Szerző Téma: Proraso  (Megtekintve 87719 alkalommal)

Nem elérhető Mark89

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Proraso
« Válasz #210 Dátum: 2015. December 19. - 21:12:16 »
Ma kipróbáltam a piros szappant, és nagyon bejött. Egyedül azt furcsálltam, hogy sokkal több vizet kellett hozzáadnom, mint a fehér szappanhoz, vagy a zöld krémhez.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Proraso
« Válasz #211 Dátum: 2015. December 21. - 06:54:26 »
Nemrég tértem vissza olasz vakációmról és érdekes volt látni h a 100 milis zöld Proraso AS 4,25 - 4,35 (vmi ilyesmi) euró volt boltban... Itt a connaught oldalán 9 font :-) (http://connaughtshaving.com/400106.html) itt http://www.shaving.ie/products/proraso-after-shave-lotion-splash.html meg majdnem 15 eur :-)

Itt egy kicsit olcsóbb.Igaz még mindig nem éri el az olasz árat.(10,75 €)

http://www.giftsandcare.com/en/after-shave-splash-lotion/3283-proraso-after-shave-lotion-100ml.html
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Proraso
« Válasz #212 Dátum: 2016. Április 13. - 10:43:03 »
Kaptam Olaszországból egy pakkot, benne zöld preshave-vel.
Hogy kell ezt használni? Mikor kell felkenni? Nedves arcra? Le kell mosni habozás előtt? Kell várni vele?

(Azt látom, hogy a hasznosságáról megoszlanak a vélemények, de azért szívesen kipróbálom.)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Proraso
« Válasz #213 Dátum: 2016. Április 13. - 10:46:58 »
Én nedves arcra kenem, várok kicsit, majd még nedvesítem az arcot, közben lemosódik valamennyi.
Igazából mindenhogyan lehet használni.
Nem tudom mennyivel jobb pre ez, mint a sima langyos víz, de nagyon jól hűsít. :)
(szerintem)

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Proraso
« Válasz #214 Dátum: 2016. Április 13. - 16:40:00 »
Elvben a pamacsolásnak az lenne az egyik feladata, hogy a szőrszálak alá is bejusson a hab, mintegy elemelve a szőrt az arctól. Nem nehezíti ezt meg egy preshave?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Proraso
« Válasz #215 Dátum: 2016. Április 13. - 16:43:50 »
Elvben a pamacsolásnak az lenne az egyik feladata, hogy a szőrszálak alá is bejusson a hab, mintegy elemelve a szőrt az arctól. Nem nehezíti ezt meg egy preshave?

Nem, de tapasztalatom szerint, nem is tesz hozzá a puhításhoz.

De én is használom néha. Mert élvezem, hogy olyan hűűűs!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető davidsquint

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Proraso
« Válasz #216 Dátum: 2016. Május 04. - 13:56:17 »
Nem tudom mennyivel jobb pre ez, mint a sima langyos víz, de nagyon jól hűsít. :)

Az biztos, hogy jól hűsít, nekem pl ki szokott folyni a szemem mire odajutok, hogy pamacsolok...
de nem vettem észre különösebb változást ahhoz képest ha nem használnám.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Proraso
« Válasz #217 Dátum: 2016. Május 04. - 14:09:24 »
Ezzel sokan vagyunk így.

Minimálisan lubrifikál szerintem, de nélküle is éppolyan jó.

de nem vettem észre különösebb változást ahhoz képest ha nem használnám.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Proraso
« Válasz #218 Dátum: 2016. Május 05. - 08:48:33 »
Én azt tapasztaltam azoknál a szappanoknál, amikről a fórumon szó van, hogy teljesen felesleges az előkrém. Borotvakrémeknél meg depláne, ugye. Ezek már mind nagyon jól megkomponált szerek. Na jó, nem a wilki-monsavon..., de úgy általában.
Egy ideje már semmilyen after cuccot se használok. Arra ügyelek, hogy napközben legyen egy plusz szappanos arcmosás és így semmi gond nincs. Ha valaki illatozni akar, az más téma.
Amikor még előfordult, hogy túl mélyre mentem, akkor használtam balzsamokat. Sokat kipróbáltam, de csak a szóbanforgó P. pre-after jött be igazán. Most az is ott pihen valahol a szekrényben. Talán, mert igazából gőzöm sincs, hogy hol van.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Proraso
« Válasz #220 Dátum: 2016. Június 24. - 15:00:07 »
Majd ha meglesznek a feltételek, akkor dobd föl az Elad/csere megfelelő rovatába.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Melanopus

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Proraso
« Válasz #221 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 10:52:12 »
Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy a tégelyes zöld szappannak van eltarthatósága? Mennyi az az idő amíg eláll a polcon?
Azért kérdezem mert van egy-két darab belőle és nem szeretném, hogy tönkremenjen. Elnézést a tudatlanságomért.

Köszi

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Proraso
« Válasz #222 Dátum: 2016. Augusztus 13. - 21:20:54 »
Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy a tégelyes zöld szappannak van eltarthatósága? Mennyi az az idő amíg eláll a polcon?
Azért kérdezem mert van egy-két darab belőle és nem szeretném, hogy tönkremenjen. Elnézést a tudatlanságomért.

Köszi
Pár évet nyugodtan elmuzsikál. Az enyém négy éves, semmi baja.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Melanopus

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Proraso
« Válasz #223 Dátum: 2016. Augusztus 14. - 00:48:23 »

Köszönöm, akkor megnyugodtam, nem kell piacra dobni őket. Sokkal nagyobb mennyiségű szappan fogyásra számítottam, de egy év alatt nem fogyott el egy tégely, igaz mást is használok és két-három naponta borotválkozok.

Nem elérhető Attila-Sic

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Proraso
« Válasz #224 Dátum: 2017. Január 09. - 23:38:26 »
Én azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy megérné-e beruházni egy krémre, vagy nem feltétlen jobb mint a szappan? A zöld és a fehér tégelyes szappannal már van tapasztalatom, szerettem is mindkettőt! :) És még azt szeretném kérdezni, hogy ugyan nem mindenki szereti ezt a szót a fórumon, de a viszonylag "érzékeny" bőröm az erős borostával nem párosul valami jól és mivel a piros tégelyes szappan elvileg erős szőrzetre van, a kérdés az, hogy észlelhető-e jelentős puhítás a többi proraso szappanhoz képest és megúsznám-e kevesebb húzással a szőrtelenítést, ezzel is kímélve a bőrömet? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek.. További szép estét!  :sör:
Az ember a szíve mélyén örökké oda való, ahol született. Erdély szíve, Székelyudvarhely :hat:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici