Minden, ami hagyományos borotválkozás > Biztonsági (DE) borotva

Merkur

(1/260) > >>

edrose:
Minden, ami Merkur.

Zsolti:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Szeretném megtudni, hogy mi a különbség a zárt és a nyitott "fogas" DE borotvák között? Merkur 34C és a Merkur 15C

Tervezem, hogy a jelenlegi 15C típusú borotvám mellé kipróbálok egy másikat is és a 34 C-re valamint a 37 C-re esett a választásom.

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a fent nevezett 34 C és 37 C között mi a különbség? Ha jól láttam a 37-es minta "ferde" kiképzést kapott volna a fejrész tekintetében?

"ferde": a penge vonalában az alatta lévő alsó él nem merőleges a szárra: http://leisureguy.files.wordpress.com/2006/07/merkur-slant-closeup.jpg

A segítséget előre is köszönöm szépen?

edrose:
Zsolti, majd a Merkur-szakértők pontosabban is válaszolnak – én Gillette-es csávó vagyok, a Merkur modellek jelzései között teljesen elveszem. Azért merek mégis hozzászólni, mert egyrészt a ferdeséget jól látod, az egy ún. Slant, másrészt épp van nálam egy ilyen kölcsönben. A húzáshoz képest nem merőleges, hanem más szöget záró él elvileg még könnyebb és alaposabb vágást ad. Úgy érzem, ennek lehet valami alapja, de nekem túl nagy ár érte az, hogy nehéz hozzászokni, milyen pozícióban vajon mit és hol vágsz majd (oldalszakállnál sem mindegy, nemhogy állszakáll- vagy bajuszformázásnál-körülnyírásnál). Akkor jó, ha csak ezt, de legalábbis gyakran ezt használod és kitanulod, illetve nincs semmi, fent említett egyéb az arcodon. ;)

isti79:
Nekem van slant-em és egy open combos gillette-m is. A nyitott fésűst hosszabb, erősebb és sűrűbb szőrzethez ideális. Előnye: a penge nagyon közel kerül az archoz, így nagyon könnyedén borotvál és nagyon közel is. És ebből fakadóan nagyobb a "balesetveszély"!
A slant-et is kemény szőrre ajánlják, de erzékeny bőre is. Nekem ez a kedvencem! 

Zsolti:
Köszönöm szépen!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése