20:19 »
Megjött ma a defect handle best badger. A "defect" ezúttal felfedezhető a nyélen. Az a "hatalmas" pötty, ami a fotón is látszik a köteg és a beszűkülés között a jobb oldalon. Azt hiszem ezzel együtt tudok majd élni  ;D Szagtalanítás folyamatban, egy samponos, egy folyékony szappanos és egy Palmolive borotvakrémes menet után már elég jól áll a helyzet. Viszonylag sok szál hullott ki belőle az első két menetben, de a borotvakrémnél már csak 2 darab. Ma vagy holnap tesztelés...


Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Yaqi
« Válasz #164 Dátum: 2021. Május 26. - 18:09:41 »
Cavern Lake  :sziv:


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici