Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 257842 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1140 Dátum: 2017. Május 05. - 11:34:42 »
Ó, köszönöm, már a webox felé tart, elvileg.
Először én nem értem rá, aztán ő volt szabin, aztán máshol dolgozott, aztán elegünk lett a bénázásból : )

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Merkur
« Válasz #1141 Dátum: 2017. Június 06. - 12:37:49 »
Uraim!
A Merkur 15C milyen helyet foglalhatna el egy Mühle R41(2013)-Fatip Gentile Close Comb-Edwin Jagger DE89 trióban???
Esetleg lenne esélye letaszítani valamelyiket a trónról???  Gondolok itt a kíméletességre,alaposságra elsősorban...

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Merkur
« Válasz #1142 Dátum: 2017. Június 06. - 12:42:46 »
Olyan kíméletes hogy már nem alapos egyáltalán. EJ-m nem volt, de a Mühle R89-e kb ugyanilyen "trehány".
Én reflexből elkezdem nyomni ilyenkor (a végeredmény irritáció.)
Szerintem.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Merkur
« Válasz #1143 Dátum: 2017. Június 06. - 12:48:40 »
Olyan kíméletes hogy már nem alapos egyáltalán. EJ-m nem volt, de a Mühle R89-e kb ugyanilyen "trehány".
Én reflexből elkezdem nyomni ilyenkor (a végeredmény irritáció.)
Szerintem.

Értem...énis hasonlókat szűrtem le sajnos itt a 15C-ről,de azért kérdeztem,hátha valakinek már sikerült próbapadra tenni mind a négy vasat,amit felsoroltam....bár tudom ami nekem jó,az másnak nem biztos... de az azért elmond valamit ha mondjuk 10 személyből 7-8 u.a.
véleményen van...
Akkor v.szinű,az én egykörös reggeli szeánszaimon nem honorálnám a 15C teljesítményét... :coffee:

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Merkur
« Válasz #1144 Dátum: 2017. Június 06. - 12:53:15 »
Nekem kicsit más nyéllel van (41C), de a fej ugyanaz. Jámbor jószág, de - talán a vékonyka feje miatt - elég reszponzív, egy éles pengével nagyon kényelmesen meg lehet vele borotválkozni. Ha nem lehetne több borotvám, valószínűleg őt tartanám meg. Alaposságra a 89-es fölé, de a Parker OC alá, talán a zárt Fatip környékére tenném, de nekem komfortosabb.

Ha a Gentilénél harapósabbra vágysz, szerintem másfelé keresgélj, mondjuk a Parker OC vagy a Fatip Piccolo/Grande felé (utóbbit én magam még nem próbáltam).
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1145 Dátum: 2017. Június 06. - 12:54:26 »
Ebben a sorban a vége felé lehet, bár nekem csak EJ-m van.

Egyébként érdekes, hogy 3-4 éve itt a fórumon még mindenki Tech jellegű fejjel kezdte, és a 89-es számított az alaposabb/agresszívebb irány első lépcsőjének. Most meg úgy fikázza mindenki a 89-est, mintha valami Lady Puña Gillette lenne, pedig alapos és kíméletes, ezért nagyon kényelmes borotva. Ráadásul tök szép, legalábbis az EJ változat, de nyilván a Mühle is. A Merkur változatok gondolom igénytelenebbek, ahogy szoktak lenni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Merkur
« Válasz #1146 Dátum: 2017. Június 06. - 13:03:14 »
Nekem kicsit más nyéllel van (41C), de a fej ugyanaz. Jámbor jószág, de - talán a vékonyka feje miatt - elég reszponzív, egy éles pengével nagyon kényelmesen meg lehet vele borotválkozni. Ha nem lehetne több borotvám, valószínűleg őt tartanám meg. Alaposságra a 89-es fölé, de a Parker OC alá, talán a zárt Fatip környékére tenném, de nekem komfortosabb.

Ha a Gentilénél harapósabbra vágysz, szerintem másfelé keresgélj, mondjuk a Parker OC vagy a Fatip Piccolo/Grande felé (utóbbit én magam még nem próbáltam).

Igazából semmi bajom a Gentile-el,sőt imádom,csak tényleg egy apróságot nem ártana kiküszöbölni a taljánoknak,mégpedig szerintem a fedlapon levő penge központosító tüskéket ha mondjuk 0,2-3mm-el vastagabbra hagyják,akkor nem kéne basz@kodni a penge középre játszásával..de ez a legkevesebb..Bocs az Off-ért..
Igazából azért gondoltam a 15C-re,mert szeretnék már énis egy totál OC beretvát is...mert az R41 azért az mégsem totál OC! 

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Merkur
« Válasz #1147 Dátum: 2017. Június 06. - 13:07:05 »
Ebben a sorban a vége felé lehet, bár nekem csak EJ-m van.

Egyébként érdekes, hogy 3-4 éve itt a fórumon még mindenki Tech jellegű fejjel kezdte, és a 89-es számított az alaposabb/agresszívebb irány első lépcsőjének. Most meg úgy fikázza mindenki a 89-est, mintha valami Lady Puña Gillette lenne, pedig alapos és kíméletes, ezért nagyon kényelmes borotva. Ráadásul tök szép, legalábbis az EJ változat, de nyilván a Mühle is. A Merkur változatok gondolom igénytelenebbek, ahogy szoktak lenni.

Igazad van,tényleg így van...attól hogy én nem nagyon szoktam hozzászólni a topikokban,szinte napi-heti szinten jelen vagyok,és elég sokat olvasgatok visszafelé a hsz-okban,a 89-es tényleg elég előkelő helyen szerepel(t) a Tech vonal után...

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Merkur
« Válasz #1148 Dátum: 2017. Június 06. - 13:07:15 »
Vintage Gillette ócék?
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Merkur
« Válasz #1149 Dátum: 2017. Június 06. - 13:08:58 »
Vintage Gillette ócék?

Bejönnek :naughty:  Csak még senki sem jelezte hogy lenne neki eladó...A keres topikban dobtam fel egy hirdetést.. :futyul:

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Merkur
« Válasz #1150 Dátum: 2017. Június 06. - 13:41:13 »
Igazából semmi bajom a Gentile-el,sőt imádom,csak tényleg egy apróságot nem ártana kiküszöbölni a taljánoknak,mégpedig szerintem a fedlapon levő penge központosító tüskéket ha mondjuk 0,2-3mm-el vastagabbra hagyják,akkor nem kéne basz@kodni a penge középre játszásával..de ez a legkevesebb..
Hogy aztán a penge-gyártósort is újra kelljen kalibrálniuk? Áh... :-)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Merkur
« Válasz #1151 Dátum: 2017. Június 06. - 16:53:51 »
Ilyenkor jön a sufnitunning: zsugorcsövet rá! :-) És működni fog. Így használom a Razzia borotvámat, mert annak is kissé el van cseszve a sapkája. Soluna sapka + zsugorcső = fenomenális állítható borotva.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Merkur
« Válasz #1152 Dátum: 2017. Június 13. - 21:32:11 »
Na,ma este meg volt a "mokush"éltárstól szervált C41-es tesztje,tényleg elég jámbor jószág,még véletlenül sem tudnám magam megvágni vele szerintem.a végén már szándékosan "bénáztam"vele,de nagyon jól tűrte,semmi vágás vagy irritáció nem volt :2thumbup:
Az élesebb pengét nagyon szereti,egy Feathert tettem bele,nagyon szép végeredmény lett,utána beledobtam egy zöld Lordot,azt a fejemen próbáltam ki,na azzal már volt egy kicsi kifogásolni való a dologban,de "belejavítgatva"azért még ez is elment.
Holnapután fogom a zöld Lord-Merkur 41C párost a ringbe ereszteni a pofázmányomon,mert holnap az új L111 van soron... ;)

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Merkur
« Válasz #1153 Dátum: 2017. Június 14. - 08:40:21 »
Egy "Merkuros"kérdés: A 15C nyele is ugyanolyan hosszú mint a 41C-é???
Mivel én eddig sajna csak képen láttam 15 C-t,de a 41C már birtokomban van,ezért lennék rá kíváncsi...Képen mintha hosszabb lenne a 15C :fejtor:

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Merkur
« Válasz #1154 Dátum: 2017. Június 14. - 10:36:23 »
Elvileg ugyanolyan hosszúak, de a 41C-é tömzsibb és nehezebb.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici