Szerző Téma: Barbon, Figaró  (Megtekintve 126639 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #30 Dátum: 2011. Május 13. - 21:06:22 »
A Figaró nemhabzóról tud valaki infót mennyire használható?
A habzó az egész jó.

Szerintem a nem habzó az nem habzik, a habzó meg nem habozik habozni  :fetreng:

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #31 Dátum: 2011. Május 18. - 19:52:51 »
Párom meg szeretett volna lepni:tévedésből nem Barbon After,hanem Pre Shave-t vásárolt.(megértem,néha én is összekeverem a szinte ugyanolyan dobozokat...)Így kipróbáltam:forró vizes törölközőbe csepegtettem belőle és betakartam vele az arcom.Szerintem nem rossz a dolog,míg el nem fogy addig így fogom használni! :borotva:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #32 Dátum: 2011. Május 18. - 20:04:40 »
Kipróbáltam én is a Barbon krémemet, nemrég. 3 alkalommal használtam belőle, de sajnos nekem nem tetszik. Jó habot képez, meg minden, de nem jön be az illata. Az AS jobb, az megfelel, de a krém nem az én világom. Marad vésztartaléknak, vagy utazós készletben lesz helye... :(

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #33 Dátum: 2011. Május 23. - 16:47:30 »
A Figaró nemhabzóról tud valaki infót mennyire használható?
A habzó az egész jó.

Nálam elég sok negatívummal vizsgázott ez a krém. Egy régi fésűs gillette borotvával használtam és nagyon eltömítette a zsíros krém. Valamint nekem irritálja is kicsit a bőrömet. Egyetlen pozitívuma, hogy nem szárít, így én nem használtam utána semmilyen ASB-t.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #34 Dátum: 2011. Május 23. - 18:12:39 »
Fúú, én biztos belehalnék ha nem kenném le utána magam semmivel  :borosta:
így én nem használtam utána semmilyen ASB-t.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #35 Dátum: 2011. Május 23. - 20:57:04 »
Fúú, én biztos belehalnék ha nem kenném le utána magam semmivel  :borosta:
így én nem használtam utána semmilyen ASB-t.
Én mostanság van hogy csak jó hideg vízzel mosom meg az arcom a végén és annyi.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #36 Dátum: 2011. Május 23. - 21:26:18 »
Én meg timsó után veszem elő a Barbon AS-t...
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #37 Dátum: 2011. Június 05. - 21:57:39 »
Kipróbáltam én is a Barbon krémemet, nemrég. 3 alkalommal használtam belőle, de sajnos nekem nem tetszik. Jó habot képez, meg minden, de nem jön be az illata. Az AS jobb, az megfelel, de a krém nem az én világom. Marad vésztartaléknak, vagy utazós készletben lesz helye... :(

Időközben kezdek megbékélni a Barbon krémmel, nem is olyan rossz. Hetente-kéthetente egyszer sorra kerül. Kéne belőle valami szappant is készíteni, az is jó  lenne!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #38 Dátum: 2011. Június 06. - 14:38:28 »
Nekem a Barbon a Gold standard, minden ahhoz van hasonlítva, annál jobb vagy rosszabb :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #39 Dátum: 2011. Június 07. - 13:42:47 »
A Barbon az egy kiváló krém! Ha van valami rosszul teljesítő szappanom, krémem, előszeretettel adok a kervezőtálba mellé egy borsónnyi Barbont és életet lehel belé. Az illatát pedig kifejezetten imádom - csak a próbálgatós kíváncsiság végett használok egyáltalán mást is, illetve, hogy meg ne unjam az illatát, mert nagyon hiányozna, ha száműznöm kellene.

A Figaro nekem nem más, mint a "Barbon Light" - hasonló illat, csak más habot képez és szolidabb az illat erőssége.  :)
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

FBP

  • Vendég
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #40 Dátum: 2011. Június 07. - 13:45:57 »
előszeretettel adok a kervezőtálba mellé egy borsónnyi Barbont és életet lehel belé.
...borsónyi, az élet habos oldala  :fetreng:

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #41 Dátum: 2011. Június 15. - 00:29:06 »
Szombat ebéd utáni szunyókálás közben a párnámon éreztem valami finom illatot,majd lassan tudatosult,hogy reggel Barbon AS-t használtam. ;D
Ezen annyira fellelkesedtem,hogy kedd reggel egy közeli Coop abc-ben vettem is 2 darabot egyenként 459 HUF áron ;D ;D
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #42 Dátum: 2011. Június 15. - 07:46:39 »
A Barbonnal én is elfogult vagyok,de:

Azért az AS esetében elfogadhatatlan,hogy annyira hullámzik a minőség és az összetétel.Olykor tömény denaturált szesz illata van,hiányzik belőle az a a"zöld"illat. :o
A krém eddig hozta a szokásos,megszokott minőséget.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

FBP

  • Vendég
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #43 Dátum: 2011. Június 15. - 08:38:10 »
A Barbonnal én is elfogult vagyok,de:

Azért az AS esetében elfogadhatatlan,hogy annyira hullámzik a minőség és az összetétel.Olykor tömény denaturált szesz illata van,hiányzik belőle az a a"zöld"illat. :o
A krém eddig hozta a szokásos,megszokott minőséget.
Ezt csak megerősíteni tudom - bár hozzáteszem, nem vagyok Barbon fogyasztó, ezidáig 2x vásároltam AS-t, de ég és föld különbség volt a kettő közt.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #44 Dátum: 2011. Június 15. - 10:12:57 »
A Barbonnal én is elfogult vagyok,de:

Azért az AS esetében elfogadhatatlan,hogy annyira hullámzik a minőség és az összetétel.Olykor tömény denaturált szesz illata van,hiányzik belőle az a a"zöld"illat. :o
A krém eddig hozta a szokásos,megszokott minőséget.

Ennek tudom az okát, és mitől van egy szesznek néha erősen denaturált, máskor enyhe állott "fokhagyma" szaga, pedig képlet alapján ugyanaz az etilalkohol van benne. A frissen előálított etilalkohol az a denaturált szeszes elviselhetetlenül jellegzetesen szúrós szagú, míg az "állott" az a "fokhagymás verzió". Szellőztetéssel el lehet űzni a "frissességét". Én is úgy találom, hogy a friss egy kicsit durvább a bőrhöz és a lélekhez. Vannak egyébként olyan adalékok, amikkel ezt a mellékzöngét ki lehet küszöbölni, úgy látszik Caoláéknál erre nem figyelnek rendesen oda.   

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici