Szerző Téma: Proraso  (Megtekintve 87735 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Proraso
« Válasz #285 Dátum: 2018. Június 06. - 15:19:14 »
Szerintem se hű, de mentolos, én is mentolosabbra számítottam. Valaki mondta, hogy "levitte a fejét" a mentol, hát... Én is enyhének mondanám. Komolyan, a scrubomban (radír, vagy mi a magyar neve) több mentolosság van, pedig az csak egyszerű kozmetikai termék  ;D
Viszont nyáron azért jól esik egy kis hűsítő külsőleg is.
Zöld Prorasóval - meg a redditen éppen nagyon dicsért különféle nagyon mentolos Stirlingekkel - nem tudom összevetni, de ma reggel kellemesen dermesztő volt a Benke Erika-féle Frozen. Mondjuk sem a könnyem, se az orrom nem eredt el tőle, úgyhogy biztosan fér még mentol a szappanokba, de nagyon is észre lehetett venni (főleg a 2-3. körtől erősödött a zsibbadás).
Kár, hogy mintha ebből nem volna saját ASB, így aztán meglágyítottam a szigort egy kis Grey Flannellel.

Nekem a piros krém is "nyomós" volt. Szerintem nem ok.
Köszi! Szerintem már nem tudok reklamálni :-) De amúgy semmi probléma, habzik, csúszik, borotválkozik. Csak kicsit csöppenős.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Proraso
« Válasz #286 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 12:01:06 »
Fehér Proraso-t használtam ma reggel. Szerintem ez jobb, mint a zöld testvére, nekem legalábbis jobban tetszik, mind működésre, mind illatra. A zöldben csalódtam és nagyon gyorsan meg is untam az illata miatt, úgyhogy el is adtam. Mivel a nyakamnál a legnagyobb odafigyelés ellenére is jelentkezik valamilyen fokú irritáció, ezért kíváncsi voltam, hogy ha már szenzitív bőrre ajánlják, megállja-e a helyét. Én tudom ajánlani, a nyakamnak tetszik, amit ma irritáció mentességgel díjazott.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Proraso
« Válasz #287 Dátum: 2019. Augusztus 23. - 22:31:12 »
Fehérhez még nem volt szerencsém.
Eddig csak a tubusos krémeket próbáltam.
zöld: kellemesen hűsít, szintúgy zöld preshave krémmel garantált a jegesedés, hideg vízzel alig bírtam. Néha már "ááááááá de hideg" kategoria  :crazy:
De sajna nekem szárítja a bőröm, így alig vártam hogy elfogyjon.

kék: kellemesen hidratálja a bőröm, de nehezebb belöle habot verni és több is kell belöle, ergo gyorsabban fogy. De ezen a fura édeskés illaton nemtudom túltenni magam. Se nem jó, se nem rossz, gyenge illat.
Talán az aloe vera illata lehet az..

piros: abszolút kedvenc. Nekem ez a befutó. Úgy vagyok vele mint a TOBS Jermyn Street illattal. Ha elsétálok a polc előtt, mindig megszagolgatom. Ez a mély, erős szantál illat nekem nagyon bejövős, tervezem venni hozzá a 400milis szantálos aftershavet.
Ebből is több kell a tálkába habcsikaráshoz, ellenben jól puhít, jól siklik vele a penge.

Azt minden proraso krémnél észrevettem hogy késöbb rá kell keverni még párszor és plusz vizet adagolni, különben nagyon kiszárad a hab.
Tégelyes szappanokat még nem próbáltam, pedig hozzám a szappanok állnak közelebb.
Illatra és működésre van különbség a tubusos krém és tégelyes szappan között, vagy ugyanazok mind?
Illetve próbálta valaki az új illatokat? Kiváncsi volnék azure lime, wood spice, stb tapasztalatokra..

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Proraso
« Válasz #288 Dátum: 2019. Augusztus 24. - 13:30:03 »
Nekem illatra és működésre a szappan kb ugyanolyan volt mint a krém. Kifejezetten lágy szappanra számíts.

Szerintem a tubusos praktikusabb, mert pont annyit nyomsz ki amennyi kell, és nem megy el az illata. Piros Proraso nekem is nagyon bejött.

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Proraso
« Válasz #289 Dátum: 2019. Augusztus 24. - 14:30:47 »
Krémek általában sokkal hamarabb fogynak el nálam mint a szappanok.
Bár a proraso lágyszappanjai lehet hasonlóan gyorsan fogyó. Ha valóban így van, meggondolandó hogy a krémnél maradjak. Ebben neked van tapasztalatod, szívesen venném ha megosztanád.
A tégelyes szappan illata hamar gyengül?

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Proraso
« Válasz #290 Dátum: 2019. Augusztus 24. - 16:04:33 »
Ha más miatt nem is, de a tubus bizonyára kisebb felületen párolog.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Proraso
« Válasz #291 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 07:04:54 »
Nem specifikusan Proraso, de majdnem minden szappan illata gyengül egy kicsit, mert a dobozok nem zárnak annyira pontosan. De attól még persze marad neki illata.

Ez főleg akkor szempont, ha több dolgot váltogatsz és évekig is áll a fiókban egy megbontott termék, ezt a tubusos jobban viseli mint a szappan.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Proraso
« Válasz #292 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 21:14:56 »
Nekem azért fogy gyorsabban a krém, mert ott nehezebb annyit adagolni, amennyi pont kell. A szappant könnyebb nem túladagolni.

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Proraso
« Válasz #293 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 22:25:47 »
Hóbortból épp most próbáltam ki, mi van akkor ha az adott mennyiséget folytonosan tovább keverem.
Az eredmény meglepett.
Minél tovább kevered, annál több habot ad.
A teszt alanya egy kék tubusos proraso volt, de gondolom a többivel is működik. Tehát csak az idő függvénye, de bőséges habhoz elég 1 mandulaszemnyi adag is a tálba.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Proraso
« Válasz #294 Dátum: 2019. Augusztus 26. - 08:56:17 »
Nekem egy borsószemnyi is elég (szintipamaccsal). Nagyon gyorsan veszi fel a vizet.

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Proraso
« Válasz #295 Dátum: 2019. Augusztus 26. - 19:18:58 »
Általában kevesebb vizet rakok, így kicsit kiszárad, tömörebb lesz késöbb. Olyankor kis vízzel még rákeverek.
A bluebeard szintim végei puhábbak mint a középső rész, színben is eltér. Ezzel kicsit levegősebb, lágyabb habot csinál.
Igazán jó és sűrű habot egy durva desznyóval tudok elérni.
A mühle hjm disznosörte nekem hamar megadta magát, kuka.
Most krómnyelű omega van. Ez frankó.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Proraso
« Válasz #296 Dátum: 2019. December 07. - 10:46:03 »
Proraso 2019

Az új dizájn mellett, új az összetétel is!
A továbbfejlesztett összetételt a gyártó „Superformula”-nak hívja, mely állítása szerint egy koncentráltabb recept. A preshave krém jobb hidratálást, a krémek és szappanok jobb csúszást, összességében pedig több frissességet fognak biztosítani a borotválkozás utáni időben. Az újítástól a teljes vonal javulása várható.

Kint már kapható, itthon jövő évtől várható a forgalmazóknál.

A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Proraso
« Válasz #297 Dátum: 2019. December 08. - 08:10:52 »
Belehúzhatok a meglévők elkoptatásába  :borotva2:

Nem elérhető Pöcök

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Proraso
« Válasz #298 Dátum: 2019. December 08. - 09:19:20 »
Új dizájn, új összetétel, „Superformula”  :naughty:

Számomra ezek a szavak a minőségileg rontott, olcsóbban előállítható termék profitorientált eladását segítő szakszavak.  :bocs:

Majd ha lesz hely a polcon teszek próbát ezekkel is.  :borotva2:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Proraso
« Válasz #299 Dátum: 2020. Február 22. - 18:02:07 »
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici