Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 290166 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #45 Dátum: 2010. Április 16. - 13:26:22 »
Futur elol jol el kell huzni az orrot es akkor megy  ;D De komolyan, nekem mukodik ott is a Futur!

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Merkur
« Válasz #46 Dátum: 2010. Április 16. - 13:26:35 »
Te Pietro,

Ezek a hárombetűs rövidítések nekem nagyon nem mennek... Magyarul nem lehetne? (WTG, XTG, ATG, BBS)

Én a "hatékonyság" tekintetében arra tudok gondolni, hogy az enyhén szögben álló él a szokásos vágás mellé kis nyesést is csinál (bár kétlem, hogy bárkinek is újdonság lenne: vágás az élre merőleges irányú mozgással megvalósított szelést, a nyesés az éllel párhuzamos irányú mozgást [is] tartalmazó szelést jelenti). Hasonlóan, mint a Gilette-slide.

Gratula a szerzeményhez mindenesetre! :-)


Prof

kösz prof, látom cotag már belinkelte a "lexikont". Igen, erre gondoltam a vágást/szelést illetően, köszi a szabatos leírást!  ;)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Merkur
« Válasz #47 Dátum: 2010. Április 16. - 13:29:14 »
Futur elol jol el kell huzni az orrot es akkor megy  ;D De komolyan, nekem mukodik ott is a Futur!

Húztam én mindenfelé, jobbra-balra, fel-le (ahogy mantic-guru demonstrálta  :D), ment is, de nehézkesen, sokat kellett kapirgálnom a nagy fej miatt
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #48 Dátum: 2010. Április 16. - 15:05:16 »
Ha jól látom, a Slant Bar-t (37C HD) http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?ltr=M&t=2525 nemigen kommentálták még itt a szaktársak.

Nahát azért itt van ám ez is!...

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Merkur
« Válasz #49 Dátum: 2010. Április 16. - 15:39:55 »
Ha jól látom, a Slant Bar-t (37C HD) http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?ltr=M&t=2525 nemigen kommentálták még itt a szaktársak.

Nahát azért itt van ám ez is!...

hm... valamiért nem láttam, a keresés a fórumon nem dobta ki... (a blog nem a fórum "része"?)

Jó a leírás, köszi  ;)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #50 Dátum: 2010. Április 16. - 15:59:26 »
(a blog nem a fórum "része"?)

Nem, részemről ez itt közszolgálat, ott meg önzőzés!  ;D

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Merkur
« Válasz #51 Dátum: 2010. Április 16. - 16:59:50 »
(a blog nem a fórum "része"?)

Nem, részemről ez itt közszolgálat, ott meg önzőzés!  ;D

aha... ;)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Merkur
« Válasz #52 Dátum: 2010. Április 26. - 13:50:56 »
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #53 Dátum: 2010. Április 26. - 14:04:56 »
Mindenesetre érdekes, hogy erről az új Merkur-modellről a Merkur-honlap nem tud, a német kereskedőknél sincs, de az EM-nél már árral-képpel kint van...   ::)  Tényleg nagyon új lehet.  ;D

Egy biztos: az ára nevetséges. A bakelit szép és jó anyag, na de mégiscsak műanyag.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Merkur
« Válasz #54 Dátum: 2010. Április 26. - 14:07:55 »
Mindenesetre érdekes, hogy erről az új Merkur-modellről a Merkur-honlap nem tud, a német kereskedőknél sincs, de az EM-nél már árral-képpel kint van...   ::)  Tényleg nagyon új lehet.  ;D

Egy biztos: az ára nevetséges. A bakelit szép és jó anyag, na de mégiscsak műanyag.

Az ár tényleg gáz! Ugyanannyi, mint a csupafém EJ89. Hááát normááális!  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Merkur
« Válasz #55 Dátum: 2010. Április 26. - 14:10:19 »
milyen lehet a súlya?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #56 Dátum: 2010. Április 26. - 14:12:11 »
Szerintem olyan 25-30 g körül. A bakelit nehéz műanyag.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Merkur
« Válasz #57 Dátum: 2010. Április 26. - 14:15:23 »
ja, én is a Merkur honlapját néztem meg, hátha van több infó róla, de semmi  :) más terjesztőnél se láttam
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #58 Dátum: 2010. Április 26. - 14:46:27 »
Azért is furcsa, mert a Merkur csinált már részben bakelit borotvákat, nekem pl. van egy korai, valszeg első generációs Progressem, bakelit tartólappal (a képen jobbra). Ha most újra erre adná a fejét, miért egy teljesen új fejet hoz ki, ami nem a saját, híressé vált feje, amihez ráadásul minden bizonnyal megvan a szerszámozottság is?


Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Merkur
« Válasz #59 Dátum: 2010. Április 26. - 14:58:44 »
hát nem tudom, nekem valahogy a csupafém jobban bejön

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici