Szerző Téma: Taylor of Old Bond Street  (Megtekintve 62943 alkalommal)

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #15 Dátum: 2011. Március 08. - 09:47:01 »
Én próbáltam a szantálos borotvaszappant. Kicsit csalódtam, mert az illata egy kicsit olyan volt, mint a 90-es években a budapesti aluljárókban érezhető szantálfüstölő. Tehát valóban sazntálos illat, de összehasonlítva pl. Harris szantálos AS-al, a különbség a Harris javára óriási. A TOBS szantálos illata (szappan) engem egy kicsit a művi illatra emlékeztetett. És igen, a kérdést feltették, milyen is az igazi szantálillat. Nekem volt szerencsém valódi fában látni és szagolni szantált, illetve anank olaját. Hát, az inkább Harris, mintsem TOBS szappan.

A szappanról jót is: a hab kemény lesz és sokáig tart, egyáltalán nem szárít, jól siklik. Szóval minőségben jó, de illatában csak 7/20 osztályzat.

 

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #16 Dátum: 2011. Március 08. - 11:02:04 »
Valóban, az általam is szagolt legtisztább, a fához a legjobban hasonlító szantálillat a Harris, ezt meg is írtam anno a szantálos cikkben.
http://pamacsespenge.blog.hu/2010/05/06/a_szantal
Ugyanakkor persze egyáltalán nem biztos, hogy mindenki ezt keresi, vagy mindenkinek ez tetszene a legjobban.

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #17 Dátum: 2011. Március 08. - 19:46:00 »
a fához a legjobban hasonlító szantálillat

On that note, nem lehetne elindítani egy alapillat kommentsort, hasonlóan a márkákhoz? Szerintem a szantál vagy pl. ld. a mai PP posztot, vinne egy pár embernek híreket, meg érdekes is lehetne


Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #18 Dátum: 2011. Március 24. - 20:19:20 »
a fához a legjobban hasonlító szantálillat

On that note, nem lehetne elindítani egy alapillat kommentsort, hasonlóan a márkákhoz? Szerintem a szantál vagy pl. ld. a mai PP posztot, vinne egy pár embernek híreket, meg érdekes is lehetne


+1

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #19 Dátum: 2012. Február 01. - 21:04:42 »
On that note, nem lehetne elindítani egy alapillat kommentsort, hasonlóan a márkákhoz? Szerintem a szantál vagy pl. ld. a mai PP posztot, vinne egy pár embernek híreket, meg érdekes is lehetne



+1

+1
Sheffield-England

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #20 Dátum: 2012. Február 01. - 21:18:58 »
Valóban, az általam is szagolt legtisztább, a fához a legjobban hasonlító szantálillat a Harris, ezt meg is írtam anno a szantálos cikkben.

Kipróbálva a Harris-féle szantált már tudom, hogy azt fogom majd minden új szantál illatnál kérdezni, hogy "Ugye nem olyan, mint a Harris?" :) Na nekem az nagyon nem jön be. Ellenben az EJ szantállal, mely számomra mesés, és a drágám is komálja (mint egyetlen illatot az "új" illatok közül).

Kéne csinálni egy szantál samplert :)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #21 Dátum: 2012. Február 01. - 21:35:04 »
Pedig, ha SZANTÁL, akkor azt a Harris közelíti meg leginkább. Persze, ez nem jelenti azt, hogy ez az, ami mindenkinek tetszik, de kétségtelen, hogy a fa illatát ez hozza leginkább.
Már Ed is mondta... akkor én valami olyan lehetek, mint aki utálja a szalonnát, de imádja a szalonnás csipszet  :fetreng:

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #22 Dátum: 2012. Február 01. - 21:36:23 »
Látjátok, ezért rendeltem levendulát a Taylortól, mert szantál ügyben eddig csak húztam a strigulákat a márkák mellett és ezidáig "kismillióegy" a sok között :fetreng: :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #23 Dátum: 2012. Február 01. - 21:44:50 »
A MamaMaci levendula vs. borsmenta változatban is inkább csak a levendulát szaglásztam ki, kíváncsi vagyok a Taylorra, már jelezték, hogy úton van, talán a héten befut, ha nem temeti el a hó a postásokat :fetreng:

Inkább az édeskés levendulára számítok, a tömény nyers levendula inkább kesernyés...azt a teájában sem szeretem!
Sheffield-England

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #24 Dátum: 2012. Február 02. - 18:09:57 »
Már Ed is mondta... akkor én valami olyan lehetek, mint aki utálja a szalonnát, de imádja a szalonnás csipszet  :fetreng:

megjegyzem Ed ezt azelőtt mondta, hogy tesztelte volna a Castle Forbes szantálos krémjét. Úgy tudom azóta az az etalon :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #25 Dátum: 2012. Február 04. - 05:38:30 »
Ha kedveled az édeskés levendulát, akkor a Lóxitánt nagyon ajánlom! Nem durva, és egész nap kitart.
Ha megjön a TOBS levendula, számolj be róla!

Szőrmóknak mázlija van! Igen gyorsan megérkezett a pakkom a Connaught-tól, kedden rendeltem és péntek délután a hóból előjött egy postás és átadta a csomagot. Mázli, mert az édeskés levendulát kaptam a Taylortól. 100grammos a szappan, úgyhogy a 65g-ra vett tálam éppen kicsi. Nagyon kellemes az illat, mint azoknak a szekrénybe akasztható kis levendula párnácskáknak, azok is édeskések, mint kesernyések. Könnyen, tömött és tartós habot sikerült keverni belőle. Először úgy tűnt, hogy a kevés sok vizet adtam hozzá, mondom hamar össze fog esni a hab és majd mászik lefelé az arcomon, de inkább illant belőle a víz és kezdett tapadni, ami szintén nem hálás dolog, de ezt a részét én rontottam el. Változó, ki mennyire szereti a tartós illatot, itt a hab kellemes, jó illatú, s marad a pengecsapkodás ideje alatt, de utána elfújja a szél, amit én nem bánok. Szárítani nem szárít, fertőtleníteni talán, mert rosszabb eredményre számítottam reggelre, mert magába a borotválkozásba hiba csúszott :D Elsőre megszerettem a TOBS szappant, lehet, hogy tartósan, majd kiderül.
Sheffield-England

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #26 Dátum: 2012. Február 04. - 11:35:21 »
Elnézést :-[
Sheffield-England

Nem elérhető MasonBoy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #27 Dátum: 2012. Május 13. - 13:07:22 »
Hello urak :)

Valakinek van tapasztalata ezzel a Coglogne-val kapcsolatban? mennyire erős, mire hasonlít az illata esetleg tartóság és hidratálás?


Megtiltottam magamnak az emlékezést, és rettegtem a felejtéstől: mintha borotva élén táncolnék. "Stephenie Meyer"

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #28 Dátum: 2012. Május 24. - 17:10:52 »
Várjatok, várjatok. Tudom, hogy ki volt beszélve, de nem értem/nem találom. Az EDT/Cologne szekciót ti tulajdonképpen AS-nek használjátok? Vagy...?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Taylor of Old Bond Street
« Válasz #29 Dátum: 2012. Május 24. - 17:17:39 »
Igen. És az AS-t is Edt/edp-nek, mert olyan erős.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici