Szerző Téma: Proraso  (Megtekintve 88756 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Proraso
« Válasz #105 Dátum: 2013. Július 25. - 20:02:11 »
Vagy nagyon krémes szappan :-)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Proraso
« Válasz #106 Dátum: 2013. Július 25. - 22:03:03 »
Hm, nálam pont fordítva van. Ez lehet bőr kérdése is gondolom.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Proraso
« Válasz #107 Dátum: 2013. Július 25. - 22:37:48 »
Azt nem tudom, h mit tartalmaz, de az Omega engem sokkal jobban hűsít szinte csíp (főleg ha nem jól mosom le).

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Proraso
« Válasz #108 Dátum: 2013. Július 25. - 22:40:43 »
Omegám most épp nincs, de beszerzek egyet és összevetem öket. Hátha nem jól emléxem valamire  :sör:
Kűggyek?

Mindezektől függetlenül a Proarso jobb anyag. Nem is kérdés (szerintem).

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Proraso
« Válasz #109 Dátum: 2013. Július 26. - 08:20:59 »
Bizony, hogy jó cucc az Omega!  :thumbup:
(a véleményemet róla egy külön hozzászólásban kívánom megörökíten, majd ha rájövök, hogy hogyan kell új témát indítani a Márkákon belül, mert az Omega is megérdemli)

"Az egyik képen krém van, a másikon tégelyes szappan."

Az is krém, pont olyat próbáltál ki. (Prorasót még megtrágyáljuk)
Nork!
Ezek szerint a tégelyes kiszerelés és a tubusos ugyan az, csak más pekedlibe/tubusba töltik?

Black! Az Omega és a Proraso szappanok eléggé különböznek. Mindkettőnek meg van a maga előnye. Az Omega kevésbé mentolos, továbbá van benne  valami faggyúféleség is. Kevésbé jól habzik. Ebben a Proraso jobb. Viszont az Omegától nem fagy le az arcom.

Sajnos én nem éreztem mentolosnak az Omegát, de nagyon jó krémes, sűrű állagú habot kaptam. Nagyon meg voltam elégedve vele.  ;)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Proraso
« Válasz #110 Dátum: 2013. Július 26. - 08:29:02 »
Tessen parancsolni: Omega

Bizony, hogy jó cucc az Omega!  :thumbup:
(a véleményemet róla egy külön hozzászólásban kívánom megörökíten, majd ha rájövök, hogy hogyan kell új témát indítani a Márkákon belül, mert az Omega is megérdemli)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Proraso
« Válasz #111 Dátum: 2013. Július 26. - 08:41:18 »
Köszönöm Sic Úr!  :sör:

Már szerkesztem és emelem is!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Proraso
« Válasz #112 Dátum: 2013. Július 26. - 11:46:25 »
Nem tudom, h a tégely-tubus egyforma-e. Egyre gyanúsabb, hogy nem.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Proraso
« Válasz #113 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 11:19:24 »
Tegnap megint a Proraso tégelyesre esett a választás.
Azonban most egy keveset a tálkába tettem, majd úgy habosítottam. Erről többet kár mondanom, mert úgyis tudjátok, hogy remek krémes habot kaptam.
Nade. Nem úgy szuperált, ahogy vártam. Most is éreztem, hogy kitűnően hűsít, jól is esett. Ami a párnázást, borotva siklását illeti, nem volt elfogadható a működése. A EJ DE89 és Bic nagyon megkaparta a bőröm, főleg a nyakamon. Az egész csupa bőrpír lett - pontvérzés kettő volt, abból egy az én hibám, óvatlan voltam.

Szerintetek mi lehet a hiba? Már többször előfordult, hogy nagyon megkapartam magam, de egyszerűen nem tudom mihez kötni. Gyanakodtam az EJ-re, a pengére, ezek kombójára, a krémre/szappanra... sorolhatnám.

Szerintetek?  :-\
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Proraso
« Válasz #114 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 11:33:14 »
Mostanában én is hasonlókat tapasztaltam a Proraso tubusos krémmel:óriási habmennyiség,de kenésre nem az igazi és a végeredmény irritáció és égő bőr.
Azért fogom erre,mert én nem Bic-el és EJ-el használtam.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Proraso
« Válasz #115 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 11:37:36 »
Az a helyzet, hogy - igaz ritkán de - minden féle variációval előfordul ez.
Azaz az, hogy remek kis borotválkozások után beszúszik egy ilyen vacak. Azért ide írtam, mert most pl. a Prorasonál jött ki a lépés, de kijött Kent szappannál is, meg még valamilyen más krémnél is.
Eddig nem tulajdonítottam neki jelentőséget, mivel arra gondoltam, hogy az én technikám is rossz lehet. Értem ezalatt, hogy mondjuk egy kicsivel jobban rányomtam az arcomra a borotvát, vagy hagytam a kérmet kissé kiszáradni, stb... Tehát nem biztos, hogy a hardver/szoftver állománnyal van a hiba.
Az a bosszantó, hogy nem tudom mihez kötni. Gyanakodtam a EJ DE 89-re is, valahol korábban írtam, hogy nem vagyok vele megelégedve. Nem rossz, de nem a végállomás részemről DE-k terén.
Tehát bosszant a dolog.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Proraso
« Válasz #116 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 11:43:09 »
Mostanában én is hasonlókat tapasztaltam a Proraso tubusos krémmel:óriási habmennyiség,de kenésre nem az igazi

Esetleg megoldás az, hogy az ilyen igen jól habzó termékekből nem kell mindenáron kihozni a legnagyobb térfogatú habot. Nem a hab térfogata a lényeg.
Na, majd próbálkozom vele. Csak onnan jutott eszembe, hogy a nem olyan veszett nagy habot produkáló termékek is tudnak jól működni. Ez persze nem jelenti azt, hogy aminek rossz habja van (összeesik, stb.) az jó lenne. Nemrég jött Mike's natural soap szappan, ami nem egy habgép, de jól működik, vagy az MdC meg olyan, hogy nagyon gyorsan készíthető belőle jó anyag, azaz nála inkább a habképződés sebessége a látványos, nem pedig a mennyisége.

Abszolút egyetértek Veled! A hab mennyisége már számomra sem mérvadó, inkább az, hogy a hab - lett légyen bár mekkora is - az jó siklást biztosítson, és a szőrt puhítsa. Azaz inkább a feladatát lássa el jól (aztán még sorolhatnám, hogy ápolja az arcbőrt, hidratálja, ... úgyis tudjátok)

Ilyen krémes habokat próbálok elérni  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Proraso
« Válasz #117 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 11:50:10 »
Én is egyet értek.Számomra viszont az ápolást nagyban meghatározza a szappan/krém összetétele is.
A faggyú tartalom ehhez nagyban hozzájárul.Erre jó példa a Mike szappan,de akár a Valobra,MWF is,amiket használok.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető bagoly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 187
Re:Proraso
« Válasz #118 Dátum: 2014. Május 02. - 21:58:00 »
Az illatokhoz értőktől kérdezném, hogy a zöld Prorasonak milyen illata van? Úgy értem, van valami általánosan megnevezhető illatjegy, ami dominál benne? Én ugyanis nem tudok megbékélni vele, akárhogy próbálom. Valamint, van más krém vagy szappan, aminek nagyon hasonló az illata? Kerülném... Egyben minden proraso-fantól elnézést kérek, hogy ide rondítottam ezzel.  :hat:
Amúgy megfelelően működik, meg minden  :)

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Proraso
« Válasz #119 Dátum: 2014. Május 02. - 22:05:04 »
Én csak a fehéret próbáltam, nem tudom ennek az illata megjelenik-e a zöldben, de annak az illatát legjobban úgy tudtam sszefoglalni, hogy 'muskátli illat, a zöld hajtás és a föld együttesen'.


Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici