Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 257899 alkalommal)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Merkur
« Válasz #60 Dátum: 2010. Április 26. - 16:02:38 »
muanyag vilagban elunk fiuk...   Es mar itt is ;)...  Engem azert erdekel, ha legkozelebb extrametal kornyeken jarok (pl. arena) megfogdosom. Szerintem nem hulyek a Merkurnal, biztos van vmi racio ebben a termekben
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Merkur
« Válasz #61 Dátum: 2010. Április 26. - 16:13:06 »
Azért is furcsa, mert a Merkur csinált már részben bakelit borotvákat, nekem pl. van egy korai, valszeg első generációs Progressem, bakelit tartólappal (a képen jobbra). Ha most újra erre adná a fejét, miért egy teljesen új fejet hoz ki, ami nem a saját, híressé vált feje, amihez ráadásul minden bizonnyal megvan a szerszámozottság is?



Wow, nagyon csini a regi Progress, gratula :-), nekem ujdonsag volt ez a tipus.

Szerintem vmi ujszeruvel probalkoznak a Merkurnal, lehet, hogy ez vmi prototipus, hogy lemerjek a hasznalok reakciojat... Mindenesetre erdekes, hogy uj a fejkialakitasa es hogy 100% muanyag.
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Merkur
« Válasz #62 Dátum: 2010. Április 26. - 19:59:42 »
Hát ez a műanyag Merkur nekem olyan mint pl:az 1-es BMW.Az is BMW de hát...Nem az igazi.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #63 Dátum: 2010. Április 26. - 20:33:42 »
Azert egyes BMW-vel szivesen jarnek, ezzel meg nem borotvalkoznek  ;)

Ha lejjebb araztak volna, akkor azt mondanam idealis utazoborotva, pl olyan utra, ahova repulovel mesz es minden gramm szamit. Vagy ugyanugy gondolhatnam, hogy katonasagnak szant borotva hasonlo megfontolasbol, de ketlem, hogy katonaeknal meg nagy szamban hasznalnank DE-t. Igy marad a kerdojel tovabbra is, hogy mi lehet ez...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #64 Dátum: 2010. Április 28. - 13:55:23 »
A Késportálon rákérdeztem a bakelit Merkurra. Hát kérem, úgy tűnik, Merkur, biza. Na de ennyiért? Kiváncsi leszek, mennyi lesz odakint. Nem tudom, ugyanolyan áron, mint egy teljesen fém háromrészes, ki a fene fogja megvenni...


Idézetet írta: edrose
Anna, ha már itt vagy: van ez az új Merkur borotva.

Nem elírás ez? Biztos Merkur? Biztos ennyi?
Ugyanis a Dovo/Merkur honlap semmit sem tud erről, és német kereskedőknél is fellelhetetlen... :fejvakar:



Idézetet írta: EXTRAMETÁL ÜZLETHÁLÓZAT
Igen biztos Merkur.

A frankfurti Ambiantén mutatta be elsőként a Dovo cég nekünk és még más európai képviseletek számára.

Bakelit szuperjó borotva és már van is raktáron.

Rögtön küldöm a hivatalos anyagot róla.

Azért nem tudnak róla mivel extra friss termék bemutatás alatt volt még...New Iems 2010 kiadványukban ( nem publikus kiadvány ) szerepel már ami alapján mi is rendeltük :-)

mivel szuperjó áron van, törhetetetlen kemény bakelit... :-)

De egyébként 1 hónapon belül sztem ők is feltöltik a Dovo honlapra....

én is figyelem majd mikor...

A



Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Merkur
« Válasz #65 Dátum: 2010. Április 28. - 14:38:40 »
ed koszi az infot, ha egy holgy irja, hogy "szuperjo borotva" akkor biztos az :-D. En eldontottem, megveszem, furdal a kivancsisag ;) persze, nem keves penz egy mua. borotvaert (benchmark az 1500 ft-os DM-es Wilkinson DE, de az olyan is...), de vmiert bizom Merkurekban ;)

Ha osszejon logisztikailag, akkor elhozom a borotvatalira. Ha penteken 7.-en talalkozunk, akkor ennek nagyobb a valoszinusege.
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Merkur
« Válasz #66 Dátum: 2010. Április 28. - 14:41:42 »

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #67 Dátum: 2010. Április 29. - 23:40:58 »
A modellszám alapján (45030) találtam egy első fecske kereskedői árlistát, amely szerint 24,50 € lesz az ára. Nem kevés...

http://www.messer-matheisen.de/_temp/PriceList20100429.pdf

29. oldal.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Merkur
« Válasz #68 Dátum: 2010. Június 07. - 23:40:46 »
Sziasztok !

A hozzászólás apropóját az adja, hogy múlt héten a házassági évfordulónk alkalmából a kedves feleségem - aki egyébként nyomon követi a hagyományos borotválkozási evolúciómat -  meglepett egy Merkur Futur borotvával...   :borz1:  :borz1:

Végig olvastam a B&B-s véleményeket, és ez alapján némileg rákészültem lelkileg erre a borotvára  ;D

Az ottani vélemények, a saját tapasztalatok ( 3 borotválkozás) tükrében:

Nehéz : nos ezt nem lehet cáfolni, viszont ez, a nem túl nagy számú DE borotváim közül az első, aminél érvényesül a hagyd, hogy a borotva saját súlyától működjön

Csúszik a nyele : a szatén verzióm van, aminél ezt még habos kézzel sem tapasztaltam.

túlságosan nagy fej : ez szintén nem cáfolható, de nekem sem a pajeszomnál, sem az orrom alatt nem volt nehézség megfelelően borotválni. ( orr alatt a wtg helyett eleve atg-t és xtg-t alkalmaztam)

Túlságosan agresszív ha a lord, vagy a gillette slim twist után közvetlenül kapom a kezembe, akkor azért nem biztos, hogy őszinte lett volna a mosoly az arcomon az első borotválkozás után, de a wizamet w11 jó lépcsőfoknak bizonyult, így egy visszafogottabb 1.5-es beállítással kellemes élmény volt.

a penge cseréje, és a fokozat állítás veszélyes  ::) ezt a B&B-n egyszerűen tervezői baklövésnek minősítik, amire én azt mondom, hogy egyik DE fejét sem fogom meg keresztbe a pengénél, csak hosszába....

Eddig a saját pengéjével, és a feather pengével próbáltam, amiből az első, nekem kicsit csalódás volt.

Összességében az biztos, hogy nagyon sima eredményt lehet vele elérni. Bár ajándék, nem tudom függetleníteni a megítélésből az ár-érték arányt, ami annyiban finomít a véleményemen, hogy nem használok szuperlatívuszokat, csak annyit: nagyon jó vas .....tetszik!  

Salmo
 
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 08. - 14:02:42 írta Salmo »
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #69 Dátum: 2010. Június 08. - 09:05:54 »
Salmo, pontrol pontra egyetertek veled. A Futur a maga kategoriajaban egy tokeletes borotva, szo sincs semmifele tervezesi hibarol. Ettol meg persze nem mindenkinek ez a tuti borotva. A Merkur penge erosen tularazott es szemelyes velemenyem szerint sem erdemes vele veszodni es akkor probaltam nagyon finom lenni  ;)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Merkur
« Válasz #70 Dátum: 2010. Június 08. - 09:10:05 »
salmo, cotag: +1 minden egyes szóra!!!

(magam is elégedett Futur-tulaj vagyok és ugyanez a véleményem)

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Merkur
« Válasz #71 Dátum: 2010. Június 08. - 20:57:14 »
Egyetértek (jómagam is Futur tulaj lévén)
Jazz és a Vespám

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Merkur
« Válasz #72 Dátum: 2010. Június 26. - 10:36:16 »
Sziasztok!

No, Nyisz olvtárs jóvoltából tegnap nekem is módom nyílt a frissen (tőle) megvásárolt Futurral nyomni egy gyors kört. Illetve négyet.

Tapasztalatok vadonat új Lord SC-vel (a Feathert nem mertem az L6-ból átrakni, de nem lett volna veszélyes, így utólag).

Súly: kiváló, bár valóban nehéz.
Nyélcsúszás: negatív, teljesen jó fogása van.
Fejméret: nekem a körszakáll miatt ez egyedül a fülem mellett a (teljes) pajesz borotválásánál okozott gondot XTG-n, egyébként teljesen normális.
Agresszivitás: biztonságból 1-essel kezdtem. Korrekt. Áttekertem 3-asra. Korrekt az is. Aztán próbából az arcomra (pajesz és pofa) felraktam 6-osra. Háááát, élménynek élmény volt, de semmi esetre sem rossz. Alul, a nekem érzékenyebb nyaki részeken 3,5-lel próbálkoztam, érezhetően erőszakosabb volt, de nem okozott gondot. Aztán az utolsó körre vissza 3-asra felül is az XTG körre, alul még a fél-XTG-vel végigmentem. Nem éreztem számottevően agresszívebbnek az L6-nál, sőt, 1-1,5 körüli fokozaton még talán finomabb is.
Pengecsere, állítás veszélyessége: Szerintem az IQ hiánya veszélyes, nem ez. Kicsit furcsa, de kellő odafigyeléssel biztonságos (és ez minimális koncentrációt követel, nem többet, mint egy háromrészesben végrehajtott csere).

Teljesen pozitív az első benyomás. Kiegészítésül még két dolog: egyrészt az SC-vel is "hangoskodott", kíváncsi leszek, hogy a jövő héte Edtől vásárlandó Kaptain-nel mihez kezd. Szerintem a szomszéd is hallani fogja. A másik inkább kérdés: a pengét bent szoktátok hagyni 1-esre letekerve vagy kiveszitek?

Szám Bácsinak köszönet az odafigyelésért, Nyisz-nek pedig a remek ár/érték arányért és a rugalmas ügyintézésért.


Üdv,

Prof

Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #73 Dátum: 2010. Június 26. - 13:16:01 »
Prof -

örülök, hogy már így elsőre tetszik  :borz1:

A Futurba bármilyen pengét teszel, hallanai fogod, ahogy serceg. Én nagyon szeretem  ;)

A beállítással vigyázz. Bárhová állítod kíméletesnek, kellemesnek érzed a bőrödön, de ha huzamosabb ideig borotválkozol túl aggresszív beállítással, azt a bőröd félreérthetetlenül a tudtodra adja majd. Tapasztalat  >:( Nekem pl a 2,5-es beállítás tökéletes.

Én a pengét bennhagyom és nem állítgatom, úgy rakom el, ahogy éppen használtam. Nem kell túlgondolni a dolgot.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Merkur
« Válasz #74 Dátum: 2010. Június 27. - 05:44:33 »
Tapasztalatok vadonat új Lord SC-vel (a Feathert nem mertem az L6-ból átrakni, de nem lett volna veszélyes, így utólag).

Prof, rakd át......... nagyjából egy fényévnyivel jobb feeling lesz...de tényleg.



Salmo

u.i.: bele próbáltam a Captain-t is, de leszámítva azt, az egyébként érdekes élményt, hogy olyan hangja volt, mintha kemény karton papírral kaparnám magam, nálam nem teljesített valami fényesen
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici