Szerző Téma: Proraso  (Megtekintve 87729 alkalommal)

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Proraso
« Válasz #270 Dátum: 2017. November 06. - 18:29:35 »
Szerintem is megérte.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Proraso
« Válasz #271 Dátum: 2017. November 07. - 07:51:48 »
Pár hete voltam Rómában. Zöld szappan, 150 ml (kicsit 3 euro alatt) és Proraso pamacs (5.80 euro!) van szinte minden szupermarketben. Van ahol pre krém is (zöld). Másmilyet elég nehéz találni. Egy kis drogériában volt piros szappan és AS is.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Proraso
« Válasz #272 Dátum: 2017. November 07. - 16:44:17 »
Pár hete voltam Rómában. Zöld szappan, 150 ml (kicsit 3 euro alatt) és Proraso pamacs (5.80 euro!) van szinte minden szupermarketben. Van ahol pre krém is (zöld). Másmilyet elég nehéz találni. Egy kis drogériában volt piros szappan és AS is.
Én szeptemberben Korfun vettem zöld preshave krémet 3.5 euroért. Az utolsó darabot hoztam el.

Nem elérhető simple

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Proraso
« Válasz #273 Dátum: 2018. Február 11. - 16:41:28 »
Segítsetek kiigazodni!

Az egyértelmű, h a tégelyes a szappan. Én eddig azt hittem, hogy a 150ml-es tubusban a krém van, de a felirat szerint az is "sampone". A nagy 500ml-es, az gondolom u.a., de a 275ml-es "shaving cream" miben másabb ezeknél? (az ára is többszöröse)






köszönöm

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Proraso
« Válasz #274 Dátum: 2018. Február 11. - 16:55:03 »
A tégelyes és a tubusos összetétele közel ugyanaz, talán 5 százalékpontnyi eltérés van a nedvességtartalomban. A tubusból sűrű krém jön, a tégelyes - azt mondják - puha, kézi erővel deformálható szappan.

A zacskó szerintem ipari kiszerelés.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Proraso
« Válasz #275 Dátum: 2018. Február 11. - 17:04:05 »
Nekem fél literes van most.
Szappan utántöltő.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Proraso
« Válasz #276 Dátum: 2018. Február 11. - 21:13:49 »
Ahogy a fentiek írják: a fém tubusban és a félliteres zsákban krém van, a tégelyben valamivel sűrűbb lágyszappan. A 275 ml-esek az új illatú krémek, ott már vastagabban fogott a ceruza.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Proraso
« Válasz #277 Dátum: 2018. Február 11. - 23:12:22 »
Apropó sűrűség. A piros Proraso krémem egy kicsit folyós (kicsusszan belőle egy-egy adag nyomás nélkül is a gravitáció hatására). Ez normális?
A habjával nincsen gond, működik, ahogy kell. Víz nem jutott bele, amióta kézhez kaptam és megkezdtem.

A kéket nyomni kell, szóval elég egyértelműen van különbség, hiába tubusos mindkettő.

Nem elérhető simple

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Proraso
« Válasz #278 Dátum: 2018. Február 13. - 10:41:01 »
Ahogy a fentiek írják: a fém tubusban és a félliteres zsákban krém van, a tégelyben valamivel sűrűbb lágyszappan. A 275 ml-esek az új illatú krémek, ott már vastagabban fogott a ceruza.

Na de ennyivel?
Kb a duplája, és nem csak a notino-n.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Proraso
« Válasz #279 Dátum: 2018. Február 13. - 14:15:28 »
Magasabbra pozícionálták őket, nincs mit tenni.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Proraso
« Válasz #280 Dátum: 2018. Június 05. - 21:14:54 »
Nem ki hoyyg van vele, de nekem peldaul a Proraso eukaliptusz es mentol szappanja es after shaveje nem utotte meg az ingerkuszobomet mentolossagban. Kellemesen husit, de minimalisan. Ennel azert tobbre szamitottam, igy ebbol a szempontbol csalodas. Mas tekintetben atlagos mindennapos szappannak es after shavenek mondanam. Ez a szappan baromi sok vizet ker a habkeszites soran.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető bejcc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Proraso
« Válasz #281 Dátum: 2018. Június 05. - 22:32:28 »
Nem ki hoyyg van vele, de nekem peldaul a Proraso eukaliptusz es mentol szappanja es after shaveje nem utotte meg az ingerkuszobomet mentolossagban.

Szerintem se hű, de mentolos, én is mentolosabbra számítottam. Valaki mondta, hogy "levitte a fejét" a mentol, hát... Én is enyhének mondanám. Komolyan, a scrubomban (radír, vagy mi a magyar neve) több mentolosság van, pedig az csak egyszerű kozmetikai termék  ;D
Viszont nyáron azért jól esik egy kis hűsítő külsőleg is.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Proraso
« Válasz #282 Dátum: 2018. Június 06. - 08:02:56 »
Apropó sűrűség. A piros Proraso krémem egy kicsit folyós (kicsusszan belőle egy-egy adag nyomás nélkül is a gravitáció hatására). Ez normális?
A habjával nincsen gond, működik, ahogy kell. Víz nem jutott bele, amióta kézhez kaptam és megkezdtem.

A kéket nyomni kell, szóval elég egyértelműen van különbség, hiába tubusos mindkettő.

Nekem a piros krém is "nyomós" volt. Szerintem nem ok.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Proraso
« Válasz #283 Dátum: 2018. Június 06. - 14:11:47 »
Zöld proraso enyhén mentolos. Emlékszem én is lényegesen durvábbra számítottam :-)  Másik oldalról valószínüleg a brutál erős, könnyezős szintű mentolos dolgokat nem szeretik olyan nagyon sokan úgyhogy a közizlésnek inkább ez a lightos mentol jön be... gondolom.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Proraso
« Válasz #284 Dátum: 2018. Június 06. - 15:05:52 »
Mas tekintetben atlagos mindennapos szappannak es after shavenek mondanam.

Mert az ;) az olasz szupermarketekben szinte mindenütt van zöld, pár euróért, sokszor a polc alján a többi olcsó termékkel. Tömegtermék, ennek megfelelő illaterősséggel és árral. Ár/érték aránya nagyon rendben van, de akinek speciális igénye van valszeg nem ebben fogja megtalálni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici