Szerző Téma: Castle Forbes  (Megtekintve 13331 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Castle Forbes
« Dátum: 2011. Február 26. - 20:08:46 »
Egész elfeledkeztem arról az apróságról, hogy egy kedves portáltárstól kaptam Castle Forbes mintát (köszi  :sör: ), amit 2 napja ki is próbáltam.

Kevés krémet tettem a tálkába, majd fokozatosan adagolva a vizet építettem fel a habot, hát igen, még kevesebbet kellett volna raknom bele  :borz1: . A végén akkora habot kaptam, hogy elképesztő, mely finom lime illattatot árasztott. Természetesen megfelelően síkosít, habja tartós, nem esik össze, nagyon jó használni, felső kategóriás termék.
Nagyjából a fele mennyiséget kell használni belőle, mint a GFT és Taylor krémekből.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 23. - 21:58:34 írta cotag »
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Castle Forbes
« Válasz #1 Dátum: 2011. Február 26. - 23:21:02 »
... a nyúlon túl?

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Castle Forbes
« Válasz #2 Dátum: 2011. Február 27. - 10:53:54 »
Egész elfeledkeztem arról az apróságról, hogy egy kedves portáltárstól kaptam Castle Forbes mintát (köszi  :sör: ), amit 2 napja ki is próbáltam.

Kevés krémet tettem a tálkába, majd fokozatosan adagolva a vizet építettem fel a habot, hát igen, még kevesebbet kellett volna raknom bele  :borz1: . A végén akkora habot kaptam, hogy elképesztő, mely finom lime illattatot árasztott. Természetesen megfelelően síkosít, habja tartós, nem esik össze, nagyon jó használni, felső kategóriás termék.
Nagyjából a fele mennyiséget kell használni belőle, mint a GFT és Taylor krémekből.

Igen, nekem is ez a tapasztalatom  ;D

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Castle Forbes
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 27. - 12:23:20 »
Hihetetlen, hogy ilyen kevésből ekkora hab lesz. Innen közelítve már nem is olyan szörnyű az ára  :fetreng:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 23. - 21:58:25 írta cotag »
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Castle Forbes
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 23. - 23:15:05 »
némi kutatás és levelezés után sikerült szert tennem erre a cudálatosz sample pack-re:


szándékomban átt Ed rendelkezésére bocsájtani, úgyhogy reményeim szerint a CF saga folytatódni fog a P&P-n  :borz2:
a kis fiolák balról jobbra:
Pre-shave
Cedar-Santalwood AS
Lavender AS
Lime AS x 2
... a nyúlon túl?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Castle Forbes
« Válasz #5 Dátum: 2011. Március 24. - 06:28:53 »
Huh, honnan szerezted a sample pack-ot?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Castle Forbes
« Válasz #6 Dátum: 2011. Március 24. - 07:46:07 »
rty42, a levelndulás és szantálos borotvakrémnek milyen az illata?

Egyébként innen rendelted valahogy?

colonialdrug.com

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Castle Forbes
« Válasz #7 Dátum: 2011. Március 24. - 11:22:13 »
Igen, a colonialDrug-tól van.

egyelőre a levendulás krém+AS kombót próbáltam ki és a PS-t. A PreShave-re szerintem nem próbáltak illatot ráerőltetni, olyan amilyen az összetételből kijött. Kb mintha tiszta glicerint szagolna az ember. Állagra, működésre nekem szimpatikusnak tűnik.

A levendulás cuccok illata nekem jobban tetszik mint a T&H féle verzió, valahogy természetesebbnek tűnik. Fincsi  :borz2:
A szantálos dolgokat még nem teszteltem, de beleszagolva nagyon ígéretesnek tűnik. Kicsit még várok hogy legyen mit kapargatni (tegnap este ledózeroltam a kétnapos borostámat, de mivel a török lószőr pamacs felavatása mellett döntöttem, úgy gondoltam, hogy amellé inkább egy kis Barbont alkalmazok)

A levendulás CF krémmel meg úgy jártam, hogy annyit olvastam, hogy milyen kevés kell, hogy aztán kétszer is adagolnom kellett még belőle, hogy elég habom legyen  :fetreng:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Castle Forbes
« Válasz #8 Dátum: 2011. Március 24. - 11:31:48 »
OFF
...na és maga a dózerolás hogy sikerült?  ;)
ON
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Castle Forbes
« Válasz #9 Dátum: 2011. Március 24. - 11:42:56 »
Hát áldottam a neved erősen, mert a kétnapos borosta nálam nem igazán minősül borotválkozásra alkalmasnak. Általában ha én egy kétnapos borostának nekiállok, az két dolgot jelenthet: esküvő, vagy temetés. Elkezdtem egy saját élezésű késsel (nemrég krómoxidoztam meg a fenőszíjam egyik felét, azóta egy nagyságrendet javultak a késélezési adottságaim  :fetreng:), de némi véres küszködés után meg kellett állapítanom, hogy kell még 1-2 nagyságrendet javulnom. Leginkább arra gyanakszom, hogy a pasztátlan oldalt is kéne végre kezelnem valamivel (bőrolaj/faggyú/tudomisén).
Szóval utolsó körre jött/látott/győzött az általad mesterien megadjusztált W&B  :borz2:

... a nyúlon túl?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Castle Forbes
« Válasz #10 Dátum: 2011. Április 16. - 17:31:49 »
Na, hogy itt is legyen már fotó, ide teszem a frissen érkezett skót Castle Forbes kollekciómat. Alig várom, hogy kipróbálhassam a levendula borotvakrémjüket és levendula after shave balzsamjukat.

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Castle Forbes
« Válasz #11 Dátum: 2011. Április 16. - 17:48:25 »
Na, hogy itt is legyen már fotó, ide teszem a frissen érkezett skót Castle Forbes kollekciómat. Alig várom, hogy kipróbálhassam a levendula borotvakrémjüket és levendula after shave balzsamjukat.


Remélem hamarosan olvashatjuk a beszámolódat. Ez a fajta levendula illat mennyire van köszönő viszonyban a L'Occitane-os levendula illattal? Bár gondolom ez inkább az angol levendulához áll közelebb.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Castle Forbes
« Válasz #12 Dátum: 2011. Június 20. - 16:38:05 »
... a nyúlon túl?

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Castle Forbes
« Válasz #13 Dátum: 2012. Június 09. - 15:44:30 »
CF Sandalwood asszony teszt.
"Brrr,  mi ez? Valami építőanyag?! Ez tégla szag. "
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Castle Forbes
« Válasz #14 Dátum: 2012. Június 10. - 10:33:45 »
jakérem jól kell házasodni: az én feleségem erdész, egyből felismerte hogy ez valami fa  ;D
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici