Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 257839 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Merkur
« Dátum: 2009. November 12. - 09:57:24 »
Minden, ami Merkur.

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Merkur
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 24. - 15:41:37 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Szeretném megtudni, hogy mi a különbség a zárt és a nyitott "fogas" DE borotvák között? Merkur 34C és a Merkur 15C

Tervezem, hogy a jelenlegi 15C típusú borotvám mellé kipróbálok egy másikat is és a 34 C-re valamint a 37 C-re esett a választásom.

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a fent nevezett 34 C és 37 C között mi a különbség? Ha jól láttam a 37-es minta "ferde" kiképzést kapott volna a fejrész tekintetében?

"ferde": a penge vonalában az alatta lévő alsó él nem merőleges a szárra: http://leisureguy.files.wordpress.com/2006/07/merkur-slant-closeup.jpg

A segítséget előre is köszönöm szépen?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 24. - 15:47:18 »
Zsolti, majd a Merkur-szakértők pontosabban is válaszolnak – én Gillette-es csávó vagyok, a Merkur modellek jelzései között teljesen elveszem. Azért merek mégis hozzászólni, mert egyrészt a ferdeséget jól látod, az egy ún. Slant, másrészt épp van nálam egy ilyen kölcsönben. A húzáshoz képest nem merőleges, hanem más szöget záró él elvileg még könnyebb és alaposabb vágást ad. Úgy érzem, ennek lehet valami alapja, de nekem túl nagy ár érte az, hogy nehéz hozzászokni, milyen pozícióban vajon mit és hol vágsz majd (oldalszakállnál sem mindegy, nemhogy állszakáll- vagy bajuszformázásnál-körülnyírásnál). Akkor jó, ha csak ezt, de legalábbis gyakran ezt használod és kitanulod, illetve nincs semmi, fent említett egyéb az arcodon. ;)

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Merkur
« Válasz #3 Dátum: 2009. November 24. - 16:09:34 »
Nekem van slant-em és egy open combos gillette-m is. A nyitott fésűst hosszabb, erősebb és sűrűbb szőrzethez ideális. Előnye: a penge nagyon közel kerül az archoz, így nagyon könnyedén borotvál és nagyon közel is. És ebből fakadóan nagyobb a "balesetveszély"!
A slant-et is kemény szőrre ajánlják, de erzékeny bőre is. Nekem ez a kedvencem! 

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Merkur
« Válasz #4 Dátum: 2009. November 24. - 16:50:31 »
Köszönöm szépen!

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #5 Dátum: 2009. November 24. - 18:10:24 »
Zsolti,

a Merkur 15C, ami neked van, ha jol tudom a 3 reszes Merkur Open comb, viszonylag konnyu nyellel es nem tul aggressziv fejjel. Ehhez kepest a 34C 2 reszes, joval masszivabb es nehezebb kialakitasu zart fesus Merkur borotva. HD azaz Heavy Duty neven szoktak emlegetni es egyike a legnepszerubb Merkur borotvaknak. En nagyon szerettem az enyemet, nagyon jo a kialakitasa, jo a sulyelosztas, allando eredmenyt lehet vele konnyen elerni. Sajnos az en boromnek hosszu tavon tul agresszivnek bizonyult, de ez borotvalkozas kozben nem erezheto, sot. Ha nem ultra erzekeny a borod, akkor nyugodt szivvel ajanlanam, nem nagyon lehet vele mellenyulni. A Slant-rol a tobbiek elmondtak, amit kell, en Merkur Open Slantot hasznaltam, nagyon biztos technika kell hozza, annak idejen ezzel ertem el a legjobb es legrosszabb eredmenyt is... nem sokaig hasznaltam.

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Merkur
« Válasz #6 Dátum: 2009. November 25. - 14:51:02 »
Cotag,

Így van, a borotvám, ahogy mondtad könnyű, 50 g és ezért szeretném lecserélni mert túl könnyűnek tűnik.
A 34 C, 80g-os és úgy érzem megfelelne a súlya, főként, hogy ezt Te is alátámasztod.

A dilemmám a következő: a 34 C zárt fésűs a 11 C ami ua. minta 34 C csak nyitott. Melyiket válasszam?

Szeretném a lehető legjobb eredményt elérni!

A jelenlegi (15 C) borotvámmal az a gondom, hogy jobban kell nyomnom mivel könnyű a súlya ezért már közvetlenül borotválkozás után fáj a bőröm. A Gillette M5 pengés cserélhető fejes ilyen szempontból kiváló, mert jó az eredmény - egy-két alkalom - és nem fáj, de rossz az éltartóssága, drága és nem is szeretnék visszaszokni rá...

Nem tudom, hogy ha a súlyosabb (80 g) de ugyanolyan kiképzésű borotvát választom, tehát a 11 C-t akkor, nem kell úgy nyomni, és akkor nem sérti annyira a bőrfelületet, vagy e tekintetben teljesen mindegy, hogy mekkora a súly, mert a fenti hozzászólásban a nyitott fésűs-fogas borotva pengéje közel kerül a felülethez és ez már sérti a bőrt.
Ha, viszont a zártat választom (34 C), akkor tudok-e olyan jó eredményt elérni mint mondjuk a nyitottal, vagy az M5-tel?

Persze lehet, hogy valahol kompromisszumot kell kötnöm de szeretném kikérni a véleményedet a fentiekkel kapcsolatban!

Előre is köszönöm szépen!

Zsolti

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Merkur
« Válasz #7 Dátum: 2009. November 25. - 15:17:36 »
Szerintem az, hogy mennyire kell rányomni, inkább a fejkiképzés aggresszivitásával van összefüggésben, semmint a súlyával.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #8 Dátum: 2009. November 25. - 15:31:30 »
Szerintem a tömeg inkább ízlés dolga.
Én például tisztelem a nehéz DE borotvákat, de használni jobban szeretem a könnyűeket, és nem érzem úgy, hogy a súly szerepet játszana a borotválkozás alaposságában és minőségében. A nyomás nagyon finom játék, illetve az izmainkhoz képest roppant kicsi az 50 és a 80 g közötti különbség. Véleményem szerint ne erre keresd a megoldást.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #9 Dátum: 2009. November 25. - 19:26:40 »
Na. Volt 11C-m es 15C-m is. Latszolag a fej ugyanaz, csak a nyel mas, de ez nem igaz. A 11C egy joval aggresszivebb, nagyon alapos nyitott fesus modell. De ez nem a sulya miatt van, hanem a fej kikepzese mas. Az mas kerdes, hogy jobb vele dolgozni a megfelel suly vagy inkabb sulyelosztas miatt - legalabbis nekem jobb volt. A 34C szinten baromi alapos, nem lehet a 15C-vel egy lapon emliteni, nem veletlenul olyan nepszeru. A 11C es a 34C ugyanugy nagyon jo borotva, mindkettovel tokeletes eredmeny erheto el, kis erofeszitessel. Azt kell eldontened, hogy neked az nyitott vagy zart fesus felel meg jobban.

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Merkur
« Válasz #10 Dátum: 2009. November 26. - 08:33:38 »
Cotag,

Köszi szépen, szűkül a kör! :)

Melyik kíméli jobban az arcbőrt? Melyik az agresszívabb,a 11 C vagy a 34 C? Vagy e tekintetben nincs különbség?

Te milyen borotvát ajánlanál nekem? (nem baj ha tökéletes: kiváló eredmény, és nem irritál)

Előre is köszönöm!

Zsolti


Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #11 Dátum: 2009. November 26. - 09:27:48 »
Szerintem agresszivitas tekinteteben nincs kulonbseg. Az a mondas, hogy a nyilt fesust inkabb suru szorzethet ajanljak. En a ketto kozul jobban szerettem a 34C-t.

Ha az angol megy, akkor olvasd el a felhasznaloi velemenyeket mindkettorol a Badger+Blade-en, talan akkor tisztul a kep:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?ltr=M&t=1778

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?ltr=M&t=12357

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #12 Dátum: 2009. November 26. - 10:16:29 »
Zsolti, egy dolog fontos, hogy tudd: borotvaügyben semmi garancia arra, hogy mindez nálad is ugyanúgy fog működni. Csak, hogy adott esetben nehogy csalódj, vagy mást hibáztass. Én is olvasgattam már borotvák után, és fogok is mindig is, de megfelelő fenntartással kell kezelni ezeket. Ennek felismeréséhez elég végigolvasni egy adott modellre vonatkozó véleményeket a B&B Reviews-ában: szinte bármelyik modellről ugyanott megtalálod azt is, hogy hú de faßa agresszív, meg azt is, hogy a leggyengédebb borotva, amit életemben használtam...  ;D

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Merkur
« Válasz #13 Dátum: 2009. November 26. - 10:58:38 »
Már korábban is olvasgattam az ajánlott oldalt és persze a kellő fenntartással.

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Merkur
« Válasz #14 Dátum: 2010. Január 06. - 14:44:33 »
Srácok, szeretnék egy kis segítséget kérni.
Kb. egy éve borotválkozom DE-vel, egy Feather Popular borotvám van, nem tudom, még gyártják-e, én Cotagtól vettem nagyon baráti áron,
mikor elkezdtem a dolgot. Idáig nagyon jól kiszolgált, de azért lassan már szeretnék egy komolyabbat.
Meg kicsit zavar az is, h állítható. Túl érzékeny; nagyon könnyen kicsavarodik, így gyakorlatilag midnen borotválkozás vmennyire más
szöggel történik, ami egy kezdőnek véleményem szerint nem vmi jó.
Ezért szeretnék egy borotvát,ami nem állítható fejű. A többi elvárás:
   -Legyen hosszú,
   -nehéz (jóóóó nehéz, akár 100gr. fölött, nekem az kényelmes ),
   -ne legyen állítható (mint ahogy már említettem),
   -ne legyen nagyon drága, olyan 10-12 ezer forint között szánnék rá,
   -legyen lehetőleg egyszerűbb, sallangmentes konstrukció, alaposan érdesített nyéllel, ami nem csúszkál
.
Ennyi lenne kb. Amúgy elég érzékeny bőröm van, erősebb, de elég ritkább szőrrel (elég fura kombó ).
Azért is szoktam rá a DE-re, mert az arcom nem bírta a mostani csodákat.
Nézegettem mostanság sok DE-t, de egyszerűen totál el vagyok veszve a kínálatban.
A Merkur típusjelzései pl. számomra totál követhetetlenek.  ???
Találtam náluk egy ultranehéz, hosszú borotvát, de elfelejtettem, melyik volt, mert össze-vissza vannak a számok, betűk...
Nagyon örülnék, ha adnátok a megadott paraméterek alapján indító tippeket, merre-hogyan.
Persze tudom,h a tutit nem lehet megmondani, mindenkinek msá a bőre stb. , de azért a tapasztalt DE-sek véleménye, ajánlása
sokat tud segíteni.
Előre is köszi! :)
Szerk.: ó, és persze nem csak Merkur érdekel, bármi, ami megfelel a leírtaknak!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici