Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 257851 alkalommal)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Merkur
« Válasz #15 Dátum: 2010. Január 06. - 15:15:05 »
Ha nem ragaszkodsz új borotvához, én a helyedben bolhapiacokon, régiségboltokban keresnék valami régi gillettet. Ezeknek elég szép súlyuk van (a súly véleményem szerint nem olyan fontos tényező talán annyi a lényeg, hogy ne legyen műanyag a nyele és ne soluna legyen, ha valakinek nagyon jó tapasztalatai vannak itt a solunával majd rámcáfol). Open combnál ha elvan hajolva pár fog az se nagy gond, én nemrég tettem szert egy ilyen darabra és szépen ki tudtam egyénesítgetni fogóval. Írtad, hogy fontos a hosszú nyél, a régi nem állítható gillettekre nem igazán jellemző szerinte a hosszú nyél. Merkurban nem tudok tanácsot adni. Lordban tud segíteni Penge, akár a beszerzésében is szerintem.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Merkur
« Válasz #16 Dátum: 2010. Január 06. - 15:20:53 »
Hááááát...nehéz dió! Ajánlani felelősség. A merkur mindenképpen jó választás első közelitésben. Nekem nyitott fésűs van...na azt érzékeny bőrre nem ajánlanám. Ha hosszú és nehéz kell, akkor 23C vagy 38C. Ha a sulynál fontosabb a kiméletesség, akkor viszont inkább Gillette Tech valamelyik hosszú...van több is. És akkor jönnek még a Butterfly borotvák...szintén van belőle sok...de azok sem nehezek...szóval. Na megmértem: a Merkur 75 g, a long handle Gillette Tech 65...szóval a száztól messze vannak. Választék van...döntés a tied...dehát azért van a fórum, hogy véleményeket, tapasztalatokat ütköztessünk...

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Merkur
« Válasz #17 Dátum: 2010. Január 06. - 16:18:58 »
Köszönöm szépen a véleményeket!
Használtat szeretném kizárni, a borotva számomra elég személyes használati eszköz, újat szeretnék.
Open combot 'vettem', akkor closed comb irányon fogok továbbmenni.
A 38C egész jónak tűnik, csak az a fene ronda bumszli nem tetszik a végén.
A 23C megoldása szimpatikusabb. Ehh, nehéz kérdés ez, nehéz.  ::)
Most ez a modell is a 23C?  ???
Itt másképp jelölik.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 06. - 17:40:34 írta Duhaj Ádám »

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #18 Dátum: 2010. Január 06. - 17:15:16 »
Adam -

hasonlo helyzetben vagyok mint te: erzekeny bor, ritka de eros szorzettel. A leheto legszerencsetlenebb kombo azt hiszem  >:(

A Merkur 23C-vel tobb problemad is lehet. Volt ilyenem, csak rovidebb szarral. A fej egy HD fej, amivel orom dolgozni, konnyen es alaposan takarit el mindent, azonban erzekeny borre nem biztos, hogy a legjobb valasztas. Az en borom hosszu tavon nem dijazta, sem ezt a 3 darabos megoldast, sem a HD-t. Azonkivul ez egy konnyu borotva, a 3 darabos Merkurok nyele pihe konnyu. A HD-t altlaban jo sulyu, nehezebb borotvanak mondjak ez az is csak 68 g.

100 g folott borotva nagyon keves van es ez nem veletlen, bizonyos suly folott a tomeg inkabb hatranyt mint elonyt jelent, de legalabbis nagyobb odafigyelest kivan. Nekem van egy Bob Razor Bull Mastiff-om. Ez csak egy nyel, onmagaban 78 g. Erre rakhatsz egy Tech fejet (25 g) vagy egy NEW fejet (33 g). Viszont ez igy tenyleg nehez borotva, annyira, hogy sokan reklamaltak miatta Bob-nak, igy keszitett konnyitett valtozatot is. Mindezt csak azert irom le, hogy lasd a sullyal vigyazni kell, a most hasznalt Feather sulyanak ez sokszorosa.

Nehez konkret tanacsot adni, nem nagyon van olyan borotva, ami megfelel az elvarasaidnak. Esetleg nezz korul Bob oldalan (https://sites.google.com/site/bobsrazorworks/razor-handles) vagy vedd fontolora a Futurt (az en boromnek ez a legjobb, rengeteg borotvat kiprobaltam), esetleg tenyleg gondlkozz el hasznalt Gillette vasarlasan...

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #19 Dátum: 2010. Január 06. - 17:16:56 »

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Merkur
« Válasz #20 Dátum: 2010. Január 06. - 17:45:52 »
Köszi a tanácsokat, Cotag!
Hát, akkor jól sejtettem, h szopóka helyzetben vagyok.  ;D
A Mühlékről azt olvastam, h jók, de sokan túl könnyűnek találták őket, és mivel én vmi kicsit nehezebbet keresnék elsősorban, így
nemigen foglalkoztam velük. A súly nekem inkább az érzés miatt fontos. Egyszerűen nem jó érzés vmi könnyűt tartani a kezemben, amivel
nem érzem rendesen, mit csinálok. A nagyon nehéz valóban ormótlan lehet kissé, azt én sem feltétlen szeretném.
De nekem pl. a Merkur Barber Pole még jónak tűnik.
A Futur nekem azért nem jön be, mert nincs rajta recézés.
Még kutatgatok, aztán meglátjuk. Az itt kapott tanácsok sokat fognak segíteni, nem kell vakrepülnöm.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #21 Dátum: 2010. Január 07. - 09:35:42 »
A Lord-vonalnak nyitottam egy saját márkatopikot! ;)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Merkur
« Válasz #22 Dátum: 2010. Január 07. - 13:16:35 »
Köszi a tanácsokat, Cotag!
Hát, akkor jól sejtettem, h szopóka helyzetben vagyok.  ;D
A Mühlékről azt olvastam, h jók, de sokan túl könnyűnek találták őket, és mivel én vmi kicsit nehezebbet keresnék elsősorban, így
nemigen foglalkoztam velük. A súly nekem inkább az érzés miatt fontos. Egyszerűen nem jó érzés vmi könnyűt tartani a kezemben, amivel
nem érzem rendesen, mit csinálok. A nagyon nehéz valóban ormótlan lehet kissé, azt én sem feltétlen szeretném.
De nekem pl. a Merkur Barber Pole még jónak tűnik.
A Futur nekem azért nem jön be, mert nincs rajta recézés.
Még kutatgatok, aztán meglátjuk. Az itt kapott tanácsok sokat fognak segíteni, nem kell vakrepülnöm.

Ha csak a recézés hiánya tart vissza a Futur-tól, akkor figyelmedbe ajánlom ezt:
http://www.gentlemans-shop.com/acatalog/Merkur_Adjustable_Long_Handled_Safety_Razor_510001.html#a1840
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Merkur
« Válasz #23 Dátum: 2010. Január 08. - 01:05:02 »
Köszi, már megvan a jelölt. :)

Nem elérhető Bjorg009

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Merkur
« Válasz #24 Dátum: 2010. Március 17. - 05:18:28 »
hi,

teljesen kezdőként szeretnék beruházni egy borotvára
(nagyon nem tudok mit mondani az arcszőrzetemről,mondjuk elég ritkának érzem)

melyiket ajánlanátok? ha nagy különbség nincs én D.R. Harris - t választanám, így külsőre nagyon bejön

http://connaughtshaving.com/merkur37c.html

http://connaughtshaving.com/harrisrazor.html

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Merkur
« Válasz #25 Dátum: 2010. Március 17. - 09:08:40 »
Én azt mondanám hogy nagyon kezdőként ne ezzel az árkategóriával kezdj. Először próbáld ki hogy egyáltalán tetszik-e a DE borotválkozás, utána tudni fogod hogy a szőrödnek és az arcodnak milyen borotva jó. Van egy kezdők részlegünk is, ott sok minden le van írva.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Bjorg009

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Merkur
« Válasz #26 Dátum: 2010. Március 17. - 18:06:20 »
hmmm, szoktam néha ilyen ezeréves biztonsági borotvával borotválkozni, de csak borotvahabbal
körülnéztem a kezdők részen,igazából mindent megtaláltam,mit hol tudok beszerezni,árkategóriák szerint. thx

de egyedül a borotvákról nem találtam semmit,hol tudnék beszerezni.. egyedül ezt a linket találtam amiről linkeltem 2 darabot

MO-n lehetséges hasonló minőségi borotvát beszerezni?

ha nem meg nem ezeket ajánlanád, akkor mégis milyet?

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Merkur
« Válasz #27 Dátum: 2010. Március 17. - 18:30:15 »
Az ezeréves biztonsági borotva milyen típusú amit használsz (gondolom valami noname open combról lehet szó)? Szerintem vaterán érdemes körülnézned szoktak lenni gillette slim twistek, astra 901 (amik most is vannak), adjustable borotvák is szoktak lenni ritkán, aztán tech fejes gillette, soluna, és mindenféle nevenincs open comb. Egyébként nem biztos, hogy feltétlen új borotvát kellene beszerezned. Más pengével illetve kencékkel valószínű, hogy jobb hatásfokot érhetsz el mint amilyennel most dolgozik a borotva.

u.i.: Szerintem írj egy bemutatkozást a "te mit használsz?" topik alá, így pontosabb képet kapunk. ;)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Merkur
« Válasz #28 Dátum: 2010. Március 17. - 21:29:08 »
hmmm, szoktam néha ilyen ezeréves biztonsági borotvával borotválkozni, de csak borotvahabbal
körülnéztem a kezdők részen,igazából mindent megtaláltam,mit hol tudok beszerezni,árkategóriák szerint. thx

de egyedül a borotvákról nem találtam semmit,hol tudnék beszerezni.. egyedül ezt a linket találtam amiről linkeltem 2 darabot

MO-n lehetséges hasonló minőségi borotvát beszerezni?

ha nem meg nem ezeket ajánlanád, akkor mégis milyet?

Mo-n is lehet új, minőségi borotvát beszerezni. Ajánlom figyelmedbe a Lord márkát, sok infót fogsz itt a fórumon is találni erről a márkáról. Ezen kívül pl. az alábbi oldalakon is találsz eladó minőségi DE borotvát:

http://www.zoldbolt.hu/termekek/borotvalkozas
http://ecsetbolt.hu/termek.php?mi=43&meddig=20&gy1=25

Sőt, nekem is van egy eladó Merkur Progress long handle DE-m, ilyen:
http://connaughtshaving.com/510001.html
és egy ilyen Parker is:
http://connaughtshaving.com/90r.html

(elnézést a többiektől, hogy itt reklámozom az eladó cuccaimat)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #29 Dátum: 2010. Március 17. - 21:35:50 »
A Parker nincs is fönt!  ;)

Az Ecsetbolt meg azért írhatna valamit, hogy mik azok a borotvák, így nónémként nem elég bizalomgerjesztő...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici