Szerző Téma: Madame Scodioli  (Megtekintve 34879 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Madame Scodioli
« Dátum: 2011. Február 26. - 23:06:16 »
.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
... a nyúlon túl?

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Madame Scodioli
« Válasz #2 Dátum: 2011. Március 04. - 00:16:30 »
Este borotválkoztam egyet és teszteltem a borotvatalin szerzett Gray Skies-t. Hát valami kegyetlen  ;D

Csíp. Nem kicsit. Olyasmi, mintha csilipaprikát dörzsölnék a bőrömre. Ugyanakkor (a szám körüli érzékeny részen és a számon) kifejezetten zsibbaszt. A felső ajkam olyan volt, mintha lidokainnak kezeltem volna. Ami fura, hogy ez a csípés és zsibbasztás nem okoz bőrpírt és nem tesz rosszat a bőrnek. Amikor felkentem a habot, azt hittem, hogy olyan lesz a fejem, mint a cékla (legalábbis a csípésből erre következtettem), de semmi ilyesmi nem történt. Nagyon jó illata van, ami meg is marad elég sokáig. Mindenben egyetértek Eddel, amit a Pamacs És Penge blogon írt. Tényleg nem egy habgép a szappan, de a habja jól síkosít, sokáig kitart és az illata is egészen különleges.

Erősen ajánlott kategória. :borz2:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Madame Scodioli
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 05. - 22:51:59 »
Kipróbáltam ma a GreySkiest. Édeskés, fűszeres ám nem túl jellegzetes illat, egész -          meggondoltam magam legyen csak közepes mivel eléggé natúr cucc, ezért legyen csak mégis - jó habot faragtam belőle. Szépen fokozatosan kezdett el csípni, az érzékeny pontokon: száj környéke, szemem alatt. Máshol nem, de ott eléggé csípett, a szám szintén mint apafejnek a végére egy kissé elzsibbadt. Ha nem is minden nap borotválkozni, de azért negyedévente elfér egy :)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Madame Scodioli
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 08. - 19:52:55 »
És valaki az illatmentes Scodiolit próbálta-e már, most ezt mondjátok meg nekem.

A bőrömet nagyon jól hidratálják a Scodioli szappanok így érdekes lenne az illatmentes verzió, olyan napokra, amikor az intenzív illatokat nem állhatom.

Illetve: igen a Scodioli szappanok kicsit csípnek, érdekes módon azonban ez nem okoz később allergiás reakciót vagy bőpírt, nagyjábol a hab lemosásával egyidejűleg el is múlik. Mégis úgy éreztem jobb félni, így fele-fele arányban összeolvasztottam egy kicsit az illatmentes Kells szappannal. Így a csípés minimális szintre csökkent, viszont a jellgezetes Scodioli illat alig csökkent  :borz2:

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Madame Scodioli
« Válasz #5 Dátum: 2011. Március 08. - 19:54:03 »
Édeskés, fűszeres ám nem túl jellegzetes illat, egész -          meggondoltam magam legyen csak közepes mivel eléggé natúr cucc, ezért legyen csak mégis -

Bevallom én ezen a ponton már nem értettem, akkor most ki kivel van...

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Madame Scodioli
« Válasz #6 Dátum: 2011. Március 08. - 19:55:12 »
 :fetreng:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Madame Scodioli
« Válasz #7 Dátum: 2011. Március 08. - 20:52:18 »
Aha, így már értem. Engem is csípett, és tágra nyílt szemmel hallgattam Edet, hogy miután végigpróbáltad nagyjából a világ összes hipoallergén cuccát, pont ez jön be neked. Engem még a Pamacs és Pengén nem csípősnek leírt szappanok is csíptek, így aztán a hc termékek ki is maradtak. Egyáltalán nem hiányzik a kellemes nyugodt borotválkozási fertályórámba a csípés.

És valaki az illatmentes Scodiolit próbálta-e már, most ezt mondjátok meg nekem.

A bőrömet nagyon jól hidratálják a Scodioli szappanok így érdekes lenne az illatmentes verzió, olyan napokra, amikor az intenzív illatokat nem állhatom.

Illetve: igen a Scodioli szappanok kicsit csípnek, érdekes módon azonban ez nem okoz később allergiás reakciót vagy bőpírt, nagyjábol a hab lemosásával egyidejűleg el is múlik. Mégis úgy éreztem jobb félni, így fele-fele arányban összeolvasztottam egy kicsit az illatmentes Kells szappannal. Így a csípés minimális szintre csökkent, viszont a jellgezetes Scodioli illat alig csökkent  :borz2:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Madame Scodioli
« Válasz #8 Dátum: 2011. Március 08. - 21:06:33 »
Egyáltalán nem hiányzik a kellemes nyugodt borotválkozási fertályórámba a csípés.

Ma borotválkoztam vele másodszor (Gray Skies) és mondhatom, hogy ez a csípés nem az csípés... Ez direkte bele van építve a szappanba és nem az irritáció miatt csíp. Semmiféle kipirosodást nem okoz és tök jól frissíti a bőrt.  :borz2:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Madame Scodioli
« Válasz #9 Dátum: 2011. Március 08. - 21:11:50 »
Értem én hogy ez nem az, de nekem ez sem hiányzik.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Madame Scodioli
« Válasz #10 Dátum: 2011. Március 08. - 21:16:50 »
Aha, így már értem. Engem is csípett, és tágra nyílt szemmel hallgattam Edet, hogy miután végigpróbáltad nagyjából a világ összes hipoallergén cuccát, pont ez jön be neked. Engem még a Pamacs és Pengén nem csípősnek leírt szappanok is csíptek, így aztán a hc termékek ki is maradtak. Egyáltalán nem hiányzik a kellemes nyugodt borotválkozási fertályórámba a csípés.

Két fajta Scodiolit használok, a Dust Shaker jobban csíp alap állapotban, a Fiji meg alig. Mindkettőt használtam így jópár alkalommal, különösebb probléma nélkül. De azért ki kellett probálnom egy higított verziót is, ráádásul amióta illatmentes - pontosabban nem illatosított - szappant használok sokkal inkább értékelem az enyhébb illatú szappanokat. A Scodioli használata után érdekes módon jóval puhább a bőröm borotválkozás után, mint a Kells Originallal. És milyen furán néz ki, ha egy férfiember arról ír, hogy milyen puha a bőre...

OFF: Amúgy nálam elég kiszámíthatatlan mire hogyan reagál a bőröm, volt egy rakás kifejezetten sensitve cucc, ami nálam sokkal rosszabb volt, mint az alap cuccok. Pl aftershave balzsamot egyaltalan nem tudok hasznalni, szinte semmilyet, a Speick alkohlos after shave lotion viszont évek óta kiválóan teljesít.

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:Madame Scodioli
« Válasz #11 Dátum: 2011. Március 09. - 14:39:36 »
Én is lenyomtam tegnap a második borotválkozásomat az Ill Repute-tal.
Iszonyatosan jó illata van, ami sokáig kitart borotválkozás után. Sokkal intenzívebb mint a GFT Sandalwood szappan.
Habot most jobbat tudtam csinálni belőle, mert tettem a szappan tetejére némi vizet és hagytam állni míg fürödtem, bár így is elmarad a GFT mögött, de ez nem zavar. Tetszik a cucc, ki akarom majd próbálni a Dust Shakert is..

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Madame Scodioli
« Válasz #12 Dátum: 2011. Március 09. - 19:08:10 »
Habot most jobbat tudtam csinálni belőle, mert tettem a szappan tetejére némi vizet és hagytam állni míg fürödtem,

Ez glicerin-szappanoknál elengedhetetlen, bár én a triplemilled szappanokkal is így járok el. Ill a glicerineknél nekem még az a tapasztalatom, hogy pár használat után jobb hab készíthető belőle. Bejáratódik :-) Gondolom vagy a melegítés-hűtés során a külső kéreg valamivel keményebb és az első pár alkalommal azt távolítod el vagy egyszerűen csak magába szív némi nedvességet vagy mindkettő.

FBP

  • Vendég
Re:Madame Scodioli
« Válasz #13 Dátum: 2011. Március 17. - 13:23:39 »
Nekem a Scodioli habzóképességével már nincs gondom. Azért már, mert elsőre én sem tudtam olyan habot kihozni belőle, mint egy habbal oltó berendezéssel...de mostanra ez megjavult. Pedig úgy érzem, hogy semmit nem csinálok másként, mint eddig, de most már valahogy jobb. Most sem leszek tőle habos tetőtől talpig, de a rendelkezésre álló hab jó és elegendő. Én semmi extrát nem művelek vele, semmi forróvíz, meg percekig áztatás, hanem kis vizet (nem forrót) rálöttyintek 10-15 másodpercre (úgy 1-2 mm vastagon), majd a pamacsot bevizezem (nem forró vízzel), abból a vizet kinyomom (a szappanról nem öntöm le azt a kevéske vizet) majd jöhet a felszedés, és irány az arcom (vagy a pofám...kinek mi tetszik) és az utóbbi alkalmak során így mindig rendes hab lett belőle. Kedvelem, nekem bejött (csak ai Ill Repute-t próbáltam, de gondolom a habzóképességük egyforma lehet)
Tényleg! Tervez itt valaki beszerzést? Csatlakoznék, mert az én készletem nemsoká elfogy.

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Madame Scodioli
« Válasz #14 Dátum: 2011. Március 17. - 13:48:40 »
Nekem a Scodioli habzóképességével már nincs gondom. Azért már, mert elsőre én sem tudtam olyan habot kihozni belőle, mint egy habbal oltó berendezéssel...de mostanra ez megjavult. Pedig úgy érzem, hogy semmit nem csinálok másként, mint eddig, de most már valahogy jobb. Most sem leszek tőle habos tetőtől talpig, de a rendelkezésre álló hab jó és elegendő. Én semmi extrát nem művelek vele, semmi forróvíz, meg percekig áztatás, hanem kis vizet (nem forrót) rálöttyintek 10-15 másodpercre (úgy 1-2 mm vastagon), majd a pamacsot bevizezem (nem forró vízzel), abból a vizet kinyomom (a szappanról nem öntöm le azt a kevéske vizet) majd jöhet a felszedés, és irány az arcom (vagy a pofám...kinek mi tetszik) és az utóbbi alkalmak során így mindig rendes hab lett belőle. Kedvelem, nekem bejött (csak ai Ill Repute-t próbáltam, de gondolom a habzóképességük egyforma lehet)
Tényleg! Tervez itt valaki beszerzést? Csatlakoznék, mert az én készletem nemsoká elfogy.

Én is csatlakoznék, ha lenne közös beszerzés. Most első körben illatmintákat rendelnék.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici