Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 290493 alkalommal)

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Merkur
« Válasz #1290 Dátum: 2022. Március 06. - 23:33:26 »


A  Future  másolatát  valaki  ismeri ?

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Merkur
« Válasz #1291 Dátum: 2022. Március 07. - 09:49:50 »
Persze, teljesen jó kütyü. A tipográfia csúnyább, de amúgy hibátlan.
Ellenszenvesnek találom ezeket a koppintásokat, de azt el kell ismerni, hogy normális minőségben vannak előadva.

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Merkur
« Válasz #1292 Dátum: 2022. Március 07. - 10:05:48 »


A  Future  másolatát  valaki  ismeri ?

Tanto



A  Future  másolatát  valaki  ismeri ?

Tanto

A kínai Ming Shi 2000s / QShave adjustable Futur másolatokra gondolsz?

Alapvetően elég jók az árához képest, viszont mint minden kínai másolatnál, a gyártásban elég nagy minőségi szórás van. Az eredetinél egy kicsit könnyebb (merthogy a kínai spiáterből van, az eredeti pedig réz + kiviteltől függő bevonat, a pengetartó rész pedig az eredetin is öntvény), és talán a kínai egy kicsit enyhébbre van hangolva. Nekem 4-es fokozaton bőven elegendő így is (viszonyításnak: pl. a Rockwellt mindig 6-oson használom és szeretem az R41-et is).
Az enyémnek az a hibája, hogy a penge két élén nem ugyanaz a távolság (blade gap). Egy él bal és jobb oldalán azonos a táv, de a két él között eltér. Ezen a rugó tekergetésével sikerült egy kicsit alakítani, de még nem az igazi. Viszont sokaknak meg elsőre jót küldtek, de hát ilyen ez a kínai borotvalottó. (Egy külföldi fórumon hívták Chinese razor lottery-nek).
De igazából együtt lehet vele élni. Amikor én rendeltem, akkor még házhoz szállítva 3000 Ft volt, annyit bőven megért így is. A fórumokon mások is azt írják, hogy nagyon minimál különbség van használatban az eredetihez képest, inkább a minőségérzet és az ár a fő különbség.

Nézegetem, hátha le lesz akciózva az eredeti, de még nem sikerült rávennem magamat, hogy ennyi pénzért vegyek egy eredetit, ezzel a kis hibával is elvagyok a másolattal, a nagy blade gap ellenére nagyon simán lehet vele borotválkozni, pengékkel sem különösebben válogatós.

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Merkur
« Válasz #1293 Dátum: 2022. Március 07. - 14:16:32 »
Warper,

... akkor lesz  lejjebb még egy  kérdésem , de  először  is  köszi a  részletes választ  erre  a  modellre  vonatkozóan.
Nekem  eredeti  van, nagyon bejön, töb típusú  pengével  is, de  alapvetően  Feather  pengéim vannak. Most akarom a sokak által  emlegetett
zöld  Astrát  kipróbálni, megrendeltem  egy  rakást,  majd meglátjuk (sajnos nem tudok  keveset  rendelni, így  születtem).
Igazából  megtehetném, hogy  veszek még egy  Futur  eredetit, de pont  ezt akarom  megtapasztalni, hogy az  eredeti és  másolat
között nagyságrendileg  van-e  nagy  különbség. Mennyire  figyelnek  oda  az  eredeti  jellemzőire  másoláskor. Úgy látom a leírtak alapján, nincs.

A  kérdés:
egy-két  helyen  feltettem a kérdést, hogy  az  r89  és  r41  közötti  különbség  miből adódik (mert  ugye  azt  leírják, mint  markáns  tapasztalat, hogy  ilyenek meg  olyanok ezek a készülékek ..... de  az  OK  ?   persze  gondolom, hogy  a  fej (fedél és a  tartó rész)
geometriája  okozza  a különbséget, de  senki  sem  tud vagy nem veszi  a fáradtságot  hogy  ezzel  foglalkozzon, pedig  igazából  valószínüleg  ebben rejlik  az  ok.
Meg azért  is  érdekes lehet  nekem, mert  van több, de  mivel  nincsenek megírva, megjelölve, nem tudom, melyik  mi ?
Vélemény  ?

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Merkur
« Válasz #1294 Dátum: 2022. Március 07. - 14:37:27 »
Az R41 és az R89 közötti különbség abból adódik, hogy különböző fejek.

Az én véleményem az, hogy borotvák beazonosításához hasznos segítség, ha fotót mellékelsz a kérdésedhez...

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Merkur
« Válasz #1295 Dátum: 2022. Március 07. - 15:21:54 »
Akkor  a kép:

Az  alsó   persze  kínai, pillangó, kérdés  minek felel meg -lágy  vagy  kaparós  ?
Alulró 2.   az  Lord, ugyanaz a kérdés, minek felel meg -lágy  vagy  kaparós ?
A  felső  2 a fő  kérdés.
A  GEM-eket nem tettem fel, az  egyértelmú, egy  eredeti és  egy  STAR  klón.

Köszi


Az R41 és az R89 közötti különbség abból adódik, hogy különböző fejek.

Az én véleményem az, hogy borotvák beazonosításához hasznos segítség, ha fotót mellékelsz a kérdésedhez...

Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Merkur
« Válasz #1296 Dátum: 2022. Március 07. - 15:33:55 »
Ha minden igaz, akkor a hatszögletű nyeles OC az Merkur 41C, a másik CC az Merkur 33C




Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Merkur
« Válasz #1297 Dátum: 2022. Március 07. - 20:24:24 »
Az R41 és az R89 közötti különbség abból adódik, hogy különböző fejek.
;D
Gondolom arra gondol a kolléga, hogy a különböző fejek eltérése mivel magyarázható.
Tanto:
Nagyobb gap, meredekebb pengeszög, nagyobb kiállás szokott lenni a harapósabb készülékek jellemzője. Egy nagyobb pengekiállás egy szelídebb, ívesebb pengét is veszélyesebbé tesz, egy meredek pengeszög jellemzően direktebb pengeérzetet ad (és mélyebbre vág  :naughty:). A nagyobb gap nagyobb játékteret ad... rossz irányban is.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Merkur
« Válasz #1298 Dátum: 2022. Március 29. - 20:44:24 »

Szia

Először is köszi a részletes, és  kevésbé  összetett, így érthetőbb magyarázatot.
A gond egyedül  az, hogy  sajnos  szemmel  nem látható  különbségek  okozzák  ezt  az  eltérést, így  külső  infó
nélkül nehéz  eldönteni mit  vegyen az  ember, illetve  a  meglévőket  sem  tudom megjelölni, mert  szemre annyira
egyformák és  sehol  egy  rohadt  felirat.

Persze  mindezt  feltételezi  az ember, meg  látni,  hogy  ha a fejeket  külön árulják,  az  természetesen  azt  jelenti, hogy  a fej
kisebb-nagyobb eltérései  adják  az  eltérő borotválkozási  minőséget.

Tanto

Az R41 és az R89 közötti különbség abból adódik, hogy különböző fejek.
;D
Gondolom arra gondol a kolléga, hogy a különböző fejek eltérése mivel magyarázható.
Tanto:
Nagyobb gap, meredekebb pengeszög, nagyobb kiállás szokott lenni a harapósabb készülékek jellemzője. Egy nagyobb pengekiállás egy szelídebb, ívesebb pengét is veszélyesebbé tesz, egy meredek pengeszög jellemzően direktebb pengeérzetet ad (és mélyebbre vág  :naughty:). A nagyobb gap nagyobb játékteret ad... rossz irányban is.
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici