Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 291708 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Merkur
« Válasz #1200 Dátum: 2018. November 27. - 09:36:26 »
Nekem egy bakelitem volt és túl tapadósnak bizonyult...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Merkur
« Válasz #1201 Dátum: 2018. November 27. - 21:17:11 »
Kezdek lemondani arról, hogy a Merkur 45 (bakelit) borotvával megkedveljük egymást.

Kb az a felállás, hogy utazáshoz beteszem, mert könnyű és saját doboza így benne tudom hagyni a pengét, másnap reggel a szállodában jól megnyúzom magam vele, valamennyire rendbehozom az arcomat hogy emberekkel találkozhassak, aztán elfelejtkezem róla, és legközelebbi utazáshoz beteszem, goto 10.

Nem tudom hogy csak meg kellene szokni a kezemnek, vagy eleve reménytelen. Annyira más a súlyérzete mint a többi borotvának, és lehet hogy a fej se olyan mint amihez szoktam (EJ DE89).
Teljesen más, és szerintem nem mindegy neki a penge sem, igényli a jót. Meg kell szokni, az tény.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Merkur
« Válasz #1202 Dátum: 2018. November 28. - 08:21:26 »
Zöld Astra megy bele. Más már nem is nagyon van itthon :) Lehet, hogy öregszem, de mostanában inkább a kényelmet keresem a borotválkozásban kaland helyett. A Merkur 45öt nem tudom hova tenni, a benyomásom róla hogy "agresszív, de nem alapos".

Szóval akkor, ha jól értem, ez akár lehetne egy OK borotva is, de mondjak le arról hogy csak utazáskor veszem elő, mert össze kellene szokni? Ha így van, akkor szerintem a Lord L6 lesz az utazóborotvám.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Merkur
« Válasz #1203 Dátum: 2018. November 29. - 20:33:05 »
Zöld Astra megy bele. Más már nem is nagyon van itthon :) Lehet, hogy öregszem, de mostanában inkább a kényelmet keresem a borotválkozásban kaland helyett. A Merkur 45öt nem tudom hova tenni, a benyomásom róla hogy "agresszív, de nem alapos".

Szóval akkor, ha jól értem, ez akár lehetne egy OK borotva is, de mondjak le arról hogy csak utazáskor veszem elő, mert össze kellene szokni? Ha így van, akkor szerintem a Lord L6 lesz az utazóborotvám.
Valahogyan így. Illetve, lehet, hogy csak nálam, de olyan, hogy nem jó vele sokszor rövidet húzni. Akár kicsit nyomva, de hosszú mozdulatokkal, véletlenül sem visszatévedve, ahol már járt.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Merkur
« Válasz #1204 Dátum: 2019. Július 18. - 14:54:49 »
Sziasztok! 2018.10.16.-án vettem egy eredeti Merkur Futur. Minden pengecsere után szétszedem és megtisztítom. Egyszer kb egy órát hagytam ázni vízzel hígított sima ecetben. Na, az elkezdte megenni a menetet. Azóta nem csináltam ilyet, vagyis nem tettem ecetes vízbe vízkőoldó gyanánt. A menetnek meg vannak számláva a napjai. Csoda, hogy még össze lehet rakni. Szerintetek erre létezhet valamilyen garancia? Elvileg eredeti. Boltban vettem számlával.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1205 Dátum: 2019. Július 18. - 15:16:06 »
Ha az ecetet nem vallod be, akkor kéne cserélniük, hiszen egy öntvény kezd megszűnni egy éven belül, ez semmiképp nem normális.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1206 Dátum: 2019. Július 18. - 15:20:44 »
Ácsi! Miféle menet? A Futurnál nem találkozol menettel!
Vagy atomjaira szeded minden alkalommal? Azok az alkatrészek viszont nem öntvények. A rezet nem eszi az ecet, a másik darab nem tudom milyen anyag, de hogy nem spiáter, az biztos.

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Merkur
« Válasz #1207 Dátum: 2019. Július 18. - 15:40:47 »
Atomjaira szedem szét. Olyan baromi kemény a víz ahol lakom, hogy elég hamar nehezen lehet állítani a rést.

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Merkur
« Válasz #1208 Dátum: 2019. Július 18. - 15:43:57 »
Egyébként elég gagyinak néz ki a menetes rész. Azért vettem közel 25K-ért egy ilyet, mert bíztam a Német minőségben. Ezentúl ha nem cserélik ki, veszek egy Kínai klónt 3 ezerért.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1209 Dátum: 2019. Július 18. - 16:14:33 »
Jobban meggondolva nézhetjük úgy, hogy a használati útmutató nem tiltja a mindennapi szétszedést, szóval továbbra is áll a garanciális igényed...

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Merkur
« Válasz #1210 Dátum: 2019. Július 18. - 17:17:47 »
Van tapasztalat? Érdemes a forgalmazóhoz fordulni, vagy közvetlenül a gyártóhoz?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1211 Dátum: 2019. Július 19. - 01:31:49 »
A szavatossággal kapcsolatos jogszabályok szerint elvileg a kereskedőhöz kéne fordulnod, de volt itt a fórumon már olyan (sajnos nem emlékszem, hogy ki), aki a már nem is garanciális bajával jelentkezett a Merkurnál (hacsaknem a Mühlénél), és szó nélkül küldtek neki egy új fejet. Sőt, nem is szó nélkül, mintha még írtak is volna pár elnézést kérő sort is hozzá.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Merkur
« Válasz #1212 Dátum: 2019. Július 19. - 08:25:20 »
bíztam a Német minőségben

ne hibáztasd magad, pár millió Volkswagen vásárló is így járt nemrég ;)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Merkur
« Válasz #1213 Dátum: 2019. Július 19. - 10:19:19 »
Gyártó inkább. Évekkel ezelőtt az volt a gyakorlat, hogy csak a DOVO/Merkur intézhette a garanciális ügyeket. Elméletileg volt a borotvához egy garanciajegy., azon kellene, hogy legyen valami info.
Ha az a menetes szár rohad, ami a nyelet és a fej állítható betétjét összeköti, az bizony spiáter, olcsóbb így gyártani.

Üdv

Á

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Merkur
« Válasz #1214 Dátum: 2019. Július 19. - 12:51:33 »
Köszönöm a válaszokat!  :sör: Írok a gyártónak és meglátjuk mi lesz. A fejleményekről vagy eredményről írni fogok ide.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici