Szerző Téma: Proraso  (Megtekintve 89434 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Proraso
« Válasz #90 Dátum: 2013. Július 16. - 13:30:04 »
Nem, más.
Más az állaga, rosszul oldódik , sokkal erősebb. Így tudnám röviden összefoglalni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Proraso
« Válasz #91 Dátum: 2013. Július 16. - 13:35:32 »
Igen, szeretem a mentolost, főleg ebben a melegben.
Köszönöm a tippet, egy próbát megérhet valamikor...  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Proraso
« Válasz #92 Dátum: 2013. Július 16. - 13:44:10 »
Igen, ezért a hűsítésért használom én is időnként :-) Küldök mintát, ha akarod (ingyé és bérmentve).

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Proraso
« Válasz #93 Dátum: 2013. Július 16. - 14:22:42 »
Nem, más.
Más az állaga, rosszul oldódik , sokkal erősebb. Így tudnám röviden összefoglalni.

Nekem volt mindkettő, tökegyformák voltak. Na jó, az Omega kicsit sűrűbb volt, de azt betudtam a tárolásnak/gyártási időnek.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Proraso
« Válasz #94 Dátum: 2013. Július 16. - 14:25:31 »
Az Omega krém elvileg egy átcímkézett Proraso...

Az ilyenekben nem hiszek. Biztos, hogy van valami minimális különbség, már csak azért is, mert az összetételek aránya szerintem le van védve. Bérgyártásban szoktak hasonló összetételben termékek születni, amelyek valóban nagyon hasonlítanak egy konkrét termékhez (amiről mintázták), ám mégsem az.

Nork!

 :sör:

Köszönöm! Ingyé és bérmentve csak akkor fogadom el, ha valamit cserébe fel is tudok ajánlani. De tudd, nálam egyenlőre szegényes a választék!  :fetreng:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Proraso
« Válasz #95 Dátum: 2013. Július 16. - 14:40:01 »
Van egy Veleiro krémem, az olyan izé... kicsit beszáradós. Ránézésre (szó szerint) erre hasonlít az én Omegám, de csak ránézésre, mert egyébként semmi köze.

Az is lehet, h valami "utángyártott" (from ebay). Tégelyes verzió. Küldj pü-t a címeddel és postázom. Nem ígérem, h már holnap, de igyekszem még a héten.

Nem elérhető Trailm5

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 151
Re:Proraso
« Válasz #96 Dátum: 2013. Július 16. - 15:47:28 »
Nos.

Szeminek köszönhetően  :handshake: tegnap kipróbálhattam a tégelyes Proraso szappant.
Eddig csupán olvastam erről a márkáról, és megmondom őszintén kizárólag jókat. Vagy legalábbis rosszakat nem. Ezért bennem a várakozás is igen nagy volt, úgyhogy alig vártam, hogy végre kipróbálhassam.
Az illatát nem tudom jobban belőni, mint a "klasszikus zöld" vonal. Semmi extra, de az is kellemesen. (Barbon enyhébben és jobban kiforrva?)

A hűsítő mentol viszont nagyon gyorsan érződött és kitartott bőven a borotválkozás végéig, ami nekem nagyon tetszik, szeretem is a mentolos borotvakrémeket.
 :thumbup:
Ez melyik tégelyes Proraso szappan ? A Proraso borotvakrémet próbálta valaki ?
CSak a funkcionalitás , semmi más nem számít .

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Proraso
« Válasz #97 Dátum: 2013. Július 16. - 15:58:13 »
Az a szappan, amit Szemi az elad topikban is hirdet. Sajnos én ennél jobban nem ismerem a Proraso márkát, így azt sem tudom megmondani Neked, hogy ez most az új, vagy a régi formula.

Ez az:
http://www.theshaveshed.com.au/images/pro_ss_green_po.jpg

Ezen kívül én mást nem próbáltam a Prorasotól.

Még!

 :sör:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re: Proraso
« Válasz #98 Dátum: 2013. Július 16. - 16:59:11 »
Omega vs Proraso.
A "szappan" ugyan abban a gyárban készül. Ez tutti. A tégelyek alján ugyan az szerepel. (Legalábbis azoknál a példányoknál, amik nekem voltak így volt.)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Proraso
« Válasz #99 Dátum: 2013. Július 16. - 17:31:47 »
Szappanról nem tudok nyilatkozni, de a krém nagyon nem ugyanaz. A gyártás meg... van közös pont: a mentol. Gondolom, a Figarót és a Barbont is ugyanott gyártják, de nem ugyanaz.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re: Proraso
« Válasz #100 Dátum: 2013. Július 16. - 17:33:50 »
Omega vs Proraso.
A "szappan" ugyan abban a gyárban készül. Ez tutti. A tégelyek alján ugyan az szerepel. (Legalábbis azoknál a példányoknál, amik nekem voltak így volt.)

Ez eddig rendben is van. Azonban az arányok - ha csak egy kicsit is - mások, ez szinte biztos.
Persze ettől még lehetnek egymáshoz nagyon hasonlóak, aztán vagy feltűnik a különbség a felhasználónak, vagy nem.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Proraso
« Válasz #101 Dátum: 2013. Július 16. - 20:45:37 »
Na az van, hogy miota uj a Proraso, uj az Omega is. Es nem egy ceg csinalja, de korabban igy volt.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Proraso
« Válasz #102 Dátum: 2013. Július 16. - 21:05:29 »
Egy ABC-ben vettem, ennél olcsóbban is biztos van, de csak egy napot voltam és inkább a képtárban néztem körül. AS nem volt ott, csak pre krém, de azt nem vettem. Ezt terveztem csak.

Lordom! Kalapom le előtted!  :hat:
Ritka az ilyen magyar "turista" aki inkább képtárat néz, mint azt, hogy mit hol lehet fél centtel olcsóbban vásárolni.  :sör:
OFF
Mondjuk Milánó nem is az a hely, ahová azért megy az ember, hogy olcsón bevásároljon.
Jópofa volt, hogy a Breraban ki volt írva, hogy EU teacher-nek van kedvezmény. Azért látni kellett volna a jegyeladó arcát, amikor átnyújtottam a magyar pedagógusigazolványt. Aki látott már ilyet tudja, hogy mekkora bóvli. Papír, fénykép ragasztva, csak magyarul, szóval gyanúsan egyszerű, de magadták.
ON

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Proraso
« Válasz #103 Dátum: 2013. Július 25. - 18:56:56 »

Nork éltársnak köszönhetően, tegnap kipróbáltam az Omega borotválkozókrémet.  :thanks:  :sör:

Az egész mizériát a Proraso kontra Omega borotválkozó krém "vita" indította bennem, amely "vita" arról szólt, hogy akkor most eme két termék ugyan az, vagy hasonló.

Sajnos nem vagyok közvetlenül érintett a témában, mert Proraso krémet még nem próbáltam, csak tégelyes szappant. Viszont Omegát már igen  ;)
Én csupán a józan paraszti eszemmel nem tudom/tudtam még az olaszokról sem elképzelni, hogy tökre ugyanazt a terméket gyártanák két különböző név alatt. Ha más nem, hát az összetevők aránya eltérő kell, hogy legyen.

Szóval összehasonlítási alapom nem nagyon van, de mert érdekel a dolog, ezért utánajártam a neten, amely mint tudjuk, hiteles forrás.  :naughty:  :tasli:

Ime, egy lista, amely sorrendbe állítja a borotvakrémeket. A sorrend, bár érdekel, most nem volt mérvadó, hanem csupán az Omega leírása:
http://www.shaving-shack.com/blog/the-worlds-top-10-shaving-creams/
Gyenge angol tudásommal annyit hámoztam ki a dologból, hogy a gyártó ugyan az, és hogy még a "shaver's" is vitatkoznak, hogy bizony ezek hasonlóak.

De a cikk szerint van eltérés a Proraso javára, merthogy bejáratott és eredeti termék, valamint az összetevők - a leírás szerint - mások.
Na puff neki.
Csak azt nem tudom eldönteni, hogy mit is hasonlítottak össze. Az egyik képen krém van, a másikon tégelyes szappan. Vagy itt most ez objektíve nem játszik, mert úgyis a "termékekről" vam szó általában?

Egyébként megnéztem a Proraso honlapját is, infóügyileg elég gyenge.
http://www.proraso.com/

Döbbennetes kutatómunkámra alapozva megállapítom, hogy szerintem ezek mások. Vagy nem.  ;D
Marad az egyéni tapasztalat...
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Proraso
« Válasz #104 Dátum: 2013. Július 25. - 19:59:07 »
"Az egyik képen krém van, a másikon tégelyes szappan."

Az is krém, pont olyat próbáltál ki. (Prorasót még megtrágyáljuk)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici