Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 257849 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1185 Dátum: 2018. Március 05. - 17:54:00 »
Hmm, egy jó tízperces akció :D

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Merkur
« Válasz #1186 Dátum: 2018. Március 05. - 20:27:38 »
"A piszkos fantáziát a túlhajszolt nemi élet hiánya okozza" volt tanárom szerint.

Egyetemen tanított... hegeszteni.
Kisbusszal hordta a gyerekeit, annyi volt.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Merkur
« Válasz #1187 Dátum: 2018. Március 06. - 13:57:26 »
Lehet nem ide kéne írni, hanem az "Egyéb márkák"-hoz de talán elfér itt...

Nemrég volt szó a 37C-ről a "Mai borotválkozásom" topikban. Az imént ezt találtam az alibabán. Háromrészes kamu 37C. Legalábbis amennyire ki tudtam nagyítani a képet, nekem úgy tűnik, hogy háromrészes, mert a nyélen a "tekerő rész" felett nem látok rést. 100 db a minimum rendelés, 10 dolcsi a legmagasabb ár, tehát durván 2600 Ft / db + szállítás, áfa, vám, miegymás. Mondjuk nem tudom mennyire lehet megbízni egy Pakisztáni cégben, pláne egy slant esetében, ami kicsit bonyolultabb forma az átlagos DE fejeknél. Nem biztos, hogy megkockáztatám, de érdekességnek jó, hogy tényleg  már mindent koppintanak Ázsiában...






Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Merkur
« Válasz #1188 Dátum: 2018. Március 06. - 14:01:00 »
Ez 3 részesnek néz ki szerintem, a 15C-nek is ilyen a nyele.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Merkur
« Válasz #1189 Dátum: 2018. Március 06. - 14:16:53 »
Ezt írtam én is, hogy háromrészes :)

Egyébként kamu 39C is van és még néhány egyéb Merkur modell, pl. 34C... ennél jobban látszik a nyél, meg az is, hogy a fej milyen sz@r minőség:

https://maclurasurgical.trustpass.alibaba.com/product/50009497590-106463527/Heavy_Duty_Double_Edge_Razor_MSR_007.html

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Merkur
« Válasz #1190 Dátum: 2018. Március 06. - 14:20:11 »
Hát, nekem régóta van egy elképzelésem hogy ... Ez itt nagyon on-topik lenne, de nem írom le, mert feltételezés.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Merkur
« Válasz #1191 Dátum: 2018. Március 06. - 14:31:52 »
Hát, nekem régóta van egy elképzelésem hogy ... Ez itt nagyon on-topik lenne, de nem írom le, mert feltételezés.
Arra gondolsz, hogy a made in Germany felirat mikor igaz?  ;D
Gillette Tech 1951

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Merkur
« Válasz #1192 Dátum: 2018. Október 03. - 13:19:19 »
Pár hónapja kaptam egy jelzés nélküli régi rézborotvát, ami a Tabula Rasa Huszár, Rotbart Mond Extra, Gillette Old Type, stb. vonalba tartozik küllemre. Szuper készülék, élmény vele borotválkozni! Annyira megtetszett, hogy elhatároztam felhajtok egy mai verziót és a Merkur 15C tűnt nekem a leginkább hasonlónak. A méretekben nincs is nagy különbség, a 15C könnyebb 2g-al, a nyele rövidebb pár mm-el, a feje viszont szélesebb egy kicsit. A rézborotva kétrészes, a nyél és az alaplap egyben van. A 15C háromrészes. A súlypontjuk máshol van. A réznél az alsó csavar miatt a fejtől távolabb esik, mint a 15C-nél, aminek a topcapja vastagabb.

Bár arra számítottam hogy hasonló karakterűek lesznek, de ez sajnos nem így lett. A réz sokkal harapósabb, alaposabb és jobb borotva. A 15C nagyon megbocsájtó, jónéhány helyen kellett javítgatni a megfelelő eredményhez, bár nem okozott irritációt és a vágás veszélye sem fenyegetett. Ha választanom kellene a kettő közül, akkor gondolkodás nélkül a régi mellett döntenék, de szerencsére nem kell :)

Egyébként hiába ütött-kopott a réz, szerintem sokkal jobb minőségű munka, mint a Merkur...








Nem elérhető Serpenthelm

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Merkur
« Válasz #1193 Dátum: 2018. November 11. - 18:10:48 »
Extrametálban akciósak a Progress borotvák, egységáron 11900 a hosszúnyelű papír, és a rövidnyelű műanyag dobozos variánsok :)
Szerk.: Állítólag kifutónak minősítették, nem tudom, ez pontosan mit fog jelenteni, de az Alleeban hosszú és rövidnyelű is volt még, miután elhoztam egy rövidnyelűt. Remélem beválik majd :)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Merkur
« Válasz #1194 Dátum: 2018. November 11. - 20:19:14 »
...Ez itt nagyon on-topik lenne...
Mer' kúr?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Merkur
« Válasz #1195 Dátum: 2018. November 12. - 23:33:11 »
Nyugi,még én sem találtam meg a Merkur HD Gillette megfelelőjét.Kíméletes,de alapos és külsőre is rendben legyen,
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Merkur
« Válasz #1196 Dátum: 2018. November 13. - 09:07:25 »
Aristocrat homokfújva.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Merkur
« Válasz #1197 Dátum: 2018. November 13. - 18:54:52 »
Aristocrat homokfújva.

Te fújod a cuccaidat, vagy valaki más?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Merkur
« Válasz #1198 Dátum: 2018. November 13. - 20:10:24 »
Én, hátul a műhelyben.
Van egy kis kabinom és egy kézi cucc.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Merkur
« Válasz #1199 Dátum: 2018. November 27. - 09:08:02 »
Kezdek lemondani arról, hogy a Merkur 45 (bakelit) borotvával megkedveljük egymást.

Kb az a felállás, hogy utazáshoz beteszem, mert könnyű és saját doboza így benne tudom hagyni a pengét, másnap reggel a szállodában jól megnyúzom magam vele, valamennyire rendbehozom az arcomat hogy emberekkel találkozhassak, aztán elfelejtkezem róla, és legközelebbi utazáshoz beteszem, goto 10.

Nem tudom hogy csak meg kellene szokni a kezemnek, vagy eleve reménytelen. Annyira más a súlyérzete mint a többi borotvának, és lehet hogy a fej se olyan mint amihez szoktam (EJ DE89).

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici