Szerző Téma: L'Occitane  (Megtekintve 25950 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:L'Occitane
« Válasz #30 Dátum: 2011. Október 10. - 09:49:55 »
Vigyázz, szerintem te is Gellért-hegyi, kőkemény vizet használsz...   :evil:

FBP

  • Vendég
Re:L'Occitane
« Válasz #31 Dátum: 2011. Október 10. - 09:53:27 »
Vigyázz, szerintem te is Gellért-hegyi, kőkemény vizet használsz...   :evil:
Sokáig ezt gondoltuk mi is...de a szanitereken, és egyebeken ennek nyoma sincs...gyakorlatilag alig van nálunk vízkő, amit egy 11 éve üzemben lévő, soha ki nem tisztított bojler is igazol (kb. 2 marék volt benne). Van valami városi legenda, hogy hozzánk nem Szentendre felől érkezik a víz...
Az igazat nem tudom, de az biztos, hogy nem egy kőkemény víz jön nálunk a csapból.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:L'Occitane
« Válasz #32 Dátum: 2011. Október 10. - 10:12:25 »
Nos, egy ellenvélemény: Először is köszönet fbp-nek a termékért. Másrészt Edtől nem lakok messze, nem hinném, hogy máshonnan kapnánk a vizet. A fbp-féle szappanydarabot én (még) nem reszeltem le, csak amolyan stick módra végigreszeltem péntek este már meglehetősen hosszú borostán, utána arcon habosítottam. Igen kellemes habot adot, kitünően síkosított, és az illata is kiváló volt. Ahol gyengeséget éreztem az a második kör volt, itt kevésnek tűnt a hab, de egy kevés víz hozzáadásával már rendbe jött. Ami viszont igaz, hogy elég rendesen vittem fel a szappanból a pofázmányomra, így elképzelhető, hogy tálkából habosításkor egyszerűen nem jutott elég anyag nektek a pemzlire. Vagy ez sértő feltételezés?
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

FBP

  • Vendég
Re:L'Occitane
« Válasz #33 Dátum: 2011. Október 10. - 10:16:15 »
Nem tudni. Többeknek az a tapasztalata, hogy elsőre jó habnak tűnik amit ad...de mire előszeded a borotvát, addigra csak buborékok maradnak, azaz olyan, mint egy normál fürdőszappan (aki próbált már ilyenekből habot kutyulni, az tudja)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:L'Occitane
« Válasz #34 Dátum: 2011. Október 10. - 10:24:46 »
...elképzelhető, hogy tálkából habosításkor egyszerűen nem jutott elég anyag nektek a pemzlire. Vagy ez sértő feltételezés?

Nem sértő, ez nem az a hely, itt nincs se bolsevizmus, se csakis egymás izéjét izéljuk modoroskodás.  :D

Viszont jutott anyag a pemzlire elég, csak valahogy nem lett belőle rendes, tartós hab. És nem ám valami habfetisiszta orgiát várnék el, lehet az vékonyabb, csak legyen, és tartson.

Aztán lehet, hogy ez megint a szuperübertermészetesség felé tett kompromisszumból fakadó valami. A krémjük se valami nagy szám - már mechanikailag.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:L'Occitane
« Válasz #35 Dátum: 2011. Október 10. - 10:42:00 »
...elképzelhető, hogy tálkából habosításkor egyszerűen nem jutott elég anyag nektek a pemzlire. Vagy ez sértő feltételezés?

Nem sértő, ez nem az a hely, itt nincs se bolsevizmus, se csakis egymás izéjét izéljuk modoroskodás.  :D

Viszont jutott anyag a pemzlire elég, csak valahogy nem lett belőle rendes, tartós hab. És nem ám valami habfetisiszta orgiát várnék el, lehet az vékonyabb, csak legyen, és tartson.

Aztán lehet, hogy ez megint a szuperübertermészetesség felé tett kompromisszumból fakadó valami. A krémjük se valami nagy szám - már mechanikailag.

Ezek szerint én vagyok az egyedüli, akinek mindenben megfelel a Cade szappan és ASB is? Hmmm...nem baj, legalább nem kell vegyülni. (by Hofi)  :fetreng:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:L'Occitane
« Válasz #36 Dátum: 2011. Október 10. - 10:43:21 »
Nemnem, az ASB, az osztályon felüli, ezt én is mondom.   ;)

FBP

  • Vendég
Re:L'Occitane
« Válasz #37 Dátum: 2011. Október 10. - 10:48:37 »
Nemnem, az ASB, az osztályon felüli, ezt én is mondom.   ;)
Egyetértek! Bár ezzel meg pont fordítva voltam, mint a VGH szappannal...először nem jött be, de rá kellett, hogy érezzek.. :evil:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:L'Occitane
« Válasz #38 Dátum: 2011. Október 10. - 11:34:08 »
Nálam rendben működik a L'Occitane szappanom, bár én is átreszeltem egy edénybe.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

FBP

  • Vendég
Re:L'Occitane
« Válasz #39 Dátum: 2011. Október 10. - 11:38:52 »
Egyet tisztázzunk: a borotvatalin felnégyelt Cade szappan is le volt reszelve, csak épp nagyon jól tömörödik.  :sör:

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:L'Occitane
« Válasz #40 Dátum: 2011. Október 10. - 23:39:22 »
Az a helyzet, hogy a pamacsban gyönyörű, dúsnak tűnő habnak nézett ki a cucc, csak akcióban kiderült, hogy az igazából semmit sem ér. De majd talán másodszorra...

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:L'Occitane
« Válasz #41 Dátum: 2011. Október 11. - 09:45:07 »
Hát kérem, ez nem jött be másodszorra sem.

FBP

  • Vendég
Re:L'Occitane
« Válasz #42 Dátum: 2011. Október 11. - 09:50:27 »
Hát kérem, ez nem jött be másodszorra sem.
három az igazság...nem csak a magyar, hanem az általános mérési gyakorlat is (bár harmadjára sem fog összejönni!  :fetreng:)

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:L'Occitane
« Válasz #43 Dátum: 2011. Október 12. - 08:27:08 »
Én is teszteltem a talin kapott szappant. Egész jó mennyiségű és látszatra jó minőségű habot lehetett vele képezni (tálkában habosítottam), de sajna nem siklik rajt' a borotva megfelelően... Nekem elsőre nem vált be, de adok neki még egy esélyt.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:L'Occitane
« Válasz #44 Dátum: 2011. November 17. - 05:48:53 »
Nov.18-20 kozott 15%os learazas van a cegnel. A webshopban ezt a VIPVOUCHER koddal lehet megszerezni (legalabbis egy tegnap erkezett DM kepeslap szerint).
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici