Szerző Téma: D. R. Harris  (Megtekintve 48781 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:D. R. Harris
« Válasz #15 Dátum: 2011. Március 06. - 10:12:22 »
Fényképezőgép hiányában nehéz saját képet csinálni a szappanomról  :fetreng:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:D. R. Harris
« Válasz #16 Dátum: 2011. Március 06. - 10:14:22 »
Rajzold le!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:D. R. Harris
« Válasz #17 Dátum: 2011. Március 22. - 14:35:38 »
Van valakinek tapasztalata Harris samponokkal?


Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:D. R. Harris
« Válasz #18 Dátum: 2011. Március 31. - 11:59:38 »
Jelentem az alábbiakat Arlington borotvaszappanról:

A szappan nyers illata éles tisztaságillat, talán ez a legjobb kifejezés, amit találok. Olyasmi, mint amit szappanok esetében érzett réges rég az ember. Olyan tiszta, egyszerű szappanillat, minden egyéb flancosság nélkül. Van akinek ez a mármár bauhaus-i egyszerűség bejön, de lehet ez akár csalódásféle is.

A habosítás külön törödést igényel, de ha megismerjük, nagyon, nagyon hálás lesz. Amennyiben száraz szappant próbálunk benedvesített borzpamaccsal habosítani, akkor a siker korlátozott, a kapcsolat döccenőkel indul. Nehezen habzik, nem adja a lelkét. DE!!! Amennyiben egy kis vizet eresztünk a tégelyben lévő szappanra és rajta hagyjuk kb. 5-10 perciog - éppen egy zuhanyozásnyi időre - akkor az eredmény egy kezes bárányt idéző habtömeg. Síkos, tömör, sokáig marad meg, szóval hozza az általam eddig megismert Harris formulát. Borotválkozni gyönyörű vele, a Wilkinson penge tükörsima eredményt ad, és ebben érdemben játszik közre a hab.

Remek, legmesszemenőkig ajánlható szappan.


FBP

  • Vendég
Re:D. R. Harris
« Válasz #19 Dátum: 2011. Július 29. - 22:21:32 »
D.R. Harris szantál AS tapasztalás:
Tudom-tudom, Ed már megírta a magáét a P&P-én...de egy vélemény nem vélemény.
Szóval, fás, nagyon fás, és nagyon szantál, semmi további édeskés ízvilág (mint a Taylornál, vagy a Trumpernél). Nekem egyáltalán nem tűnik olajosnak, de nem is szárít..olyan érzés, mint egy jófajta egzóta fa felcsiszolva. Az illata nagyon intenzív...kissé túlzottan is az...(egyetlen hibája...ha ezt hibának nevezhetjük)
Összbenyomás: jó/ajánlott

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:D. R. Harris
« Válasz #20 Dátum: 2011. Október 30. - 10:51:09 »
D.R.Harris Albany kölni:
Nagyon erős vanília és fahéj elsőre, majd előjön a pézsma és a bergamó. Nekem nagyon-nagyon bejövős! Elég tartós az illat, valakinek ez mínusz, nekem nagy plussz  :borz2:

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
A tél és Harris
« Válasz #21 Dátum: 2011. November 16. - 20:12:40 »
Szóval úgy esett a dolog, hogy valahol Közép-Európában lakom, egy kisebb városban, ahol a munkahelyemre még most is be tudok tekerni reggelenként. Az idő olyan, mind mindenütt: ködös, nagyon nyirkos, nedves, és kifejezetten hideg. A bicikliút tart vagy 25 percet. A mukahely olyan, hogy naponta sima képpel kell megjelenjek, tehát adott a kihívás: reggeli borotválkozás, aztán valami olyasmi, ami túléli a 25 perces ködös, nyirkos hideg levegővel való kényszerű szimbiózist.

Csakis a Harris szantál.

Még nyáron - valamikor szeptember közepén, 30 fokban, hihi - vettem elő újra az üveget és próbáltam használni a szantálos arcvizet elég hosszú kihagyás után. Kb. 40 másdopercig bírtam, aztán azonnal lemostam magamról, annyira erős és "kemény" illat volt, sehogy nem illett a meleg, kellemes napfényhez. Aztán eljött a "várva várt novemberi ködös hideg", és megint rájöttem, hogy valahogy a szantál tarthatja bennem egyedül a lelket fél órán át, ködben, hidegben, szitáló esőben. Kicsit úgy érzem néha magam, mint Scott kapitány az Antarktiszon, amikor már szinte megroppan a láthatatlan jégmező közepén, de van egy újabb, megintcsak utolsó kis löket, amitől megintcsak újból ő lesz a brit birodalom legfontosabb embere. Na, kis túlzással egy szippantásnyi ebből a szantálból reggelente a sálam és az arcom között belehelt kis meleg résből, és újból tudom továbbtekerni azt az átkozott biciklit. A szantál maga a civilizáció a közép-európai novemberben.

Konklúzió: igenis vannak téli és nyári illatok, akárki akármit is mond. És a Harris szantál arcvize téli, nagyon is melegséget és érzékelhető kitekintést adó illat. Minden cseppje kincs, pedig nyáron elviselhetetlen. Nyáron elteltek az ember érzékszervei a fényekkel, az illatokkal, akkor nincs helye a szantálnak. Csak most, amikor semmi más vigasztalást nem lelhetünk sehol másutt. Csak ha borotválkozunk.
 :borotva:
Szerettek télen borotválkozni?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:D. R. Harris
« Válasz #22 Dátum: 2011. November 16. - 21:22:05 »
Calabar: imádok, és én is erre jutottam: téli és nyári dolgaim:

Téli: Mitchell szappan, Palmolive szappan, Weleda ASB, Proraso ASB,
Nyári: Proraso szappan, GFT kókusz szappan, Proraso AS

A maison du brabier és a speick viszont mindig jöhet.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:D. R. Harris
« Válasz #23 Dátum: 2011. November 17. - 16:49:05 »
Majd egyszer előveszem a nyári illatokat meg szereket, de ahhoz előbb újból sütni kell a napnak és nem csak az adriai tengerparton vagy a magashegyek tetején, a felhők felett.

Lassan ott tartok, hogy a Floid-ot sem tudom elviselni, annyira semmilyennek érződik. Jaj. Marad a Harris Marlborough meg a TH Trafalgar, bár az utóbbi lassan kitántorog a nyári polcra.

Mindenesetre télen csakis szantál!

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:D. R. Harris
« Válasz #24 Dátum: 2011. December 19. - 08:22:18 »
Rákerült a sor az Arlington kölnire. Hát ez valami fenomenális! Nem tudok rájönni, hogy a citruson kívül mi az a háttérillat (szerintük "fern" ami elvileg párfrány, aminem MILYEN ILLATA VAN AZ ISTEN SZERELMÉRE????) de az egész együtt csodás!  :sör:

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:D. R. Harris
« Válasz #25 Dátum: 2012. Március 29. - 16:44:25 »
Én eddig csak szantál és bayrum aftersévet próbáltam, a dekától kapott mintákat. Hát hu :)
A szantál elképesztő intenzív, nekem nagyon finom, jóleső és hosszan tartó illat, csak a páromnak nem jön be, így ilyen nem lesz...
Hanem a bayrum! A páromnak is nagyon tetszik, nekem is. Olyan 30-as évekbeli, polgári érzésem van tőle, noha nyilván gőzöm sincs milyen illatokat használtak akkor... A meglepő benne, hogy amilyen sokáig tart a szantál illat, a bayrum olyan hamar elillan. No nem teljesen, csak nincs az ember körül az az illatfelhő, a bőrhöz közel hajolva érezni, valamint a tenyeremen is sokáig. Nagyon megszerettem, fogok rendelni egy ilyet.

Nem tudom hogyan csinálja a harris, de ahányszor használtam, bármelyik alkalommal lehetett volna jó kis csípést okoznia -alkohol alapúak ugye- de szinte semmi nem volt, csak finom bizsergés.
Nekem nagyon bejött, főleg a bayrum.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:D. R. Harris
« Válasz #26 Dátum: 2012. Március 29. - 19:38:11 »
Nekem nagyon bejött, főleg a bayrum.
Szerintem a Barbershop bay-rum is finom (már akinek bejön a bay-rum illata), és véleményem szerint hosszan tartó illata van...  ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:D. R. Harris
« Válasz #27 Dátum: 2012. Március 30. - 11:00:00 »
Fern-hez: ahogy a "zöld" illatot az ángliusok elképzelték, már jó régen. Tumper vonalon lehet róla több infót találni.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:D. R. Harris
« Válasz #28 Dátum: 2012. Március 30. - 14:44:44 »
Fern-hez: ahogy a "zöld" illatot az ángliusok elképzelték, már jó régen. Tumper vonalon lehet róla több infót találni.
Szóval a fern a britt Barbon-illat? Mer' nem :D Mindenesetre tetszik a fern.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:D. R. Harris
« Válasz #29 Dátum: 2012. Április 20. - 23:06:59 »
D. R. Harris levendula keményszappant próbálta valaki?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici