Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 300141 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Merkur
« Válasz #1230 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 11:47:08 »
A lényeg pont az hogy én nem akarok a "borotvám védelmével" túl sokat foglalkozni, mert egy csomó érdekes dolog van az életemben amivel inkább, tehát keresek olyan gyártót amelyik erre megoldást kínál. Itt jön be a rozsdamentes.

SZVSZ védhetetlen az az álláspont, hogy a borotva a használaton kívül nem való a fürdőszobába. Maguk a gyártók se mondanak ilyet, akkor se ha öntvény.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Merkur
« Válasz #1231 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 12:13:59 »
Én is érzem amúgy, hogy a tárgyakhoz való hozzáállásom már-már túlzó. Ezzel tisztában vagyok.
Én túlzóan kötődöm a tárgyaimhoz (azért nem mindenhez), szeretek is törődni, bajlódni velük.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Merkur
« Válasz #1232 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 12:23:56 »
Ha jó a spiáter keverék és rézből van a menet kb. az öntvény is örök élet. De ez valami miatt csak a Roth&Büchnernek sikerült.
Az acél szvsz. azért terjedt el, mert olcsóbb a réznél, a poros öntés óta meg még olcsóbb.

Üdv

Á

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Merkur
« Válasz #1233 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 13:31:26 »
Én is érzem amúgy, hogy a tárgyakhoz való hozzáállásom már-már túlzó. Ezzel tisztában vagyok.
Én túlzóan kötődöm a tárgyaimhoz (azért nem mindenhez), szeretek is törődni, bajlódni velük.

Amit birtokolsz, birtokba vesz?  :)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Merkur
« Válasz #1234 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 14:01:37 »
Viccet félretéve, tárgyakhoz nagyon tudok kötődni, azon belül a könyvek a gyengéim...
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Merkur
« Válasz #1235 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 18:20:54 »
Mindenkinek mások a szokásai, de szerintem félreértés, hogy egy DE borotvára úgy kellene vigyázni mint a hímes tojásra. Furának tartanám hogy egy tárgyat amit a fürdőszobában használok, és elvileg vízálló, ne ott tároljak.

A Gillette és más gyártók egészen kb 1960ig még meg tudtak csinálni egy DE-t úgy, hogy évtizedeket, vagy akár egy évszázadot kibírjon. Leggyakrabban sárgarézből, valami bevonattal. Aztán rájöttek, hogy lehet Zamakból is nagyot alkotni, töredékáron, az eredmény meg az lett amiről fentebb beszéltünk. Nem a felhasználó a hibás, hogy nem ápolgatja, törölgeti és szárítgatja minden használat után, ahogy egy normálisan megcsinált menetet se annyira egyszerű elnyírni.

Az, hogy a vásárlók ezt megelégelték, megmutatkozik a rozsdamentes acél DE-k iránti növekvő keresletben és kínálatban (ami valszeg egy szerencsétlen félreértés, sárgarézből jobb lenne, de ez van).

Mintha még a talán egészen 1991-ig gyártott Black Beauty-k is rézből volnának.
Vegyük a Fatipet, annak csak a bevonata fog szétfoltosodni vagy egyenesen leugrani a borotváról. Aztán marad a réz :-)

Gondolom, az lehet a probléma az anyagválasztással, hogy az acélforgácsolás bejáratott ipar maradt és "csak" a lehetőségköltséget és a (drága) gépeket és alapanyagokat kell megfizetni. A rézborotvák olcsó, ipari termeléséhez szükséges láncot viszont a romokból kellene újra felépíteni. Úgyhogy a túlélő Gillette-eken felül megmaradtak a kisipari Fatipek és Karve-ok.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Merkur
« Válasz #1236 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 18:59:36 »
Tudtommal a pl a víz-fűtés szerelvények (egyes csövek, szelepek, csapok, stb) jelentős része ma is korrózióálló sárgarézből készül, jó minőségben, pontos méretekkel, tehát a gyártási kapacitás simán ott van az iparban.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Merkur
« Válasz #1237 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 20:01:26 »
Ebben már csak fogalmatlanul találgathatok, de mintha a borotvákat sajátos módszerrel, sajtolással gyártotta volna a Gillette, s ugyanez a csövekre nem állna fenn.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Merkur
« Válasz #1238 Dátum: 2019. Szeptember 19. - 00:51:58 »
Anno sajtoltak, de az ahhoz szükséges összes gépet szanálták. Esztergálni lehet vagy újra építeni a gépeket. De nagy cég nem fog cartridge helyett DE-t gyártani, kis cégnek meg a CNC elérhető és az öntés.
A többi változatlan, réz drága, acél olcsó, spiáter még olcsóbb.

Üdv

Á

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Merkur
« Válasz #1239 Dátum: 2019. Szeptember 19. - 08:59:58 »
Azt értem hogy a sárgaréz mint anyag drágább mint az acél, de ha jól értem akkor egy borotvába pár dollárnyi (vagy kevesebb, attól függőn mekkora félkész termékből CNCzik ki) kell csak. Vagy a megmunkálása is drágább?

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Merkur
« Válasz #1240 Dátum: 2019. Szeptember 19. - 16:39:07 »
A Merkur kaliberű cégek spiátert használnak. A kisebbek általában acélt öntenek és azt esztergálják. A kézművesek bármiből esztergálnak.
A középső kategória a kérdés, hogy azok miért nem rézzel dolgoznak. Tippelek, öntve is sokkal drágább a réz vagy az aki effektíve a gyártást végzi, acélra állt be.

Üdv

Á

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Merkur
« Válasz #1241 Dátum: 2019. Október 06. - 10:30:26 »
Idézet

SZVSZ semmi technológiai akadálya nem lenne egy könnyű acélborotva (pl üreges, vagy vékony nyél) elkészítésének, csak eddig senki nem csinálta. Az üreges valszeg drágább lenne, a vékony meg furán néz ki, és mivel ez a fogyasztói szegmens a "van benne anyag és örökké tart" jelszóra épül, talán igény sincs akkora rá.


Azert van konnyu acelborotva a piacon. Ott az Occam v1 es v2 is. V1 emlekeim szerint kb. 65 gramm, v2 meg 50 korul van.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Merkur
« Válasz #1242 Dátum: 2019. Október 06. - 13:43:18 »
Nem tudom pontosan melyik a v1 és a v2, de a jelenleg árult Occam DE-ről (https://www.classicshaving.com/collections/occams-razor/products/occams-safety-razor) azt írják hogy 3.5oz, ami kb 100g.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Merkur
« Válasz #1243 Dátum: 2019. Október 06. - 13:44:15 »
Nem tudom pontosan melyik a v1 és a v2, de a jelenleg árult Occam DE-ről (https://www.classicshaving.com/collections/occams-razor/products/occams-safety-razor) azt írják hogy 3.5oz, ami kb 100g.

SE-rol beszekek.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Merkur
« Válasz #1244 Dátum: 2019. Október 06. - 14:12:51 »
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici